Obrazek

Zamiast wiatru w lufie - wiatr z przetoczki - problemy początkującego z ładowaniem kartusza

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
naraoia
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2022, 16:42

Zamiast wiatru w lufie - wiatr z przetoczki - problemy początkującego z ładowaniem kartusza

Post autor: naraoia »

1. Jak uszczelniacie połączenie przetoczka/wtyk do ładowania? Mnie się udało dopiero za piątym razem używając klucza :-) Biorąc pod uwagę fakt, że mam do obsłużenia dwa systemy do ładowania (FX i Kral Arms) to ładowanie kartusza związane ze zmianą wtyku staje się mało komfortowe.
2. Zauważyłem, że średnica wtyków FX i Kral jest identyczna - czy to oznacza, że mogę wtyk FXa używać do napełniania kartusza Kraala balansując tylko wtykiem tak aby zawór kartusza znalazł się pomiędzy oringami wtyku?
3. Jak dokonać pomiaru ciśnienia w butli?
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Zamiast wiatru w lufie - wiatr z przetoczki - problemy początkującego z ładowaniem kartusza

Post autor: Urko »

Większość ludzi których znam, jeśli mają więcej niż jedną wiatrówkę, mają przetoczki podobnego typu, czyli z manometrem i końcówką typu "szybkozłączka":

Obrazek Przetoczka z Aliexpress

W ten sposób końcówki do konkretnej wiatrówki montuje się z szybkozłączką i nie trzeba ciąge używać klucza... ;)

Obrazek końcówka do HW

Co do sprawdzania ciśnienia w butli, to wystarczy mieć ślepą końcówkę do zatykania żeńskiego złącza. Ale ja tak nie robię. Szybkozłączki nie zawsze dobrze trzymają, więc trzeba z tym ostrożnie. Poza tym, takie korki są w fabrycznym wyposażeniu wszystkich chińskich pompek.

Obrazek Moja przetoczka
naraoia
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2022, 16:42

Re: Zamiast wiatru w lufie - wiatr z przetoczki - problemy początkującego z ładowaniem kartusza

Post autor: naraoia »

Zakupiłem szybkozłączkę + przejściówkę 1/8 szybkozłączka - wszystko działa rewelacyjnie, mam wiatr w lufie :-) dziękuję! Okazało się że FX jest kompatybilny z Kralem - ta sama średnica i wtyk szybkozłączki pasuje! dzięki temu nie muszę nic odkręcać/przykręcać.
ODPOWIEDZ