Obrazek

Zmiana odległości a punkt trafień

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: Mamutowicz »

No.. Chili wychodzi że miałem rację.. 8)
Jak więcej postrzelasz to daj znać.
Ale jedna rzecz.. Ta lupa niezbyt nadaje się dla początkującego strzelca, a już na pewno nie na Hatsanie z tym montażem.
Może ci wędrować po szynach bo z racji wielkości ma trochę masy, a montaż nie ma dużej powierzchni styku z szyną..
Ale - to wszystko zobaczysz jak postrzelasz więcej.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: masa »

Mamutowicz pisze: 14 gru 2021, 17:32 No.. Chili wychodzi że miałem rację.. 8)
Kto ma rację, ten stawia kolację :D :drunk:
Ilu nas tam było w sumie doradców??? ;)
Kolega MarMos może sobie teraz zanucić taką starą piosenkę Bajmu: "miałeś rację, nigdy tak nie było dobrze, jak teraz......" :D
TX200 HC + Element Helix
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: rokasa58 »

Mamutowicz pisze: 14 gru 2021, 17:32 No.. Chili wychodzi że miałem rację.. 8)
I znowu nie trafiłem :D ,ale z open sight-ów Kolega nie postrzelał ;)
MarMos
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2021, 17:46

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: MarMos »

Tak zauważyłem montaż jest słaby a luneta duża Chciałem kupić inną, tą samą firmę tylko mniejszą bez regulacji paralaksy o mniejszym przybliżeniu i o mniejszej średnicy ale sprzedawca wysłał mi większą drugie tyle droższą, może lepszą nie wiem dlaczego albo nie miał na stanie tej właściwej bo coś długo trwała wysyłka albo mnie lubi :) no i już niech tak zostanie. Montaż oparł się o ten stoper na końcu szyny i nawet widać nieźle tam obrywa od tego stopera w zasadzie luneta jest na tyle długa że montaż musi być oparta o ten ogranicznik bo by była za daleko od oka a kiedyś może kupię jednoczęściowy. Wiem że mało która luneta z tańszych nadaje się na tego hatsana ale przynajmniej jakiś czas chciałem mieć z synami frajdę jak pasja będzie trwała może kiedyś pomyślę o innej lunecie.
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: rokasa58 »

MarMos pisze: 15 gru 2021, 9:32 Tak zauważyłem montaż jest słaby a luneta duża
Mam SWFA na sprężynie i działa, a ta lupka do lekkich nie należy.Przydało by się ucywilizować karabin :D i będzie oki.
MarMos
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2021, 17:46

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: MarMos »

Co powinienem zrobić w następnym czasie aby go ucywilizować? Nie musi to być pełny zabieg mniej istotne elementy które nie mają dużego wpływu na odrzut mógłbym zostawić na przyszłość na przykład polerowanie mechanizmu spustowego nie wiem czy polerowanie tłoka jest tak istotne czy sprężynę splanować czy wymienić sporo jest czynności które można przeprowadzić z tego co wyczytałem na pewno nie chciałbym zbytnio obniżać energii ani w obecnej chwili nie chciałbym iść w jakieś duże niepotrzebne koszty. Co by należało do tych obowiązkowych i najważniejszych rzeczy ?
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: rokasa58 »

MarMos pisze: 15 gru 2021, 14:28 Co powinienem zrobić w następnym czasie aby go ucywilizować?
Staszek/ Masa/ ostatnio robił H55,to może niech napisze kilka słów. A to moje,to tak strzela:
https://youtu.be/39GQ74gTksg
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: kamazek »

W sprawie ucywilizowania hatsanów, crosmanów czy innych wiatrófków springowych to już napisano wszystko, a nawet po kilka razy, wystarczy poszperać po forumach czy innych jutubach :)

Romek, słabo :P na moim coperku po "ucywilizowaniu" to śrutek ani dygnął podczas testa :)

https://www.youtube.com/watch?v=NWv1aGFnDes
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: Mamutowicz »

rokasa58 pisze: 15 gru 2021, 9:51 Mam SWFA na sprężynie i działa, a ta lupka do lekkich nie należy.Przydało by się ucywilizować karabin :D i będzie oki.
A.. na jakiej sprężynie? Na H90?
Poza tym..
SWFA możesz posadzić na dziale przeciwlotniczym 88mm i będzie spoko.. Co innego ten vogler.. :D
kamazek pisze: 15 gru 2021, 18:55 Romek, słabo :P na moim coperku po "ucywilizowaniu" to śrutek ani dygnął podczas testa :)
Że zacytuję reklamę:
"Co kropelka sklei sklei.." :D

MarMos - Nie łam się. Lupa jakiś czas wytrzyma, mam nadzieje tylko że nie wywaliłeś na nią fortuny.. ;D
I fakt - karabinek wartało by dać do ogarnięcia albo samemu zrobić w/g porad z forum.
Ale najważniejsze że ftrafia gdzie ma ftrafiać teraz.
Karm go dobrym śrutem i od czasu do czasu sprawdzaj czy lupka nie stwarza problemów.
W międzyczasie szporuj kasię, bo jak dziecka złapią bakcyla to cie trochę szarpnie po kieszeni.. :D
A na razie ciesz się szczelaniem i nie sluchaj zawodników bo une tylko ze suwmiarkom po torze biegajom i grupki mierzom jak szalone.. :D

A!!!
I jeszcze jedno!
Jeśli widzisz że montaż obrywa od stopera to znaczy że się rusza przy strzale - a to niedobrze.
Wymień go na jednoczęściowy, może mieć te cztery śruby ale powierzchnia styku szczęk będzie większa więc nie będzie się przesuwał.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: masa »

Moje wnioski po dłubaniu przy H55 można znaleźć tutaj: viewtopic.php?f=106&t=17291
Uczciwie uprzedzam, że o ile o D430l i TXie mogę powiedzieć sporo, to za speca od Hatsanów się nie uważam. Ciężko mi nawet ocenić czy moje grzebanie można uznać za sukces - przed zabiegami śrut wyskakiwał w powietrze i spadał, teraz pozostaje na lunecie. Lufa łamie się lżej, sprężyna nie rzęzi przy naciąganiu i nie rezonuje po strzale. To wszystko.
Co do filmików - skończyłem właśnie drugie i ostatnie podejście do olejowania osady w moim TXie. Końcem tygodnia wrzucam system w drewienko i jak dobrze pójdzie, to w weekend pierwsze strzelanie od wakacji i wtedy sobie sprawdzę jak zachowa się śrucik na moim Vorteku domowej roboty :D
Jedno jest pewne - mój TX co nie wystrzela, to nadrobi urodą :D
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: Mamutowicz »

masa pisze: 15 gru 2021, 21:18 [...]
Jedno jest pewne - mój TX co nie wystrzela, to nadrobi urodą :D
Qrdwa.. Tak to jest że człek dopiero poniewczasie kapuje że doyebau jak dzik w sosnę..
Miałem Regala - kochałem go, ale sprzedałem bo chciałem go zamienić na punkty na karcie startowej..
Uj z tego wyszedł ale Regala już nima..

Miałem slicznego TXa .. i też go sprzedałem z powodów jak powyżej i ze sqtkiem jak powyżej..

Chyba pójdę do garażu i wezmę ulubiony młotek..
Pierdyknę się nim w łeb za każdym razem jak będę chciał zmienić dobre na lepsze..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana odległości a punkt trafień

Post autor: Qbuś »

:P A ja nie przedaję, już spory "arsenalik" się zrobił :lol: Żałuję tylko, że przedałem LGM-2 , bo ciężko tera z nimi, a chętnie bym kupił jeszcze raz :hihi: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ