Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
MiciMicz
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2022, 20:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: MiciMicz »

masa pisze: 11 kwie 2022, 22:32 No i pięknie, będzie pan zadowolony :up:
Chociaż... Osobiście bardziej bym polecił HW50 ze względu na jego większą popularność i trochę przekombinowany port ładowania w HW57, ale stała lufa, to też argument ;)
Samych dziesiątek Kolego!!!! :up:
Dzięki, co do popularności, to z racji tego, że 57 bardziej mi się podoba (a to ma znaczenie w rekreacji i ogólnym zadowoleniu) zamierzam popularyzować ten karabinek i "odczarowywać" jego nienajlepszą prasę. W dużej mierze miało w tym wypadku miejsce powtarzania niesprawdzonych/pojedynczych opinii nt. portu ładowania i przycinaniu śrutu. Przy "otwartych" port ładowania jest bardzo wygodny a jego spasowanie i działanie jest tip top jak dotąd. Na opinie po dłuższym użytkowaniu przyjdzie jeszcze czas :)
HW 57 RS, Artemis CP1M RS, Walther CP99 Compact
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

No i pięknie.
Każdemu do wyboru, co kto lubi :up:
TX200 HC + Element Helix
MiciMicz
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2022, 20:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: MiciMicz »

rokasa58 pisze: 12 kwie 2022, 6:29 Z tą stratą przy odsprzedaży? To obserwując bazarek na beżowym,jednak jest duża :D i im droższy karabinek,tym tracimy najwięcej.
Być może mylnie założyłem, że ludzie chętniej kupią używanego weihrauch’a niż hatsana :gwizd:
HW 57 RS, Artemis CP1M RS, Walther CP99 Compact
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

MiciMicz,
Jest duża szansa, że nie będziesz potrzebował nic lepszego niż HW57, więc nie ma co dywagować.
TX200 HC + Element Helix
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

MiciMicz pisze: 12 kwie 2022, 18:22
rokasa58 pisze: 12 kwie 2022, 6:29 Z tą stratą przy odsprzedaży? To obserwując bazarek na beżowym,jednak jest duża :D i im droższy karabinek,tym tracimy najwięcej.
Być może mylnie założyłem, że ludzie chętniej kupią używanego weihrauch’a niż hatsana :gwizd:
Pisałem ile się straci sprzedając a nie o tym czy ktoś kupi,czy będzie zalegał bazarek. :D To co piszę wynika z kilkuletnich obserwacji bazarków na różnych forach,a i moje Weihrauch-y tak od razu nie poszły jak ciepłe bułki :D
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

Roman, a tak przy okazji będąc w temacie, to z Twojego doświadczenia jak wygląda ranking sprzedawalności karabinków?
Wiadomo, że atrakcyjność ma duży związek z ceną, ale sam jestem ciekaw i pewnie wielu innych też.
TX200 HC + Element Helix
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

masa pisze: 13 kwie 2022, 6:29
Wiadomo, że atrakcyjność ma duży związek z ceną,
Dobre pytanie,to ile cenisz za to mało atrakcyjne Gamo-może wezmę :D
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

rokasa58 pisze:
Dobre pytanie,to ile cenisz za to mało atrakcyjne Gamo-może wezmę :D
[/quote]

Gamo jest BARDZO atrakcyjne, bo jedyne takie :D ;)
A tak na poważnie, to do zakończenia testów (500 śruta +) brakuje mi jeszcze z 200, a potem poszukamy mu dobrego domu ;)
TX200 HC + Element Helix
sined
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2022, 14:28

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: sined »

Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze wiatrówki sprężynowej. Chciałbym, aby była nowa, drewniana, ładowana poprzez łamanie lufy. Mój budżet na samą wiatrówkę to 1500zł. Będę jej używał do rekreacyjnego strzelania w wolnym czasie do tarczy czy puszek. Prosił bym o podawanie dostępnych modeli. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Qbuś »

Weihrauch HW30 S.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
sined
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2022, 14:28

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: sined »

Qbuś nie wiem czy doszła do Ciebie wiadomość priw. Gdzie kupić tą HW30s? Polecacie jakieś zaufane strony? Jaki będzie koszt lunety do niej? Powinno zostać 200-300zł, jaka luneta w tych pieniądzach.
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Urko »

Ja kiedyś kupiłem tutaj:

Obrazek
https://armasayala.com/gb/air-compresse ... stock.html

Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt przesyłki. U mnie to wyniosło 12 EUR ale teraz wszystko zdrożało, więc może być więcej. Sama wiatrówka od mojego zakupu zdrożała ponad 40 EUR ale chyba i tak może być taniej niż w niektórych naszych sklepach. Nie mówię, że w jakimś nie będzie jednak taniej... ;)

Ciekawa jest chyba też cena 299,95 za HW 50 S.
sined
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2022, 14:28

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: sined »

A jakąś polską stronę z tą hw 30s polecicie. Dostępna jest np na Arobron. Śmiało zamawiać? Jaka luneta?
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Urko »

Firma sprawdzona. Kupowałem u nich wiele razy. Nie jestem tylko pewny, czy oni rzeczywiście mają te wszystkie wiatrówki, bo gdy zamówiłem wiatrówkę (HW77), długo musiałem czekać... :gwizd:

Co do lunetki, to wszystko zależy od upodobań. Na pewno nie ma sensu montować na takiej lekkiej wiatróweczce jakiegoś kolosa. Zresztą nawet by było ciężko dopasować. Co do upodobań to chodzi o to, czy luneta ma mieć możliwie duże powiększenie i czy ma mieć "regulację paralaksy". Jeśli zgodzimy się, że lunetka ma być w miarę kompaktowa i w rozsądnej cenie, to z tym powiększeniem i AO może być problem. Ja bym szukał czegoś w tym stylu:

Obrazek Hawke Airmax 2-7x32 AO
https://www.hawkeoptics.com/airmax-2-7x32-amx.html

Ewentualnie zrezygnować z AO i brać Deltę Classic... ;)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Qbuś »

sined pisze: 13 maja 2022, 14:45 Będę jej używał do rekreacyjnego strzelania w wolnym czasie do tarczy czy puszek.
"HAWKE" w zupełności wystarczy, zresztą "kruszynka" (HW30) nawet z muszki, szczerbinki w puszkę z 40 metrów trafia :lol:
Ps. Wiem, bo mam (koleżanki i koledzy z laosu też) ! 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ