Obrazek

Gamo Hunter 440

Spam, Archiwum Forum.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Gamo Hunter 440

Post autor: andrzej__ »

Witam.
Sprzedam Gamo Hunter 440 w kalibrze 4,5mm.
Karabinek zakupiony w czerwcu tego roku w Militaria za kwotę 689zl.Wraz z karabinkiem sprzedam lunetę Hawke 3-9x40AO.Luneta zakupiona w tym samym sklepie w marcu tego roku za kwotę 369zl.
Karabinek został rozebrany, wymyty, nasmarowany. Założona osłoną Pet. Zmiekczony spust, działa naprawdę super. Usunięty dociaznik tłoka. Po pomiarach na exact 4,52 ma 17-17, 4Joula.
W zestawie pokrowiec cienki. Brak oryginalnego kartonu.
Za całość chciałbym 850zl.
Zdjęcia przesle na pw, zainteresowanej osobie.
Możliwość wysyłki ,koszta po mojej str.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: andrzej__ »

Małe zmiany.
Sprzedam całość za 750zl
Koszty przesyłki biorę na siebie.
Sprzęt zapakuje w karton zakupiony na poczcie. Dotrze w idealnym stanie. Karabinek jak i luneta są w idealnym stanie. Nie ma nim najmniejszej ryski.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: andrzej__ »

... a może za 650zl?
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: andrzej__ »

Ostatecznie 😁
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: masa »

Biorę za 650.
Reszta na priv.
TX200 HC + Element Helix
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: andrzej__ »

Temat można zamknąć.
Sprzęt w drodze do nowego właściciela.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: Mamutowicz »

Zamkniemy jak właściciel powie ze wszystko ok..
Wiesz.. delikatne przewrażliwienie.. ;D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: masa »

Mamutowicz pisze: 15 wrz 2021, 22:08 Zamkniemy jak właściciel powie ze wszystko ok..
Wiesz.. delikatne przewrażliwienie.. ;D
Na razie nie zamykaj.
Temat w toku, do OK jest baaardzo daleko.
CDN.
TX200 HC + Element Helix
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: andrzej__ »

O... masa już zwietrzył sensacje-dobra komunikacja to podstawa.
Panowie, mam gdzieś jakieś przedstawienie. Każdy z nas jest dorosły i powinien ponosić konsekwencje swoich czynów, przedsięwzięć, działań.... Za chwilkę wybuchnie 'bomba'.
Cóż... Większość z Was drodzy użytkownicy, to dzieciaki że swoimi zabawkami, ambicjami i przekonaniami... o racjach nie wspomnę.
Jeden ma pretensje o blaszkę, drugi za Chile wywali litanię na mój temat z powodu śruby, której Ja!!! W nie uszkodziłem.
Żenada jednym słowem.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: andrzej__ »

Dobrze byłoby gdybym kupił w sklepie TXa za 2800zl i sprzedał w nienaruszonym stanie któremuś z forumowiczów za 1000zl...o! Wtedy byłbym wart, coś.
Na razie chłopaki, bawcie się dobrze.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: andrzej__ »

... A tobie Staszku powiem (napisze), krótko... nie odsyłaj, bo niepotrzebnie narazisz się na koszta. Zapłacisz podwójne koszta wysyłki.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: masa »

Celowo nic nie pisałem od momentu otrzymania paczki i oględzin, bo liczyłem na polubowne załatwienie sprawy, ale się przeliczyłem.
Sprzedający Adam z Wałbrzycha swoją postawą i postami powyżej "nacisnął ENTER" dla poniższego posta.
Zestaw kupiłem jako wspólny prezent od rodzinki dla mojego chrześnika na urodziny - prawie nowe gamo w bardzo dobrym stanie z lunetą... Super.
Coś będzie nie tak, to wujek Staszek się zna i ogarnie.
Uzgodnienia telefoniczne, paczka doszła. Rozpakowujemy z bratem, wziął nóż do kartonu, a ja na to - tnij tak, żeby dało się odesłać w tym samym kartonie jak by coś....
1. Wizualnie karabinek i luneta bardzo ładne. Drewno super, oksyda też.
2. Próba strzelania, miało być ok. 17J zgodnie z opisem - strzał mięciutko, bez brzęczenia, bardzo minimalny odrzut. Byłem zdziwiony na maksa. W ruch poszło chrono: w serii 5 strzałów Vo min = 203m/s, Vo max = 211m/s czyli 11,5-12J. Moc jak dla młodego ok, ale bardzo niestabilnie, czyli "bebeszki" do roboty - miało być 17J, jest 12J, ale z grzebaniem w środku się liczyłem.
3. Po drugim albo trzecim strzale zauważyłem luz na kostce lufy. Wszyscy wiedzą, że w łamańcu to dyskwalifikacja. Mówię bratu - trzeba zdemontować system, bo w osadzie nie ma szans na znalezienie przyczyny. Śruby od osady obrobione, ale uprzedził mnie o tym sprzedający mówiąc, że rozbierał wielokrotnie i śruby będą trochę pokancerowane. Spoko - wszystkie można zastąpić handlowymi po kilka groszy sztuka. Oby tylko dały się odkręcić. Odkręciliśmy śruby, osada do pokrowca, a system na gruby ręcznik i oględziny.
4. Muszka - ślady kleju dookoła, nie widziałem nigdy takich cudów, więc albo Gamo tak paskudnie wkleja plastikową nakładkę na lufę, albo ktoś tam wsadzał łapy. Jeżeli tak to po co? Pewnie żeby dostać się do korony lufy, więc i to do sprawdzenia.
20210920_151922.jpg
5. Najgorsze znalezisko i powód całego sporu: luz na kostce lufy, a śruba/oś lufy wygląda tak:
20210920_152545.jpg
Ktoś dokręcał na chama, żeby wykasować luz, ale nie wiedział, że to nie takie proste. Nie dotykałem tego, bo już wiedziałem, że musi być wybity otwór w kostce. Poza tym nie muszę chyba nikomu obeznanemu tłumaczyć, że odkręcenie tak zmasakrowanej śruby może potrwać równie dobrze 5 min, jak i 1,5 godziny.
Wieczorem informacja do sprzedającego, że taki stan rzeczy dyskwalifikuje ten karabinek, seria tłumaczeń z jego strony i informacja ode mnie, że odstępuję od zakupu. Nie chcę pisać dokładnie jakich argumentów używał - kol. Ninialken coś już o tym wspominał.....
Po zakupie celowo utrzymywałem kontakt tylko smsowy - mam całą wymianę korespondencji na telefonie, żeby przypadkiem nie było: "a on to powiedział nie ja......."
Po wymianie smsów z Andrzejem z Wałbrzycha posiedziałem ze 2 godz. na necie w poszukiwaniu nowej śruby kostki lufy do gamo 440, crosman coperhead i bmk19. Nie udało mi się nic znaleźć, więc szybka kalkulacja: dorobienie nowej twardej śruby z łbem specjalnym, rozwiercanie kostki lufy, dorobienie tulei z fosforobrązu z kołnierzem dystansowym i podkładki dystansowej na drugą stronę + tulejowanie kostki. Czas min. 4 godz., wartość rynkowa min. 320zł. Do tego zabawa ze spustem, bo wcale nie jest taki "miodzio" + oczywiście ogarnięcie "bebechów", bo pomijając małą moc rozrzut Vo = 7m/s w pięciu strzałach to dyskwalifikacja.
Moja konkluzja jest taka - za dużo roboty, żeby to doprowadzić do przyzwoitego stanu. Informacja do sprzedającego o wymaganym zakresie prac i kosztach oraz, że odsyłam i prośba o adres zwrotny.
Odpowiedź od niego, że mogę odesłać po 5 października, bo coś tam... (mam smsy).
Moja odpowiedź: termin nie do zaakceptowania dla mnie, sprawa musi być załatwiona do końca tygodnia, ewentualnie czy może zaproponować mi jakieś inne rozwiązanie tej sytuacji.
Andrzej z Wałbrzycha zamilkł, więc sczytałem adres nadawcy i wysłałem mu smsa z tym adresem i info, że w następny dzień odsyłam paczkę na podany adres.
Wklejkę z jego odpowiedzią umieszczę w następnym poście, bo według mnie wymaga ona specjalnej oprawy.
PS. Sorki za przydługi wywód, ale starałem się, żeby był rzeczowy i w miarę możliwości dokładny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2021, 20:30 przez masa, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: masa »

Zgodnie z obietnicą powyżej konkluzja zakupu Gamo od niejakiego Andrzeja - po tym, co napisał kolegą Go nazwać nie sposób.
Poniżej wklejki jego 2 ostatnich smsów do mnie:

"To odsyłaj ja nie przyjmę zwrotu. Widziałeś zdjęcia i przystałeś na wszystko. Nie jestem allegro żeby była opcja kup dziś, zapłać za rok, lub oddaj towar jak jest be. Czy wy wszyscy z forum jesteście tacy drobiazgowi??? Proszę przelicz sobie cała sprawę... Gamo 687zl...Hawke 369zl pokrowiec 'szmata' ale 5 dyszek kosztował, razem masz 1106zlotych,za które zapłaciłeś 649,70...Robisz mi wykłady o kosztach dorobienia śruby i spraw z tym związanych, za nie bagatela 320zl.Czlowieku, kto ci każe cokolwiek rozwiercać i używać metali twardych do obróbki, itp, itd... Zamów przez neta taka śrubę za 14zl i kłopot z głowy. Wymyślanie tylko jakieś 320zl... qrcze to połowa ceny Gamonia, za głupia śrubkę. Poza tym ja jej nie uszkodziłem. Twoje zdjęcie niczego nie dowodzi, zobaczyłeś że lufa w pionie lekko chodzi i chciałeś dokręcić, a że się nie udało i zjechałeś śrubę, cała winę próbujesz zwalić na mnie. Muszka... kolejny osąd. Nigdy jej nie dotykałem. Zastanów się nad wszystkim."

Moja odpowiedź:
"Ten sms idzie na forum ze zdjęciami "....". Jutro dzwonię do radcy prawnego."

Odpowiedź Andrzeja z Wałbrzycha:
"No no to powodzenia. Kupiles, przyjeles zaplaciles. Wszystko zgodnie z prawem. A slyszles o ryzyku kupowania przez internet?... Twoje pieniadze, twoje ryzyko-twoj towar. Z mojej str. wszelkie czynnosci ze sprzedaza w swietle prawa byly ok. Nikt mi nic nie zrobi. Na forum, owszem wyjde na Gada, ale mam gdzies te forum i to zo opublikujesz na nim. Zdanie zgryzliwych tetrykow mnie nie interesuje. Cale szczescie ze nie wszyscy sa tacy."

Po napisaniu pierwszego posta dostałem jeszcze w międzyczasie 2 kolejne smsy. Oczywiście je sobie zachowam, ale uprzedzam publicznie, że podzielę się z kolegami wszystkimi wiadomościami, które będą obraźliwe dla mnie lub tego forum, ew. będą w nich jakiekolwiek groźby itp.

To tyle ode mnie w tym temacie.
Jak widać nie ma świętości i można zostać wyje@#$%& na forum, a nie tylko na alle, albo jakimś innym OL....ie.
Teraz muszę coś wydumać dla chrześnika, bo rodzinka zrobiła ściepkę a urodziny zo trochę ponad tydzień......
TX200 HC + Element Helix
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: andrzej__ »

Dokładny?????? W człowieku kłamiesz i kręcisz jak z nut... Nawet nie Andrzej tylko Adam.... Nie 9tego,ale 5tego października... Pokaz wszystkie smsy, co Ci szkodzi. Ja mam wszystkie nawet te w których cie prosiłem.... A ty mówisz że (Coś tam), a to były bardzo zasadnicze argumenty i próby dogadania się. Interesuje Cię tylko pogłos i zbesztanie mnie przed gronem forumowiczów... Jaki ty jesteś poszkodowany. Nawet za przykład nieuczciwości wziąłeś sprawę z ninalkenem. Byle być w porządku przed wszem. Spust w tym karabinku jest miękki i super ale widzę że już teraz wszystko jest beee, byle wyszło na Twoje.
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: andrzej__ »

Czemu kłamczuch publikujesz tylko to co chcesz ja zaraz opublikuje smsy w których prosiłem cię o wyrozymialosc i były widoczne próby dogadania sprawy
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
Zablokowany