Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3166
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

sined, na superwiatrowki.pl masz i HW30 i Hawke 3-9 x 40 AO MilDot.
Śmiało kupuj :spoko:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
sined
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2022, 14:28

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: sined »

Dziękuję wszystkim za radę. Mam jeszcze pytanie odnośnie przeglądu zerowego. Czytałem, że warto go zrobić w nowej wiatrówce. Szukałem u siebie w okolicy (jestem z woj. podlaskiego) i żadnego serwisu wiatrówek nie znalazłem. Polecacie jakieś serwisy, gdzie można wysłać nową wiatrówkę? Jaki będzie koszt takiego serwisu?
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3166
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Zapytaj o to w superwiatrowki.pl :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
MiciMicz
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2022, 20:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: MiciMicz »

kamazek pisze: 14 maja 2022, 13:56 Zapytaj o to w superwiatrowki.pl :)
Dokładnie, swoje 57 kupowałem u Eresa w superwiatrówki.pl od razu z tuningiem (nie płacisz za przesyłki, nie masz problemu z dostarczeniem etc.).
HW 57 RS, Artemis CP1M RS, Walther CP99 Compact
Jarecki_Z
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2022, 19:15

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Jarecki_Z »

Na początku chciałbym się jako nowa osoba na tym forum przywitać, więc Witam serdecznie wszystkich. Chciałbym powrócić do hobby z młodzieńczych lat i zakupić wiatrówkę. Strzelać będę na dystansie 15-50m głównie do tarcz, w związku z górnym limitem funduszy na poziomie 3 tyś. (wiatrówka, podstawowy tuning, luneta) wybór padł na wiatrówkę sprężynową. Po kilku dniach wertowania postów chcę dokonać zakupu u Eresa w superwiatrowki. Wstępnie rozważam jedną z wiatrówek Weihrauch z lunetą Hawke Vantage 3-9x40 AO Mildot., teraz moje pytanie, jakie są różnice między modelami HW80, HW85 i HW95 i czy byłby to dobry wybór w tym budżecie. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Osobiście nie strzelałem z żadnej z nich ale na żadnym produkcie HW się nie zawiedziesz.
Strzelałem za to trochę z HW97 ( trochę droższy od twoich typów) ale to już jest karabinek z najwyższej półki jeśli chodzi o sprężyny..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Urko »

Też tych wiatrówek w ręku nie miałem (ze sprężyn HW znam jako tako tylko 30, 70 i 77) , ale to co wiem z reklam:
HW95 to w zasadzie prawie to samo co krótka wersja HW85 czyli HW85K. Prawie wszystkie części ma te same. Taka sama uszczelka tłoka, ale tłok jest chyba inny bo ma inne oznaczenie. Poza tym HW85K i normalna 95 mają identyczny ciężar.
HW80 za to to wiatrówka cięższa i solidniejsza. Uszczelka ma chyba inny rozmiar, ale nie znam szczegółów i to z kolei jest "unowocześniona" wersja wiatrówki HW35, z którą to kolei też ma większość istotnych części wspólnych. Oczywiście inne modele Weihrauch-ów też miewają jakieś wspólne części, ale jedne więcej inne mniej... ;)

Mi osobiście z obrazków podoba się kolejne wcielenie "nieśmiertelnego" HW35, czyli HW80SL

Obrazek
https://www.weihrauch-sport.de/new-mode ... sl?lang=en

https://www.weihrauch-sport.de/air-rifl ... sl?lang=en

https://hardairmagazine.com/news/new-we ... ed-at-iwa/
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Jarecki_Z pisze: 28 maja 2022, 19:48 Na początku chciałbym się jako nowa osoba na tym forum przywitać, więc Witam serdecznie wszystkich.
HW80, HW85 i HW95 i czy byłby to dobry wybór w tym budżecie. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
Cześć!
HW 80 - Wykonana pod FAC,do tego rura ma 30mm i ciężki tłok. Daje radę jeśli jest poprawiona i ma tłumiko-dociążnik na końcu :D
HW95 - Mniejsza średnica /26mm/,lufa ma 410mm i dla mnie to takie optimum. Po poprawkach celna ale niestety tylko z podusi.
HW85 z lufą 500mm dla mnie odpada.
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Urko »

A jak się komuś nie podobają długie lufy, to HW95K ma lufę 310mm i odkręcany tłumik w komplecie :D :

Obrazek

...niestety tylko pod lunetę i u nas trudna do kupienia. :hm:
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

Z wymienionych:
1. HW80 i HW35 absolutnie nie.
2. HW85 może być, ale po co, skoro....
3. HW95 najlepszy wybór z wymienionych, ale nie najlepszy z łamańców, bo....
Według mnie najlepszy zakup z łamańców to Walther LGV.
TX200 HC + Element Helix
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

masa pisze: 29 maja 2022, 7:52
Według mnie najlepszy zakup z łamańców to Walther LGV.
Ma ją mój znajomy, najpierw sprzedał LGU i mając TX-sa kupił dodatkowo LGV i tak widzę,że średnio zadowolony :D Zaaplikował mu spust od Merkurego ale chyba to nie to,czego się spodziewał,tylko cena w ub r. była niezła /1200 za nówkę/ :D
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Urko »

Też miałem takie LGV. Później jak w czasach PRL - sprzedałem drożej niż kupiłem... :D

Obrazek

Ale poważnie, Walther LGV to fantastyczna wiatrówka, ale nie każdego uszczęśliwi coś, co z lunetą waży 5 kg. Dla mnie to już nadmiar szczęścia i wolałbym coś lżejszego, nawet, gdyby nie było tak celne. ;)

PS. A to zdjęcie muszę chyba oczyścić ze śmieci...
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

rokasa58 pisze: 29 maja 2022, 8:44
masa pisze: 29 maja 2022, 7:52
Według mnie najlepszy zakup z łamańców to Walther LGV.
Ma ją mój znajomy, najpierw sprzedał LGU i mając TX-sa kupił dodatkowo LGV i tak widzę,że średnio zadowolony :D Zaaplikował mu spust od Merkurego ale chyba to nie to,czego się spodziewał,tylko cena w ub r. była niezła /1200 za nówkę/ :D
Do dzisiaj żałuję, że nie kupiłem dwóch za te 1200zł. ;(
Roman, a czy mając TXa można mieć drugą sprężynę z niższej półki i być z niej równie zadowolonym? ;) :D Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić :)
Po prostu uważam, że żeby dopracować system w HW do takiego stopnia, jak to jest w pudełkowym LGV trzeba by dołożyć parę stówek, a i tak nie będziemy mieć tego wypasionego zatrzasku lufy z Walthera.
HW95 jest super karabinkiem, ale LGV ma fabrycznie ślizgi, obrotowy tłok i cylinder jako wkładkę w rurę systemu. Technicznie bije HW na łeb.
Każdy sam podejmuje własne decyzje. Ja wolałbym dołożyć nawet 3 stówy do LGV.
A spust T06 w Dianach też jest gorszy od CD w TXie. Jasne, że to się czuje strzelając naprzemiennie z obu, ale żyjąc tylko z jednym karabinkiem kompletnie to w niczym nie przeszkadza - tak uważam ja :hihi:
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

Urko pisze: 29 maja 2022, 9:57
Ale poważnie, Walther LGV to fantastyczna wiatrówka, ale nie każdego uszczęśliwi coś, co z lunetą waży 5 kg. Dla mnie to już nadmiar szczęścia i wolałbym coś lżejszego, nawet, gdyby nie było tak celne. ;)
Bierz moje Gamo - jest 2 razy lżejsze, 3 razy tańsze i tylko trochę mniej celne :lol: :lol: :lol:
Żarcik :D
TX200 HC + Element Helix
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

masa pisze: 29 maja 2022, 10:09 Do dzisiaj żałuję, że nie kupiłem dwóch za te 1200zł. ;(
i cylinder jako wkładkę w rurę systemu. Technicznie bije HW na łeb.
Promocja była 1 dzień i też nie zdążyłem :D O tym cylindrze słyszałem,niektórzy twierdzą,że przez to uszczelka coś tam..... :D uszkadza się,czy takie tam :D
ODPOWIEDZ