Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Krzysztof64
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2022, 17:55

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Krzysztof64 »

Czyli najlepiej poczekać dozbierać i kupic jakieś pcp czy iść w jakiegoś np. Hatsana I powoli go usprawniać? Jeśli tak czy ktoś z was mógłby polecić jaki model hatsana bądź coś podobnego podatnego na tuning do 1500zl
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: zaskoor »

szukaj używanych TX200/prosport , HW97, niektórzy lubią LGU . to już najwyższa półka, a używane od doświadczonych strzelców będą już po poprawkach .
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

Krzysztof64 pisze: 01 lut 2022, 10:14 Czyli najlepiej poczekać dozbierać i kupic jakieś pcp czy iść w jakiegoś np. Hatsana I powoli go usprawniać? Jeśli tak czy ktoś z was mógłby polecić jaki model hatsana bądź coś podobnego podatnego na tuning do 1500zl
Tak czułem,że wcześniej czy później temat zejdzie na Hatsany :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

W twoim przypadku to zależy od... Cierpliwości...
Możesz kupić hatsana 55/95 np uEresa już poprawionego i mieć z tego frajdę od zaraz..
Jak weźmisz h55 to starczy ci jeszcze na lunetę i śrut, a jakość karabinka praktycznie taka sama..
Co prawda żadnego hatsana na zawody bym nie brał, ale żeby postrzelać do puszek od czasu do czasu będzie idealny.. Do mniejszych celów też ale..
Powiem tak - miałem porządnie zrobionego hatsana55 i na 45y strzeliłem z niego skupienie wielkości pudełka zapałek (z jednym odskokiem), ale był to wtedy mój pierwszy karabinek i miałem nikłe doświadczenie...
Więc jeśli taki wynik by cię rajcował - to spokoj ie bierz h55 z tuningiem i parę paczek exata do tego..

Albo możesz poczekać, zbierać kasię i polować na używane hw..
Polecałbym tą drugą opcję zwłaszcza że jeszcze jest ujowa pogoda do strzelania więc nie masz się co spieszyć.

PS.
Na guntraderze znalazłem hw97 za 330 królowych.
Z przesyłką zmieściłbyś się w 3k a miałbyś karabinek z górnej półki na lata...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

Krzysztof64,
Zakup Hatsana osobiście odradzam - szkoda brnąć przez to wszystko, z czym chyba każdy z nas na forum miał do czynienia: zakup - tuning - sprzedaż ze stratą, bo jednak to nie to....
Niestety w dzisiejszych czasach o markowe używki trudno, no i ceny też nie takie jak kiedyś. Może Ci nie wystarczyć cierpliwości na znalezienie porządnej używki za uczciwe pieniądze.
Pisałem już o tym nie raz i znowu się powtórzę - są inne alternatywy powyżej budżetowego Hatsana, a sporo taniej niż "pierwsza liga".
Rokasa niedawno wspominał o karabinkach Cometa - pierwsza sugestia.
Sugestia druga, to nówka Diana D34. Wersję Classic masz spokojnie w budżecie z górką na podstawowy tuning, a gdyby udało Ci się znaleźć nową D34 Deluxe poniżej 1500PLN, to moim zdaniem brać i nie kombinować. Oczywiście Diany D430l i D52 będę polecał zawsze i każdemu, ale to już trochę powyżej budżetu.
TX200 HC + Element Helix
Krzysztof64
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2022, 17:55

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Krzysztof64 »

No i teraz mam klina. Diana stormrider budżetowa pcp w moim przedziale finansowym znalazłem sklep który oferuje nowy karabinek po takich modyfikacjach :
Usunięcie nadlewek, zadziorów, ostrych krawędzi i wszelkich niedoróbek fabrycznych
* Usunięcie fabrycznych "smarów" i poprawne smarowanie wszystkich elementów karabinka
* Korekta geometrii uszczelki zaworu strzałowego (jeżeli konieczna)
* Montaż transferportu o zmienionym przepływie w stosunku do oryginału
* Dorobienie regulacji długości pierwszej oraz drugiej drogi spustu
* Wymiana sprężyn spustu na "lżejsze"
* Planowanie i polerowanie części współpracujących spustu
* Wymiana wszystkich uszczelnień na wysokiej jakości markowe Oringi
* Zmniejszenie napięcia wstępnego sprężyny zbijaka
* Polerowanie zbijaka i popychacza śrutu
* Planowanie i polerowanie zakończeń sprężyn zbijaka i zaworu strzałowego
* Poprawa portu ładowania
* Wykonanie nowej korony lufy
* Wykonanie stożka wejściowego
* Czyszczenie przewodu lufy
* Montaż reduktora ciśnienia MOD SW
* Regulacja prędkości początkowej
Co o tym sądzicie? Zdaje sobie sprawę iz jest to wiatrowka budżetowa ktora będzie używana czysto rekreacyjnie.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3167
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: kamazek »

Niezależnie od jej parametrów technicznych ... ta wiatrówka jest malutka, na zdjęciach prezentuje się okazalej ;)
Po Serwisie Wiatrowym można zaryzykować kupno, jeżeli ma być tylko do rekreacyjnego popykania :)
Ale tylko w 4,5 mm !!!
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Krzysztof64 pisze: 02 lut 2022, 12:39 ?[...] Zdaje sobie sprawę iz jest to wiatrowka budżetowa ktora będzie używana czysto rekreacyjnie.
A kartusz będziesz napełniać.. Pompką?
Też rekreacyjnie.. 😁

Pamiętaj o tym, że jak strzelasz rekreacyjnie to z reguły nie jest to 20 - 40 razy.. Zwłaszcza jak grill się rozpali i znajomi zlezą.. :D
A jedno nabicie tamtego kartusza to będzie około 80 strzałów.. A potem trzeba dymać.. :D
Dlatego jeśli nie masz zamiaru kupować do tego butli - to raczej odpuść sobie pecepa.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Krzysztof64
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2022, 17:55

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Krzysztof64 »

Witam ponownie.
Wciąż szukam czegoś sensownego do rekreacji i znalazłem takie ogłoszenie co powiecie o tym:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/zesta ... ek-pcp-co2
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

Krzysztof64,
Zastanówmy się co Cię skusiło za 950zł:
1. Karabinek do kupienia jako nowy spokojnie w granicach 700zł.
2. Luneta no name kosztowała pewnie ze stówę - może 1.5 stówy.
3. Tłumik magnum - duże szanse, że poza wyciszeniem (???) raczej pogarsza niż poprawia skupienie. Zakładam, że też okolice stówy, może trochę ponad.
4. Trochę mniej lub bardziej nieprzydatnych śmieci.
Daruj sobie te przejściówki i inne pierdoły na małe kapsułki CO2 - nie da się z tego w miarę celnie strzelać. Mała pojemność kapsułki, duże wahania ciśnienia - będziesz się wciąż i wciąż zastanawiał dlaczego raz leci wysoko, a za chwilę nisko... Inaczej rano, inaczej w południe w słońcu.
Czym więc masz zamiar napełniać kartusz? Butla? Pompka? Nie widzę tego w ofercie, więc musisz jeszcze dołożyć.
Poza tym, patrząc na ofertę wydaje mi się, że przez tą lufę przeleciało już wszystko, co mogło się w niej zmieścić, a to dobrze nie wróży jeżeli chodzi o celność.
Nawet sobie nie zawracaj głowy takimi bzdurami. Nowy Hatsan 55 po przeglądzie + luneta Hawke za 350zł to przy tym mercedes, nie mówiąc o innych lepszych karabinkach.
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

CD.
Żeby nie szukać za daleko:
https://superwiatrowki.pl/wiatrowka-wei ... -p-80.html
Rewelacyjny karabinek do rekreacji, tak na początek, jak i do końca życia. Bardzo celny i porządnie wykonany. Nawet jeżeli Ci się znudzi, to odsprzedając stracisz na nim najmniej z chyba wszystkich wiatrówek kosztujących powyżej 800zł. Można strzelać z otwartych, a jak zainwestujesz w lunetę nawet taką za 300 stówy, to możesz trafiać w zapałki na 20m - są na forum koledzy, którzy potwierdzą.
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Qbuś »

masa pisze: 11 lut 2022, 14:40 są na forum koledzy, którzy potwierdzą.
Potwierdzam ! :D
Ps. Drugi raz mam HW 30 i już nie oddam :cisza: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
MiciMicz
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2022, 20:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: MiciMicz »

Niedawno stałem przed podobnym dylematem co Krzysztof64. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup HW57 u Eresa. W zasadzie to przeszedłem przez tok myślowy, który opisał masa :) Wg mnie szkoda czasu i kasy na najtańsze opcje. Lepiej kupić sprzęt który ma szanse dać nam radość, a gdyby jednak „nie siadło” to można sprzedać bez dużej straty.
HW 57 RS, Artemis CP1M RS, Walther CP99 Compact
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: masa »

MiciMicz pisze: 11 kwie 2022, 21:00 Niedawno stałem przed podobnym dylematem co Krzysztof64. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup HW57 u Eresa. W zasadzie to przeszedłem przez tok myślowy, który opisał masa :) Wg mnie szkoda czasu i kasy na najtańsze opcje. Lepiej kupić sprzęt który ma szanse dać nam radość, a gdyby jednak „nie siadło” to można sprzedać bez dużej straty.
No i pięknie, będzie pan zadowolony :up:
Chociaż... Osobiście bardziej bym polecił HW50 ze względu na jego większą popularność i trochę przekombinowany port ładowania w HW57, ale stała lufa, to też argument ;)
Samych dziesiątek Kolego!!!! :up:
TX200 HC + Element Helix
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 766
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: rokasa58 »

MiciMicz pisze: 11 kwie 2022, 21:00 Niedawno stałem przed podobnym dylematem co Krzysztof64. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup HW57 u Eresa. W zasadzie to przeszedłem przez tok myślowy, który opisał masa :) Wg mnie szkoda czasu i kasy na najtańsze opcje. Lepiej kupić sprzęt który ma szanse dać nam radość, a gdyby jednak „nie siadło” to można sprzedać bez dużej straty.
Z tą stratą przy odsprzedaży? To obserwując bazarek na beżowym,jednak jest duża :D i im droższy karabinek,tym tracimy najwięcej.
ODPOWIEDZ