Obrazek

Hatsan 90 2 gen. Coś się dzieje z lufą w kostce?

ODPOWIEDZ
MarMos
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2021, 17:46

Hatsan 90 2 gen. Coś się dzieje z lufą w kostce?

Post autor: MarMos »

Na początku chciałem się przywitać Dzień dobry witam wszystkich jestem tu nowy. Chciałem was prosić o poradę bo coś mnie zaniepokoiło w mojej nowej wiatrówce która została kupiona nowa tydzień temu. Jest to Hatsan 90 4,5mm drugiej generacji w oryginale bez tuningu ze sprężyną zwykłą .Wystrzelałem z niego około 200 śrutów i zauważłem jakby to powiedzieć wyraźną rysę w kostce gdzie jest zainstalowana lufa dokładnie gdzie jest ładowanie śrutu. Wyraźna rysa jest okrągła wiadomo tak jak i lufa gdyż ona tam jest wpasowana (z tego co wyczytałem prawdopodobnie może być wkręcana w kostkę) i ma uskok ledwo wyczuwalny ale niestety jest tam uskok mam niedokładną suwmiarkę ale wydaje mi się że to będzie około 0,01czy 0,02 mm . Wystrzelałem nie więcej jak 200 śrutów Diablo exact 4,51 i kilkanaście sztuk kandar magnum 4,5mm jedno i drugie śruty ołowiane. Problem przedstawiony na zdjęciach nie dam sobie ręki uciąć ale wydaje mi się że nie zauważyłem tego od samego początku Poradźcie co mam robić czy jest to normalna rzecz czy jest to niepokojąca rzecz i powinienem reklamować wiatrówkę i ją odesłać do sklepu? Czy nic się takiego nie dzieje a tylko panikuję. Dodam że na obecną chwilę nie wyczuwam jakiegoś nadmiernego luzu czy chęci obracania się lufy wokół własnej osi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ktr
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2021, 16:41

Re: Hatsan 90 2 gen. Coś się dzieje z lufą w kostce?

Post autor: Ktr »

Turecka dokładność wykoania ;)
Strzelaj aż coś zauważysz, gwarancję masz przecież dłuższą. Jeśli coś się będzie działo to w końcu to wyjdzie w postaci wyraźnych luzów i sieczki na tarczy.
MarMos
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2021, 17:46

Re: Hatsan 90 2 gen. Coś się dzieje z lufą w kostce?

Post autor: MarMos »

Dziękuję, kontaktowałem się również ze sklepem i ustalenia są takie same. Miałem dwa razy taką sytuację że po naładowaniu śruta i zamykaniu lufy on nie spostrzeżenie wyleciał z powrotem. Próbowałem różne śruty i akurat tej firmy był jakiś zanadto luźny później dopiero zauważyłem że po włożeniu w lufę z łatwością wylatywał gdy lufa była na przykład podniesiona Odłożyłem je. Lepiej sprawdzają się u mnie 4,51 4,52 boję się że mogłem go przytrzasnąć właśnie kostką bo mi coś lekko podrapało uszczelkę. Ale czy to było przyczyną pojawienia się mocniejszego zarysu lufy i przy tym minimalnego uskoku to nie wiem.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Hatsan 90 2 gen. Coś się dzieje z lufą w kostce?

Post autor: Mamutowicz »

Po śladach szlifowania widać że lufa została wkręcona do kostki a potem razem z nią szlifnięta na równo.. Nie było tego widać na początku bo opiłki wypełniły wszystkie szczeliny, jednak po jakimś czasie używania wypadły i teraz tak to wygląda. Masz punkt wyjścia teraz więc od czasu do czasu sprawdzaj czy szparka się powiększa. Po rysach od szlifowania zobaczysz czy lufa przekręca się w kostce.
Przepuść przez lufę ze dwie paczki śrutu. Jak nic się nie stanie to znaczy że taka jego uroda.
:)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ