Obrazek

Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: kamazek »

Już dawno nie rozbierałem beemanka, więc już nie pamiętam dokładnie, jak tam wygląda w środku :hm:
Moja wiatrówka strzela jak ta lala, więc po co grzebać ;)
Ale z tego co pamiętam, ten najmniejszy oring na "iglicy" ;), powinien lekko wchodzić we wgłębienie (gniazdo) w komorze strzałowej.
Zbyt duży oring może opierać się częściowo o krawędź gniazda i nie doszczelniać go, co skutkować może uciekaniem powietrza.
Cały czas tylko "misiam", nie ukrywam, że nie chce mi się rozbierać beemanka, aby to sprawdzić.
Najlepiej po prostu dać trochę mniejszy oring i przetestować :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
jutryna
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2021, 9:58

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: jutryna »

Dzięki za odpowiedź. Rozbiorę jeszcze raz i pojadę do sklepu z oringami, żeby dobrali coś podobnego.
forman1022
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2014, 9:10

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: forman1022 »

Witam Szanownych Kolegów,
długie wieczory natchnęły mnie na zakup czegoś, w czym można trochu pogrzebać :) Padło na beemana P17 z kolby. Pudełko przyszło, ale zanim zacznę się bawić to mam jedno zasadnicze pytanie, które zadecyduje o kolejnych krokach, dotyczy takiej sprawy:
lufa przy porcie ładowania ma wykonany centrycznie przewód, natomiast przy wylocie (pomijam brak korony) mam przekoszenie, powiedzmy, że przy cieńszej ściance mam ok 1.1mm a przy grubszej ok 1.5mm.
wracając do sedna, ustawić jakoś przekoszenie na godziny 12 i 18 w stosunku do muchy, próbować robić koronkę, która defacto i tak nie będzie prostopadła do przewou czy od razu szukać w kolbie lufy z przewodem centrycznym (o ile kiedyś się taki model znajdzie :))
No chyba, że ma ktoś na poratowanie poprawną lufkę ;)
Dziękuje za sugestię!
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: Mamutowicz »

Moim zdaniem możesz to reklamować, bo lufa powinna być centryczna..
Ale - możesz również tak zostawić.
Najważniejsze żeby przewód lufy był w tej samej osi co oś celowania, a przekoszenie może sobie być w osi pionowej ( góra dół)
Jednak mimo wszystko poprosiłbym o wymianę na poprawną.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
forman1022
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2014, 9:10

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: forman1022 »

Moim zdaniem też :)
Byłem w kolbie, mieli akurat 2 na stanie więc wybrałem najlepszy. Plus dla kolby za elastykę w temacie zamiany.
Także mogę zacząć zabawę.
Dzięki!
forman1022
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2014, 9:10

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: forman1022 »

Jakby ktoś z Szanownych Kolegów szukał oringów to znalazłem wszystko w sklepie superseal.pl (u siebie w Gliwicach na miejscu nie mogłem nic namierzyć)
O-ringi Nitrylowe NBR - 5.28X1.78-NBR-Czarny-90 1.00PLN
O-ringi Nitrylowe NBR - 20X2.65-NBR-Czarny-70 1.50PLN
O-ringi Nitrylowe NBR - 3.4X1.9-NBR-Czarny-70 1.00PLN
O-ringi Fluorowe Viton ® FKM - 4.76X1.78-FKM-Brązowy-80 1.50PLN

Może komuś się przyda, wysyłka 15PLNów więc sprawdźcie w domu urządzenie gdzie wymieniacie oringi i kupcie tyle, żeby chociaż wartość towaru była większa niż przesyłka ;P
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: kamazek »

Jeżeli są to faktycznie wymiary oringów do beemka, to jest to bardzo pomocna informacja dla posiadaczy tego pistola, brawa dla Kolegi :spoko:

Co prawda na oringownia.pl znajdziemy takie oringi po 20 groszy i z trochę tańszą wysyłką, ale co tam, raz do roku można się szarpnąć na kompleksowy serwis wiatrówki ;)

Z własnego doświadczenia z P17 wiem, ze nie trzeba się trzymać tak dokładnie w "dziesiątkach" i "setkach" wymiarów uszczelek.
Na tłoku mam teraz oringi 20 x 2,5 i nic to nie zmieniło.
Jak nie można będzie dostać któregoś w wymiarach "katalogowych", można kombinować z bardzo zbliżonymi rozmiarami.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
forman1022
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2014, 9:10

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: forman1022 »

kamazek pisze: 09 gru 2021, 17:28 Jeżeli są to faktycznie wymiary oringów do beemka, to jest to bardzo pomocna informacja dla posiadaczy tego pistola, brawa dla Kolegi :spoko:

Co prawda na oringownia.pl znajdziemy takie oringi po 20 groszy i z trochę tańszą wysyłką, ale co tam, raz do roku można się szarpnąć na kompleksowy serwis wiatrówki ;)

Z własnego doświadczenia z P17 wiem, ze nie trzeba się trzymać tak dokładnie w "dziesiątkach" i "setkach" wymiarów uszczelek.
Na tłoku mam teraz oringi 20 x 2,5 i nic to nie zmieniło.
Jak nie można będzie dostać któregoś w wymiarach "katalogowych", można kombinować z bardzo zbliżonymi rozmiarami.
No to już mamy dwa sklepy z oringami :) może cena wynika z ich nietypowych rozmiarów bo są to chyba calowe. Nieważne, może ktoś będzie potrzebował jakiegoś mega dokładnego to tam coś znajdzie.
Co do rozmiaru oringu na tłoku - założyłem ten 20x2,65 i powiem wprost, pomimo szlifowania od środka otworu zasysającego powietrze, dremelowania dziada, mam nadal sytuację że dalej oring jest przycinany (oryginalny, nieco cieńszy pracuję ok).
Podejrzewam, że gdybym jakimś cudem zrobił od środka cylindra delikatną fazę tego małego otworu to może by pomogło, ale nie mam narzędzi (Oring w tym miejscu jest jakby wciskany w otwór i przy najmniejszych tarciach go ciacha) :)
Także co do uszczelki tłoka, słuchamy Kolegi Kamazek, albo kupujemy ze 2-3 rozmiary ;) reszta u mnie spasowała.
jutryna
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2021, 9:58

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: jutryna »

Cześć
Ostatnio zauważyłem, że w moim Beemanie nie działa blokada spustu. Przy zamkniętej blokadzie wystarczy lekko nacisnąć spust i następuje wystrzał. Czy możecie mi podpowiedzieć jaka może być przyczyna? Dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: kamazek »

Bez rozebrania pistola to wróżenie z fusów :)
Może pękła, wypadła czy coś innego sprężynka lub blaszka blokady spustu.
Jak odciągniesz zamek beemka, to pod cylindrem zobaczysz elementy blokady spustu.
Suwak blokady powinien przesuwać się z oporem sprężynki do przodu.
Jak się nie przesuwa to go coś blokuje, np. śrucina a jak lata luźno, to pękła, wypadła sprężynka.
To tylko moje misianie :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
jutryna
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2021, 9:58

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: jutryna »

Rozbiorę i sprawdzę tą sprężynkę. Teraz działa jak wcześniej...
jutryna
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2021, 9:58

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: jutryna »

Rozebrałem Beemana. Okazało się, że śruba regulująca spust jest wkręcona na maximum. Nic tam nie ruszałem od zakupu, więc zastanawia mnie co ją tak wkręciło:). Po wykręceniu pół obrotu znowu wszystko działa jak trzeba. Korzyść z rozebrania taka, że nasmarowałem wszystko nowym smarem.
Pozdrawiam wszystkich i życzę samych 10!
naraoia
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2022, 16:42

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: naraoia »

Jakiego smaru używałeś?
jutryna
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2021, 9:58

Re: Beeman P17 Mod. 2004 - tanie PCA

Post autor: jutryna »

naraoia pisze: 06 lip 2022, 8:51 Jakiego smaru używałeś?
Molibdenowego
ODPOWIEDZ