Obrazek

Colty 1911 od KWC

Dla miłośników replik ASG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Colty 1911 od KWC

Post autor: kamazek »

Kilka dni temu dostałem "na warsztat" ;) od Kolegi wojteketjow dwie repliki ASG, klasyczne Colty 1911, na Co2, z blow-backiem.

Obrazek

Coś tam podobno w nich nie do końca dobrze działa, ale Wojtek nie sugerował konkretnie co, miałem sam to zdiagnozować :hm:

Oba Colty są od KWC i wykonanie tych replik to naprawdę klasa !

Kiedyś tego nie potrafiłem docenić, ale teraz, gdy przeszło przez moje łapki trochę sprzętu, widzę jasno, że jakość musi kosztować !

Kiepskie jest jedynie to w replikach od KWC, że mają swój standard części, który nie jest kompatybilny z bardzo popularnym standardem Tokio Marui.

Repliki od KWC mają opinię mało awaryjnych, ale niektóre części się po prostu zużywają, tak jak wszystko na świecie.

A części do KWC w Polsce nie ma, o czym się niedawno przekonałem, próbując zdobyć gumkę HU do mojej cezetki od KWC.
Jest do kupienia na stronie Begadi.com, ale z wysyłką to około 90 zeta :(

Oprócz gumki w replikach z blow-backiem padają, czy też się zużywają cylinderki gazowe, uszczelki głowicy tłoczka czy też zaworki w magazynkach.

Nie ma problemu, jeżeli klamka jest na gwarancji, ale kupno używki, do tego jeszcze uszkodzonej to duże ryzyko wtopy finansowej.

Na tym zdjęciu widać porównanie części w standardzie TM (po lewej) i tych od KWC (po prawej)

Obrazek

Niestety, komora HU, gumka HU, cylinderek gazowy z dyszą, nawet zewnętrzna średnica lufy wewnętrznej są różne w obu systemach.

Nie chcę zniechęcać nikogo do kupna repliki od KWC, z mojej cześki 75 jestem bardzo zadowolony, ale sygnalizuję tylko możliwe kłopoty.

Próbowałem popytać o gumki HU do KWC w bardzo znanym sklepie gunfire.
Konsultant próbował wcisnąć mi najpierw gumki typu TM, a gdy go lekko uświadomiłem w problemie, to zachęcał do kupna gumek do AEGów :lol:

Dobra, zabieram się do ogarnięcia sprzętu Wojtka, za parę dni przetestuję colciki w LaOsie :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Colty 1911 od KWC

Post autor: masa »

Eeeee tam cześci, gumki, robota...........
Ircha Panie, IRCHA!!!!!! ;) :D
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
wojteketjow
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 381
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Colty 1911 od KWC

Post autor: wojteketjow »

:brawo:
Brawo, doskonale napisane, cudowne zdjęcia i to perfekcyjnie merytoryczne podejście do tematu.
Po prostu chce się czytać :spoko:

Myślę, że nie tylko ja ale również pozostali forumowicze z niecierpliwością oczekują na kolejne relacje o Coltach.
:up:
Pro Sport, HW30S i spora gromadka w klimacie westernu
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Colty 1911 od KWC

Post autor: kamazek »

masa pisze: 04 maja 2022, 18:54 Eeeee tam cześci, gumki, robota...........
Ircha Panie, IRCHA!!!!!! ;) :D
Staszek, jeżeli dobrze odczytałem szyderę w słowach Wojtka, to faktycznie będzie tylko Ircha-tjuning :P :lol:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
wojteketjow
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 381
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Colty 1911 od KWC

Post autor: wojteketjow »

No i bądź tu człowieku miłym i szczerym 😢
Pro Sport, HW30S i spora gromadka w klimacie westernu
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Colty 1911 od KWC

Post autor: masa »

kamazek pisze: 04 maja 2022, 19:04
masa pisze: 04 maja 2022, 18:54 Eeeee tam cześci, gumki, robota...........
Ircha Panie, IRCHA!!!!!! ;) :D
Staszek, jeżeli dobrze odczytałem szyderę w słowach Wojtka, to faktycznie będzie tylko Ircha-tjuning :P :lol:
Nie każdy musi być jakimś tam prawie Słodowym.
Są inni, obdarowani wielkimi talentami jak wieszcze: Mickiewicz, Hemingway, Goethe, Marx i Engels..... :D
Wybitni od prostych robót mają ludzi :up:
Są tacy, co im ludzie buty wiążą, chociaż czasami może dojść do pomyłki :hihi:
TX200 HC + Element Helix
mareq
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2022, 7:56

Re: Colty 1911 od KWC

Post autor: mareq »

1911 od KWC ma przede wszystkim najmocniejszy blowback ze wszystkich jakie miałem w ręce. Osobiście użytkuję Army, bo mam jeszcze z serii posiadającej wszystkie oznaczenia palnego :) .
Nietypowe gumki to czasem koszmar. Ja tak np. miałem w Ingramie M11 od Wella. Tam chyba była gumka typu KWC. Przerobiłem komorę tak, żeby użyć gumkę typu VSR :) . Można też kombinować np przez usunięcie wypustka w oryginalnej gumce i zrobić wklejkę z wężyka silikonowego tak jak przy flathopie.
Generalnie jestem miłośnikiem gazówek mimo ich wad i słabego dostępu do części i czasem trzeba rzeźbić.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Colty 1911 od KWC

Post autor: kamazek »

Fakt, Colty Wojtka mają sporego kopa :)
Też solidnie kopie moja CZ 75 od KWC.
Uważam, że sporą zasługę w tym ma dobre uszczelnienie cylinderka i głowicy.
W Coltach i w Cześce są identyczne głowice tłoczka, lepiej wyprofilowane, niż w Armiakach czy innych tanich replikach.
No i zaworki strzałowe magazynków KWC są bardzo dobrze wykonane, z dużymi otworami przepustowymi gazu.
A i co2 daje większe ciśnienie :)

Ja w cezetce też zrobiłem moda z usunięciem wypustki w gumce.
Dałem również dłuższą lufę wewnętrzną z mostkiem na okienku i zastosowałem łatkę.
Coś jak r-hop, ale wykorzystałem kawałek gumki od AEGa.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Colty 1911 od KWC

Post autor: kamazek »

No to jakoś ogarnąłem zabawki Wojtka :)

I tak :

Repliki zostały wyczyszczone z nadmiaru smaru.

Niestety, psikanie olejkiem gdzie popadnie nie zawsze jest dobre, szczególnie dla dyszy i gumki Hop-Up :P

Mimo odtłuszczenia gumki w obu replikach słabo kręciły kulki, 0.25 i 0.30 g, tak jakby brakowało regulacji.
Podłożyłem pod blaszki dociskowe a gumki po wąskim paseczku folii z PETa i i pomogło.

Z komory HU jednego z coltów wysuwał się kołeczek, który ogranicza ruch lufy zewnętrznej.
Powodowało to zacinki przy strzelaniu oraz problemy ze zdjęciem i założeniem zamka na ramę.

Obrazek

Wkleiłem kołeczek do komory klejem epoksydowym, na razie działa, jak znowu zacznie wypadać, pozostanie nagwintowanie ścianki komory i wkręcenie kawałka śrubki, zobaczymy.

Jedno z łożysk lufy zewnętrznej jest lekko wygięte i zaczyna pękać.

Obrazek

Nie ma jak tego dogiąć, bo to znal, czyli na bank pęknie przy takiej operacji.
Trudno, czekamy, aż padnie zupełnie, wtedy się wymieni.

Niestety, takie są efekty działania mocnego blow-backa na elementy wykonane z szajsmetalu ;)

Dzisiaj przetestowałem Colty w LaOsie.

Oba działają doskonale :spoko: (Qbuś i bartusia byli świadkami !)

Teraz wystarczy przetrzeć je irchą, oddać Wojtkowi i cieszyć się z dwóch butelek łiskacza :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Colty 1911 od KWC

Post autor: masa »

:up: :up:
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Colty 1911 od KWC

Post autor: Qbuś »

kamazek pisze: 08 maja 2022, 18:34 Oba działają doskonale :spoko: (Qbuś i bartusia byli świadkami !)

Teraz wystarczy przetrzeć je irchą, oddać Wojtkowi i cieszyć się z dwóch butelek łiskacza :)
Oczywiście jedna butelka dla mnie (podzielę się z Bartkiem) :P . Jak nie..........to "zaświadczymy" inaczej :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ