Obrazek

GIEŁDA - sprawa techniczna.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

kamazek pisze: 08 cze 2022, 18:26 Dlaczego dublujesz pytania ? :zdziwko:
I do tego pytasz się się o sprawy wielokrotnie wałkowane na forumie, wystarczy poczytać ! 8)
Kamaz szanowny Kolego,
Nie irytuj się, przecież to dopiero piąte pytanie o hatsana w ciągu ostatniego miesiąca :lol:
Wiesz ile potrzeba czasu, żeby przeczytać te wszystkie setki postów związane z tym tematem???? :sciana: Po co, przecież możesz po koleżeńsku kolejny raz napisać to samo ;) :D
A z innej beczki - nie macie wrażenia, że zrobił nam się z foruma ..lx albo jakieś inne alle :hm: Szybciutka rejestracja i chyc ogłoszonko :D
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Aaa... tam... Niech się ogłaszają.. Mnie nie przeszkadza byle by hovna nie pociskali.
Można by wprowadzić jak na beżowym 10 postów czy coś, ale to nic nie da.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

Mamutowicz pisze: 08 cze 2022, 20:13 Aaa... tam... Niech się ogłaszają.. Mnie nie przeszkadza byle by hovna nie pociskali.
Można by wprowadzić jak na beżowym 10 postów czy coś, ale to nic nie da.
Wolny rynek.....
To może by tak ci nowi fani strzelectwa wiatrówkowego też się trochę dokładali do tego forum :hm:
Stali bywalcy udzielają się intelektualnie ;) , często nawet w bardziej wymierny sposób kiedy trzeba opłacić kolejny rachunek za serwer czy cuś tam...
Po co 10 postów. Wystarczyłby staż minimalny - pół roku, rok.... Albo opłata rejestracyjna.
Poważnie zainteresowanych to nie zaboli, dla "handlowców" powinny być takie same zasady, jak dla klientów płatnych portali ogłoszeniowych.
Piotrze, piszesz "byle by..." - mieliśmy nie tak dawno konwersację jak to nasze forum ma narzędzia do przeciwdziałania właśnie takim praktykom.
Giełda powstała chyba po to, żeby mieć możliwość sprzedaży/wymiany sprawdzonego sprzętu. Sprawdzonego o tyle, że pochodzącego od wiarygodnych i sprawdzonych ludzi. Ludzi kierujących się kodeksem honorowym, a nie tylko handlowym czy cywilnym. Na własnej skórze przekonałem się, że zakup na forum może być dużo bardziej ryzykowny od tego na al.... Robimy z tego jeszcze większą loterię???? Naprawdę??? :hm:
Nie oczekuję i nie jest moją intencją, żeby to forum było elitarne - przeciwnie, powinno być ogólnodostępne. Tylko czy to ma z automatu oznaczać, że ma to być forum dla każdego?? Jeżeli tak, to po reklamach butów następne co - leki na przeczyszczenie z aszwagandą??? :hm:
Post raczej do przeklejenia, ale ciekaw jestem, czy tylko ja tak uważam, czy może jest nas więcej. :)
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Doskonale cie rozumiem..
Nawet dzisiaj pojawił nam się kolega dyno74 którego pierwszym i jak do tej pory jedynym postem jest ten z działu giełda..
Czy to jest ok?
No nie wiem. Na pewno nie w dobrym guście..
Ale regulamin mamy jaki mamy i obowiązuje wszystkich. A w regulaminie nie mamy żadnych obostrzeń co do tego, więc i ja nie mogę reagować.
Szczerze mówiąc nie mam pomysłu z której strony to ugryźć, choć pomysł z półrocznym stażem wydaje mi się sensowny.
Okazyjni sprzedawcy dali by se siana bo nie chciało by im się tyle czekać a aktywni użytkownicy nie będą mieli z tym problemów..
Wstawię to w nowy temat o możemy tam podyskutować.. Może do czegoś dojdziemy.
Jak by nie było - płacicie na utrzymanie serwera wiec macie swój wymierny udział w istnieniu tego forum - a co za tym idzie prawo do decydowania o niektórych jego aspektach ..
Choć ostateczny głos i tak będzie należeć do właściciela forum..

Z jednej strony forum ma być dla wszystkich i nie można dyskryminować nikogo tylko dlatego że dopiero co się zarejestrował - a z drugiej strony masz rację że to nie fair że ludzie nawet nie napisawszy nawet powitania od razu walą posta "sprzedam .. coś"
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: GIEŁDA - sprawa techniczna.

Post autor: rokasa58 »

Witam! Na "zielonym" koledzy wprowadzili "witalnię" ;) I sprawa wygląda tak,że jak ktoś za pierwszym razem odwiedza tylko bazarek,natychmiast jest piętnowany dopiskami w stylu," ej handlarz w witalni byłeś,czy tak od razy z butami na bazarek " :D Niektórych to odstrasza, inni przepraszają i zostają.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Nie wiem dlaczego mój post został zacytowany w tym temacie, ale pewnie i tak temat o giełdzie wyewoluuje w różnych kierunkach ;)

Więc takie tam moje przemyślenia :

Olix wysrał się na tematy militarne, ludziska więc szukają innych źródeł kupna/sprzedaży, mają do tego prawo.
Skoro trafili na tawernę, to tylko się cieszyć, jakoś tam istniejemy w internatach :)

Mnie osobiście to nie przeszkadza, to zmartwienie admiralicji forumowej, aby przez potencjalnych nieuczciwych klientów giełdy nie padł cień na reputację forum.

Taki tips dla wielbicieli darmowych ogłoszeń ;)
Sprzedajemy.pl jest darmowe i uwaga ! Allegro Lokalnie też !!!

Wkoorwia mnie natomiast fakt, iż nowi forumowicze, którzy szukają rozwiązań swoich problemów, zazwyczaj ze sprzętem, nie są łaskawi poświęcić godzinki na przewertowaniu kilku/kilkunastu tematów !
Szczególnie "hatsanowcy" przodują w zadawaniu pytań, pisanych często w temacie zawierającym odpowiedź na ich pytanie !!!
A takich posiadaczy harnasi będzie coraz więcej, patrząc na ceny sprzętu ze średniej czy wyższej półki !!!!

No i fakt, ze pytania zadawane są coraz częściej w języku polskopodobnyym, czyli bez np. dużych liter czy interpunkcji.
Admiralicja kompletnie na to nie reaguje.

Wg mnie to już schyłek for (forumów ;) ) w obecnej postaci/formie.
Ogólnie jest tak, ludziska stali się wygodni i roszczeniowi, czyli "Mam problem i proszę mnie go rozwiązać, ale to biegusiem !!!"

Na innych forach strzeleckich też raczej słabo się dzieje, jakoś tam trzyma poziom beżowe.
Ale to raczej dzięki trzymaniu userów za mordę i oczywiście dzięki pefcie, która przy pomocy swoich ok. 100 (!!!) członków rozsianych po całym kraju, dzielnie propaguje sport strzelecki :)
Mamutowicz pisze: 08 cze 2022, 23:08 Jak by nie było - płacicie na utrzymanie serwera wiec macie swój wymierny udział w istnieniu tego forum - a co za tym idzie prawo do decydowania o niektórych jego aspektach ..
Choć ostateczny głos i tak będzie należeć do właściciela forum..
Nie mam zielonego pojęcia jak rozwiązać istniejące problemy, ale wiem jedno - nie zamierzam w przyszłości sponsorować forum na którym będzie panować stylistyka rodem z fejsbuka :nie:

Coś bym jeszcze napisał, ale się zdenerwowałem i muszę się :drunk:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: GIEŁDA - sprawa techniczna.

Post autor: masa »

Kolega kamazek (pisownia z małej litery zaczerpnięta z oryginału :) ) schładza się po osiągnięciu skrajnego - jak mniemam - wzburzenia....
Mamy tylko nadzieję, że owe wzburzenie nie zostało wywołane wklejeniem rzeczonego cyctatu przez moją skromną osobę. :aniolek:
Rozumiem Kolegę doskonale :up: Cieszę się również, że jako nie specjalista i osoba żywiąca głęboko skrywaną niechęć do hatsanów nie poczuję się ani przez chwilę jakkolwiek zobligowany do wzięcia udziału w nadciągającej hatsanerii :D :D
Z wyrazami solidarności :drunk:
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: GIEŁDA - sprawa techniczna.

Post autor: Mamutowicz »

Wygląda na to że tak na prawdę sprawa hyc-ogłoszonek na giełdzie obchodzi w zasadzie tylko 2 - może trzy osoby które to w ogóle obeszło..
Sam temat również nie wyewoluował jak to Kamazek sądził, a wręcz wygląda jakby był na wymarciu więc.. na razie nic z tym nie zrobimy.. :nie:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ