Obrazek

Hatsan 125 prosba o opinię.

ODPOWIEDZ
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Hatsan 125 prosba o opinię.

Post autor: Jacek245 »

Witam wszystkich.
Chciałbym prosić o opinię na temata Hatsana 125 z klasyczną spreżyną 4,5 mm (konkretnie interesuje mnie 125 TH ze względu na osadę thumbhole).Czy jest to karabinek z którego dobrze czyli celnie strzela się w limicie-może ktoś używa tego modelu?
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Hatsan 125 prosba o opinię.

Post autor: masa »

Kolego na forum znajdziesz trochę informacji na temat H125.
Żeby Ci to przedstawić w pigułce, to po pierwsze jest to karabinek magnum z jedną z największych na rynku komór sprężania. Poza zwiększoną wagą samego karabinka wynikającą z długiego systemu jest jeszcze jeden istotny szczegół. Skok wynosi 120mm, więc jak już Ci się uda sprowadzić tą armatę pod limit, strzelanie nie będzie ani przyjemne, ani specjalnie celne. Wykastrowanie H125 poniżej limitu w najprostszy sposób skończy się na użyciu naprawdę delikatnej sprężyny, co w połączeniu z dużym skokiem i ciężkim tłokiem da Ci bardzo długi cykl strzału, a to spowoduje bardzo dużą wrażliwość na chwyt i dużymi problemami z uzyskaniem powtarzalnych trafień. Można oczywiście zrobić to tak, jak się powinno, czyli: lżejszy tłok, krótszy skok i dopasowana do tego wszystkiego średnica portu transferowego. Kupa roboty i wcale niemałe koszty. Idę o zakład, że te nowe sprzedawane jako "limitowe" będą mieć dobrze ponad 20J, będą przy tym masakrycznie kopać, brzęczeć i wibrować od "osłabionej" sprężyny.
H125 to magnum stworzone do generowania 25-30J w zależności od kalibru.
Poza tym jaką Ty na tym posadzisz lunetę, żeby wytrzymała dłużej niż paczkę śrutu??
Nie zastanowiło Cię, dlaczego produkują ten karabinek w kalibrze 6.35??
TX200 HC + Element Helix
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Hatsan 125 prosba o opinię.

Post autor: Jacek245 »

Dzięki za ta opinię-już mam jasność.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 125 prosba o opinię.

Post autor: Mamutowicz »

Od siebie dodam - Nawet jeśli skuszony "osiągami" zdecydujesz się na zakup - przygotuj się na naprawdę zdrowy koszt zakupu lunety, bo podejrzewam że nic poniżej 1k nie wytrzyma dłużej niż miesiąc.. No chyba że rajcuje cię rozwalanie cegieł na 20 m z otwartych...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Hatsan 125 prosba o opinię.

Post autor: Jacek245 »

Rozwalanie cegieł mnie nie rajcuje :nie: Dzięki i pozdro.
ODPOWIEDZ