Obrazek

Wybór wiatrówki pod otwarte

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

Witam Szanownych Kolegów.
Chcę kupić jeden z tych karabinków: HW 85/85K, HW 95 lub HW 95 LUX i tylko tych ale nie znalazłem jakiejś jednoznacznej opinii, która osada z w/wym będzie najbardziej składna do strzelania z otwartych. HW 77 odpada.
Jest masę opisów na tym i innych forach ale w temaci osady, baki to tylko zdawkowe informacje że HW 95 LUX osada ambi, że baka HW95 zbyt niska do lupy tak, jak i HW 85 ... ale ile za niska - trochę czy sporo to nie znalazłem.
Zjadłem i zupę i jeszcze bigos, różnie formułowałem zapytania ale nie znalazłem jakichś konkretnych informacji - zresztą nie dziwię specjalnie się skoro praktycznie 100% użytkowników strzela z lupką.
Są tylko stwierdzenia "postrzelasz z otwartych", tyle to sam wiem ale czy złożę się jak należy czy trzeba kolbę założyć na ramię albo wsadzić pod pachę żeby porządnie prosto widzieć linię celowania. Żeby nie było ... budowa ciała jak typowy Homo (ledwie)Sapiens, wzrost na boso jakieś 173 więc składał się będę jak typowy Kowalski a nie jakieś małpie łapska i szyja żyrafy :) :)
Od razu zawężam temat - wyłącznie otwarte, wyłącznie te modele.
Są posiadacze każdego z tych karabinków a możliwe, że posiadający je wszystkie na raz, gdyby tak zechcieli podzielić się swoimi sugestiami, opiniami co niżej wyżej i w którym karabinku to byłbym wdzięczny.
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: rokasa58 »

Te co wymieniłeś,to wszystkie są przystosowane do strzelania z "otwartych",różnica kilku centymetrów w długości lufy nic nie zmieni.
Miałem i strzelałem:
HW 30 - da się,dla mnie za mała
HW35 - już lepiej, miałem najdłużej i nawet celnie strzelałem z dioptera na 50m.
HW50 - da się,ale przy energii 14,5J za lekka aby celnie postrzelać
HW 77 - subiektywnie- najcelniejsza
Diana 54- to samo co HW 77
W wymienionych nie ma tych co podałeś,ale komuś może się przydać.
PS.
Obecnie do strzelania tarczowego używam FWB 600 PCA i tak naprawdę,to jest strzelanie z otwartych.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

Może dla wyjasnienia bo to ważne - nie mam możliwości podjechać, podejśc, pomacać, posprawdzać "organoleptycznie" jak co mi pasuje. po prostu nie mam i nie chciałbym tego tematu drążyć. Pozostaje mi kupno zdalne. I w takiej sytuacji różnica głupich 5 mm wysokości baki już robi różnicę. Za nisko to sobie może być byle nie za wysoko. I stąd taka prośba. HW77 jest przepiękna ale zbyt ciężka no i dolny napęd, odpada. Szczególnie w HW 95 LUX ta kolba ambi mnie niepokoi - czy ta niby - baka nie jest zbyt "wysadzona" do góry. A te konkretnie modele bo wyżej z łamańców to w HW przecież nie ma :)
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: rokasa58 »

romanovpl pisze: 12 wrz 2022, 11:40 Pozostaje mi kupno zdalne. I w takiej sytuacji różnica głupich 5 mm wysokości baki już robi różnicę. Za nisko to sobie może być byle nie za wysoko. I stąd taka prośba. HW77 jest przepiękna ale zbyt ciężka no i dolny napęd, odpada. Szczególnie w HW 95 LUX ta kolba ambi mnie niepokoi - czy ta niby - baka nie jest zbyt "wysadzona" do góry. A te konkretnie modele bo wyżej z łamańców to w HW przecież nie ma :)
Tak jak pisałem,są przystosowane do otwartych,to strzelanie z lunety przysparza problem,bo trzeba opierać bakę o dolną szczękę :D
Ten cały "Lux",to chyba tylko wybarwienie ala orzech a "ambi",to dla prawo i leworęcznych.
Subiektywnie,"sprężyna" im cięższa,tym lepsza i celniejsza.
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

@rokasa58 dziękuję za info:)
W sumie miałbym jeszcze pytania ale mój wybór i tak kieruje się w stronę HW 85k więc szkoda drążyć temat
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: rokasa58 »

Szkoda,że nie kupujesz 95 Match,przynajmniej,była by jedyna u Nas i gwarant,że bardzo szybko,byś ją sprzedał.
To tak jak z nowym HW98/ma gwint pod tłumik/,szybko poszedł na jednym z bazarków.
A dlaczego 85K,to nie wiem? To chyba to samo co 95.Bo jeśli ma bardziej wiśniową osadę,to jak najbardziej. :D
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

97 Match musiałbym sprowadzać od Nich bo u nas jakoś nie widziałem a nie lubię z nimi handlować bez wyraźnej konieczności.
Dlaczego 85K? Bo to stary model a ja też jestem stary model :D no i jest o te głupie ale jednak 9 cm krótsza od 85. Przy moim strzelaniu linia celowania krótsza o 9 cm doprawdy nie ma znaczenia a wygoda większa. HW 95 jakoś tak kojarzy mi się ze znaną chyba nam wszystkim metodą sprzed lat polegającą na drobnych, mało istotnych zmianach w towarze, najczęściej kosmetycznych i sprzedawania w wielkim szumnym napisem NOWOŚĆ!!! Nie sugeruję, że HW 95 jest gorsze - bo nie jest, opinie są jednoznaczne ale skoro mam wybór - to wybieram.
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: kamazek »

romanovpl pisze: 17 wrz 2022, 19:40 "97 Match musiałbym sprowadzać od Nich bo u nas jakoś nie widziałem a nie lubię z nimi handlować bez wyraźnej konieczności."
A kto/co to jest Nich ?
Nie spotkałem się jeszcze z takim dostawcą/importerem/krajem, więc się z ciekawości pytam :hm:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: Urko »

Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: kamazek »

Przeca HW produkują Niemce, czy jakoś tak ? :hm:
Więc jak nie od nas to od nich ...
Hmm ... :zdziwko:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

He he ... ;) przepraszam ... Faktycznie głupio to wyszło. Wśród znajomych tak mówimy na Niemców i tak z przyzwyczajenia ...
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: rokasa58 »

romanovpl pisze: 17 wrz 2022, 19:40
Dlaczego 85K? Bo to stary model a ja też jestem stary model :D no i jest o te głupie ale jednak 9 cm krótsza od 85. Przy moim strzelaniu linia celowania krótsza o 9 cm doprawdy nie ma znaczenia a wygoda większa. HW 95 jakoś tak kojarzy mi się ze znaną chyba nam wszystkim metodą sprzed lat polegającą na drobnych, mało istotnych zmianach w towarze, najczęściej kosmetycznych i sprzedawania w wielkim szumnym napisem NOWOŚĆ!!! Nie sugeruję, że HW 95 jest gorsze - bo nie jest, opinie są jednoznaczne ale skoro mam wybór - to wybieram.
Tak piszę,żeby pisać :D ale zauważyłem już dawno.Różnicy między tymi modelami nie ma :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

Zamykam temat bo sprawa nieaktualna na razie - w sobotę próbnie odpaliłem piec przed sezonem i niestety czujnik temperatury wysiadł już ostatecznie i na amen. Piec bardzo stary, z 1988 roku, części nie są produkowane od dobrych 15 lat. Więc teraz mam inne ważniejsze wydatki niż karabinek. Temat pewnie wróci ale nie wcześniej chyba jak na Gwiazdkę. Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi.
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
Awatar użytkownika
Maciej9
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2020, 17:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: Maciej9 »

Odnośnie pytania o wysokość baki pod otwarte. HW 95 Lux - pod otwarte baka za wysoka, za to idealna pod optykę, ale to tylko moje subiektywne odczucie. Strzelając z otwartych musiałem przesuwać brodę pod koniec kolby. Odpowiadam Gwiazdka niebawem.
Pozdrawiam Maciej
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Wybór wiatrówki pod otwarte

Post autor: romanovpl »

Po roku prawie odświeżam temat :) Dzięki Maciej :) Co prawda sporo po Gwiazdce ale przyszedł HW 59 LUX i mam identyczne odczucia jak Ty. Niby "da się" postrzelać z otwartych no ale to "da się" nijak ma się do "dobrze się strzela z otwartych". Wysokość baki, kąt nachylenia kolby i mamy różnice. Stąd moje pytanie prawie sprzed roku. Bo " da się" nawet z HW 100 jak ktoś się uprze celować po lufie. Czyli pozostaje ze stajni Weihraucha model 85 (szukać z krótszą lufą) lub starsze HW 35, HW 50, HW 80
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
ODPOWIEDZ