Obrazek

Hammerli Black Force 800

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Soszken
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2022, 16:01

Hammerli Black Force 800

Post autor: Soszken »

Witam, jestem nowy na forum. Strzelectwem w róznych odsłonach interesuje sie od zawsze, jeśli chodzi o wiatrówki to kilka modeli przeszło przez moje rece w ciągu kilku ostatnich lat. Ostatnio zainteresowanie tym sprzetem u mnie powróciło i sprawiłem sobie Hammerli Black Force 800. Oczywiście wiem że to chińczyk, ale zainteresowała mnie ze wzgledu na to, iż jest to kopia bodajże Diany 340, no i cena w jednym ze sklepów internetowych ostatnio mocno atrakcyjna wiec kupiłem. Pierwsze wrażenie raczej dobre, jak za tę cene nie ma co spodziewać sie cudów. Oksyda ładna, sama plastikowa osada dobrze wykonana, oczywiscie tru-glo, do tego kulkowy zatrzask lufy i tu niestety w oczy rzucają sie ślady po obróbce i rysy. Wiatrówka w niemieckim limicie 7,5 J.Spust posiada regulacje i jest bardzo przyjemny, aż zadziwiająco jak na spzret tej klasy, nie mam w tej chwili porównaia z Hatsanowskim QT ale wydaje sie przyjemniejszy, nie wiem też jaki jest w jego protoplaście Dianie ale jestem bardzo ciekaw. Najpierw oczywiscie było strzelanie z otwartych i tu nie było źle, porównywalnie do hatsana 90 którego miałem pare ładnych lat temu. Jednak jako że posiadałem jakąś chińską lunetke 4x32 z mojej ostaniej wiatrówki na co2 to nie mogłem sie oprzeć żeby spróbować ją założyć. Jako ze dawno nie strzelałem ze spreżyny to na poczatku wynki były kiepskie, jednak po wyczuciu karabinka i kilku treningach karabinek okazał sie celny, aż zadziwiajaco. Ponizej wrzuce dwie tarczki strzelane na 23m (wiecej nie jestem w stanie zagospodarować na podwórku), strzelane z pozyciu siedzacej z podparciem śrutem H&N Logo Club, ten lata najlepiej inne sieją po tarczy nie wiedzieć dlaczego. Do każdej oddane po 4 strzały. Karabinek fabryczny bez jakichkolwiek poprawek
Najpierw kilka zdjec karabinka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A teraz tarczki (naderwania w 6 na górnej tarczy to rykoszety od kulochwytu)
Obrazek
Ogólnie nie jestem super strzelcem a wrecz przeciwnie ale kapselki na tych 23 m zmiatam bez problemu, oczywiscie nie 10/10 bo zdarza sie chybić ale z karabinka jestem zadowolony. Swój test wrzucam po to żeby pokazać że w budżecie do 500 zł obok Hatsana i Crosmana można na poczatek smiało wrzucic jeszcze ten model. Swoja drogą jestem ciekaw jak było by po jakimś minimalnym choćby tuningu. Nie wiem co siedzi w środku i jak wyglada chociażby prowadnica, ale nie wykluczam że w niedługim czasie zabiore sie za przeglad zerowy, ale jeśli za taki sie wezme to z pewnoscia pochwale sie tym na forum.
Hammerli Black Force 800
Crosman 1377
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hammerli Black Force 800

Post autor: Mamutowicz »

Hejka!
Tragedii widzę nie ma ale zanim dalej będziesz strzelać lepiej zrób ten przegląd "zero" zanim dizel nadpali ci uszczelkę.. :)
( a przy okazji zrób kilka fotek, w szczególności spustu.. :) )
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hammerli Black Force 800

Post autor: rokasa58 »

Mamutowicz pisze: 24 lip 2022, 23:37
( a przy okazji zrób kilka fotek, w szczególności spustu.. :) )
Gdzieś w pracy mam taką kopię /T01/,razem z tłokiem-porównamy czy to samo.Wymieniony,bo po zatrzaśnięciu lufy sam szczelał :D,mam taki nawyk,że jak zamykam,to lufa skierowana jest zawsze w górę a nie np w okno :D

@Soszken! Tarcze super. A kiedyś poprawiałem Diankę 24 i za cholerę nie mogłem zapiąć tłoka,po zamontowaniu kapelusza,do dzisiaj nie wiem dlaczego. :D ale i bez niego tarczki były fajne,choć miała 8J
Pozdrawiam
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Hammerli Black Force 800

Post autor: rokasa58 »

Kopia spustuT01 i tłoka
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ