Obrazek

Hatsan mod 65

ODPOWIEDZ
beniq94
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2022, 11:55

Hatsan mod 65

Post autor: beniq94 »

Witam,

Szukam dokładniejszych informacji na temat Hatsana mod 65, ponieważ dziwnie ciężko znaleźć informację na jego temat.

Jak ten model sprawuję się w kwestii celności i jakości na tle mod 55 czy 95?

Pytam, ponieważ jestem bardzo zainteresowany kupnem Hatsana (drewno, QT) z przeglądem zerowym i szukam co mi się tutaj opłaci.

Akurat mod 65 miałem okazję trzymać w rękach i przyznaje że leży mi doskonale (bardzo wygodnie trzyma mi się w trakcie celowania i ręka ani trochę nie drga od masy czy złego wyważenia. Chciałbym kupić wiatrówkę które podoła przyszłemu strzelaniu na więcej niż 30 metrów w małe cele i aby nie był to "chińczyk".

Warto w 65 patrzeć na Vortexy czy klasyki od Hatsana? Pytam jako osoba która nie chce za bardzo sama grzebać w sprzęcie.

budżet to około 800zł.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan mod 65

Post autor: Mamutowicz »

Vortexy sobie odpuść.. nie warto sie w nie pchać.
Osobiście miałem hatsana 55 po tunningu ( standard + obcinka lufy i tłumik )i byłem bardzo zadowolony.
Ten 65 .. hmm.. Jeśli bebechy ma takie jak 55 to może byś fajne strzeladło, ale ta plasticzana nakładka na lufę mnie martwi bo jest nie demontowalna i w racie czego nie poprawisz korony, ani lufy nie skrócisz..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
beniq94
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2022, 11:55

Re: Hatsan mod 65

Post autor: beniq94 »

Dlaczego odradzasz vortexy?

Dowiedziałem się właśnie że bebechy to podobno dokładnie to samo co Hatsan 95.

Lufa sama w sobie jest już dosyć krótka (w praktyce siedzi tam 370mm) a właśnie nie wiem czy to właśnie ona nie powoduję tego jakże przyjemnego wyważenia broni (jest stosunkowo lekka i w ogóle nie przeważa na przód. Jest odchudzona wagowo (cieńszy metal dosztywniony tym plasticzkiem).
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan mod 65

Post autor: Mamutowicz »

tylko brać...
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 600
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan mod 65

Post autor: zaskoor »

Wszystkie gas-ramy mają bardzo krótki i agresywny cykl strzału. Powoduje to bardzo szybkie niszczenie optyki . im tańsza optyka tym szybsza jej destrukcja .
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
beniq94
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2022, 11:55

Re: Hatsan mod 65

Post autor: beniq94 »

Dopóki nie wprawie się na tyle aby uzyskiwać zadowalającą celność na ~25m to lecę bez optyki.
Po tym myślałem aby zakupić optyke Walther ZF 6x42 - mówimy tutaj o gas-ramie ustawionym na 17J (niecałe 100 bar)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan mod 65

Post autor: Mamutowicz »

beniq94 pisze: 03 lut 2022, 9:38 [...]
Po tym myślałem aby zakupić optyke Walther ZF 6x42 - mówimy tutaj o gas-ramie ustawionym na 17J (niecałe 100 bar)
To qp od razu dwa.. Jak jeden będzie w drodze na reklamację to drugi starczy na te kilka dni.. i tak w kółko.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Urko
Posty: 146
Rejestracja: 07 lis 2021, 9:42
Lokalizacja: Lemingrad

Re: Hatsan mod 65

Post autor: Urko »

To ten "Walther" 6x42 jest taki słaby? Wygląda bardzo solidnie. Szczególnie gdy się spojrzy przez ten jego krzyż... :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan mod 65

Post autor: Mamutowicz »

Noo.. taaaakkkk.. krzyż jest.. Fest.. to prawda.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hatsan mod 65

Post autor: Qbuś »

"Krzyża" nikt nie ruszy !
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan mod 65

Post autor: Mamutowicz »

Noo.. Tego to nie.. :)
W śrotku ma pewnie takiego cusia:
Obrazek
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
romanovpl
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2019, 23:13

Re: Hatsan mod 65

Post autor: romanovpl »

Coś podpowiem - nie bierz tego cuda. Że zacytuję z beżowego "lepiej dozbieraj i kup" oryginala Hatsana 95/55. Ten model 65 to owszem, bebechy ma z 55 (prawdopodobnie) ale lufa pochodzi z najtańszego sztrucla w ofercie Hatsana czyli AirTact. Skąd wiem? Ano - po 1. miałem możliwość potrzymać i pooglądać 65, po 2. mam na stanie AirTacta. Kupiłem parę lat temu jako niedrogie ale nie-chinka strzeladło grillowe coś za 220 zł. I do takiego strzelania nadaje się jak znalazł. Lufa w tym to jest cienkościenna rurka, owszem z dość gwintem i jakąś tam koroną. I ta rurka jest wsadzona w plasticzaną obudowę i od strony tego "tłumika" przykręcona nakrętką M19. Wiem, bo wymieniałem lufę z 4,5 na 5,5 (ot, taki kaprys :) I jest to po prostu niecelne. Do 20 - 25 m jakoś daje radę ale powyżej to słabo. Owszem, na 30 m i dalej ale z lupką to coś tam pocelujesz ale z celnością to daleko do H95/55. Kolega, z którym często razem strzelamy ma H95 więc mam porównanie. Więc moim zdaniem - nie warto, szkoda kasy.
LG 55, Clasus 5,5, Terrus 4,5. HW 95 LUX. A, no i 2 Hatsany :D
ODPOWIEDZ