Obrazek

Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: rokasa58 »

Wytrzymywało,to zapewne jakiś czas,mi chodziło raczej o zasugerowanie pytającemu,że może sam coś takiego wykonać i odpowiedzieć sobie samemu na zadane pytanie :D
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: Urko »

bandyta1978 pisze: 24 sie 2022, 3:24 Jaki śrut polecacie do Hatsana 95.Mam paczkę JSB Exact 4,51i śrut jest prima sort.Ale jako że jestem początkującym strzelcem i chce to trochę mi go szkoda na naukę.Mam zamiar skupić się na razie na celu do 20m poćwiczyć chwyt,ułożenie ciała i powtarzalność.Moze jest jakiś tańszy śrut który dobrze nada się do nauki.Myślałem o Crosman Hollow Point 4,5 mm bo chce czasami coś roztrzaskać strzelając a JSB nie ma takiej mocy destrukcyjnej.
Crosman może być, tylko raczej Domed:

Obrazek

Nie jakaś rewelacja ale na 20m nie powinien w niczym zaskakiwać. A teraz KTK różnie bywa. Podobno kiedyś był lepszy... :/
bandyta1978
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:46

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: bandyta1978 »

Zamiast KTK kupiłem polski Olympia Shot Domed Heavy 4,5mm,miał dobre opinie a do puszek Winchester Hollow Point 4,5mm też podobno dobry.
Jeszcze kupię coś ze H&N i zobaczę jak to lata ale w ofercie JSB mam wszystko co mi potrzeba i pewnie ta firma zostanie na stałe a te tańsze będą dla dzieciaków. 🤪
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: Urko »

Nie wiem, czy to dobry zakup. Niby od Apolo jest lepszy... :D Mam bardzo mieszane uczucia, gdy ktoś pisze "heavy" na śrucie obok napisu, że waży "0,547g" ;)

A z H&N ostatnio tylko Baracuda trzyma jakiś poziom. Nieźle też mi się strzelało Sniper Medium, ale to była odkupiona od kogoś puszka ze starszej produkcji. :/

Gdybyś nie miał takiej mocnej wiatrówki, to mógłbyś może popróbować Logo Club....
bandyta1978
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:46

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: bandyta1978 »

Nie chcę zakładać nowego posta i napiszę tutaj.
Strzelanie z wiatrówki wciągnęło mnie jak bagno.Przy moim astegmatyzimie sam jestem zdziwiony że z 30m trafiam 6 na 10 strzałów w cel wielkość 5x5cm z otwartych przyrządów celowniczych.Teraz mam taki dylemat.Czy dać Hatsana na modyfikację i kupić lunetę i zostać z nim na długo.Nie będę startował w zawodach bo nie mam na to czasu a lubię sobie stanąć i oddać z 50 strzałów.To mnie relaksuje.Czy sprzedać Hatsana za pewnie jakieś 700zl dołożyć z 800zl kupić HW 50 dołożyć 400zl na tuning to wychodzi prawie 2000zl a to już jest tanie PCP.
Co radzicie?Zostać z "cywilizowanym" Hatsanem po poprawkach za 300zl z Superwiatrówki i dokupić do niego lunetę i cieszyć się chwilą czy przysłowiowe "pieniądze są limitem hobby" i inwestować wyżej.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: kamazek »

Ja osobiście poleciłbym Tobie taki myk :)
Sprzedać Hatsana i dołożyć do HW30s po poprawkach.
Do strzelania na 30 m jest wprost stworzony, a dzięki niedużej energii wytrzyma na nim większość lupek.
Z doświadczenia wiem, że zdecydowana większość strzelców z Hatsanami, gdy pacną parę razy z kruszynki, zaczynają patrzeć z odrazą na swojego turasa ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: Mamutowicz »

Wszystko zależy co tak na prawdę w strzelaniu cię rajcuje - jeśli rozwałka celów wszelakich - zostań przy hatsanie.
Jeśli lubisz postrzelać do małych celów - ( zapałki i inne tym podobne) - rozpatrz propozycję Kamazka.
W PCP nie masz po co się pchać bo do strzelania od czasu do czasu zwyczajnie się nie nadaje bo za dużo pierdzielenia z butlami i ładowaniem itp...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
bandyta1978
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:46

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: bandyta1978 »

Zostanę jednak przy moim Hatsanie 95.Dam go na podstawowy tuning z wymianą uszczelki na Zepto (bez ślizgu tłoka) do Eresa i będzie całkiem kulturalny karabinek.Cena będzie i tak niższa od HW30 a do niej też trzeba dołożyć poprawki.Zaoszczędzony hajs można dołożyć do optyki.
Czy luneta Hawke Vantage 3-9x40 AO Mildot da radę na poprawionym Hatsanie 95 ?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: Mamutowicz »

bandyta1978 pisze: 30 sty 2023, 21:54 [...]
Czy luneta Hawke Vantage 3-9x40 AO Mildot da radę na poprawionym Hatsanie 95 ?
Pleców nie urwie ale da radę..
Tyle że może ( choć na cywilizowanym już mniej ) się posypać.
Vantage to budżetowa seria więc nie ma cudów..
Na szczęście Hawke daje dożywotnią gwarancję na optykę więc nie powinno być problemów jak by co.
Oczywiście jeśli kupisz nową w sklepie.
No i dla pewności dopytaj się jak ze zwrotami w razie czego, czy masz sam sie z producentem kontaktować czy sklep pośredniczy.

Ps.
Ten slizg na tłoku bym se zrobił, poprawi qlturę przy napinaniu sprężyny .. i podczas strzału też.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
bandyta1978
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:46

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: bandyta1978 »

Ślizgu tłoka nie brałem pod uwagę bo jeden z tunerów napisał mi tak "Przerost formy nad treścią w hatsanie. Z tyłu jest
zaczep i tam gdzie się ślizgi robi np. w HW w hatsanie
się nie da. Można go przenieść dalej ale to bez sensu.
Ja mogę zrobić bo to nie jest żaden problem. Ale
w hatsanach może narobić więcej złego niż dobrego.
Tłok ogradowany i nasmarowny poprawnie w zupełności
wystarczy."
Czy warto jeszcze przy okazji zmienić sprężynę na tą z drutu Oteva i co to daje.Wiatrówka ma kilka miesięcy.
A jakąś inną luneta w rozsądnych pieniądzach?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: Mamutowicz »

Jeżeli wysyłasz do Eresa to jego zapytaj co myśli na temat ślizgu i sprężyny..
Na pewno dobrze Ci doradzi.
Nie wiem czy podczas tuningu on dorabia nową prowadnicę pod sprężynę czy nie, ale jak tak, to jeśli zmienisz sprężynę może być ciut za ciasna/luźna - też go dopytaj w tej kwestii.
Co do lunety - określ widełki finansowe to będzie łatwiej coś doradzić..
W międzyczasie zerknij na lupki Vortexa - może tam znajdziesz coś w swoich pieniążkach.
😊
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
bandyta1978
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:46

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: bandyta1978 »

Mam jeszcze pytanie odnośnie HW30S lub HW50.Czy te karabinki są na tyle lekkie i poręczne że będą pasować też kobiecie i chłopcu 12lat? Bo jedna z przyczyn zmiany wiatrówki jest jej rozmiar.Ja jestem kawał chłopa 2m i 110kg i nie waga i rozmiar Hatsana 90 tak bardziej nie przeszkadza jak im.Oni po prostu nie mogą oddać strzału trzymając Kolbe przy ramieniu bo nie sięgają im ręce.
I kwestia odwrotna czy HW30s nie będzie dla mnie za mała?
Nie mam gdzie postrzelać z HW i porównać?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w wyborze Hatsana - Mod 95 czy Apachi

Post autor: kamazek »

HW30 jest wprost stworzona dla kobiałek i dziecków :)
Ale czy dadzą radę złamać lufę, to już sprawa indywidualna, jakąś tam siłę trzeba przyłożyć.
HW50 to coś podobne gabarytami jak Hatsany czy Crosmany, więc tutaj może być gorzej.
Jak jesteś taki duży chłop, to z kruszynki dasz radę strzelać jedną ręką :hihi:
Ale będziesz wyglądać z nią jak kulturysta z yorkiem :lol:

Ja jako typowy chłopaczek, 178/90, nie mam problemu z jej obsługą

Ogólnie do wiatrówki powinno przymierzyć się przed zakupem, niezależnie od gabarytów to sprawa wzajemnego dopasowania :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ