Obrazek

AT-44 - Czy warto?

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
mar_tik63
-#nowy
-#nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2022, 11:00

AT-44 - Czy warto?

Post autor: mar_tik63 »

Dzień dobry, na imie mam Marek, "liczę sobie" ok. 59 wiosen. Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów ;). Interesuje mnie FT i HFT, a na chwilę obecną próbuję "bawić" się w "match" strzelając do tarczy na dystansie 10m. Na chwilę obecną mam w "arsenale" Walther' a LGM-2 i wielką ochotę na karabinek pcp.
"Chodzi" za mną AA S400 Classic, (niestety narazie przez dłuższy czas poza moim zasięgiem), ale mam możliwość kupić sprawdzony i (myślę że)
w bardzo dobrym stanie, za "chyba" dobrą cenę, (ok. 1,6 k) jednostrzałowy karabinek AT-44 z lunetą Bushnell 6-24x50 AOEG(pewnie podróba), w osadzie drewnianej z lufą Lothar Walther (wykonany dla firmy Kolter). Szczerze mówiąc nie strzelałem jeszcze z pcp (z celownikiem optycznym) i sądzę, że sporo czasu minie zanim na dobre tą umiejętność opanuję, a i tego nie jestem pewien.Z tego co się orientuję, to karabinek ma zmienioną iglicę (ma obecnie ok. 22J) i nowy kartusz. W przypadku zakupu chciałbym "wrócić" do limitu (tj. max. 17J - oryginalna iglica jest w "zapasie") i ewent.
poprawić (najlepiej przez kol. Dagi40 - jeżeli się zgodzi). LGM-2' a nie chciałbym przerabiać na pcp.
Pytanie do szanownych uczestników forum czy warto "iść tym tropem i kupić AT44 jako pierwszy karabinek pcp ? Proszę o opinie i dziękuję za cierpliwość?
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: AT-44 - Czy warto?

Post autor: kamazek »

Nie znam się, więc się wypowiem :)

Celujesz Kolego w HFT/FT.
Przewertuj listy startowe takowych zawodów, np. na beżowym ( znasz to forum, prawda ? ;) )
Strzela tam ktoś z Ateka ?

Druga sprawa, strzelanie machowe.
Twój LGM nigdy nie da szans ATekowi w tym temacie.

Trochę strzeladełek różnych poznałem i ich użytkowników, kilku miało AT44.
Dziwnym trafem, gdy postrzelali z użyczonych AirArmsów czy Weihrauchów, szybko się swoich turasów pozbyli i klasycznego S400 nabyli :)

Pomogłem ? :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
bartusia
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 128
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: AT-44 - Czy warto?

Post autor: bartusia »

Zrobiłem ostatnio małe zestawienie

https://www.facebook.com/13851557317411 ... /?sfnsn=mo
FB_IMG_1652723676118.jpg
HFT i FT to dwie różne dyscypliny i trochę inne wymagania sprzętowe szczególnie jeśli chodzi o optykę.

S400 to bardzo dobry początek w HFT1.
A jak już zaczniesz i Ci się spodoba to na S400 się pewnie nie skończy 😎
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: AT-44 - Czy warto?

Post autor: rokasa58 »

Cześć Marek! Nie lubię się rozpisywać i jeśli mam coś doradzić,to tylko konwersja LGM-a na pcp, najtaniej i najlepiej jak będzie miał prosty regulator od Steyr-a.Mam takie strzeladło i cieszy oko :D.Takie konwersje wykonuje Ed,znajdziesz na beżowym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: AT-44 - Czy warto?

Post autor: Mamutowicz »

Hej Marek!
Nie czytaj ik bo sie nie znajom.. Co najwyżej mniendzy sobom.. :D
Te AT nie są aż tak dupiate karabinki.. w swojej klasie cenowej..
.. ale Rokasa ma rację - po przeróbce walthera będziesz mieć o niebo lepszy karabinek.. z którego w dalszym ciągu możesz przecież strzelać do tarczy na 10m.
Ta luneta w zestawie od AT jest dupiata dla początkującego bo przy takim obiektywie błąd paralaksy będzie spory..
Niestety nie nadaje się ani do HFT ( za duży obiektyw i powiększenie ) ani do FT ( za mały obiektyw i powiększenie) :)
Wg mnie rozważ jednak przeróbkę walthera, a za zaoszczędzone pieniążki kup Airmax 30 Touch 3-12x32 i będziesz mieć zestaw do radosnego strzelania.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
wandzia22
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2023, 10:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: AT-44 - Czy warto?

Post autor: wandzia22 »

Ja akurat bardzo polecam i moim zdaniem warto sobie sprawić taką
ODPOWIEDZ