Obrazek

Luneta Simmons 8 point 3-9x32 Truplex

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Luneta Simmons 8 point 3-9x32 Truplex

Post autor: Jacek245 »

Dzień dobry.
Czy luneta Simmons 8 point 3-9x32 Truplex nadawałaby się do strzelania z wiatrówki co2? O ile brak regulacji paralaksy nie przeszkadzałby mi bardzo to nigdzie nie mogę znaleźć informacji w jakim zakresie ta luneta ostrzy czy też na jakim dystansie ma ustawioną paralaksę.Może ktoś ma i używa?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Luneta Simmons 8 point 3-9x32 Truplex

Post autor: Mamutowicz »

Hejka!
Nawet na oficjalnej stronie Simmons nie ma informacji na temat ustawienia ostrości.
Jednak przeglądając sieć znalazłem kilka niepochlebnych opinii na temat trwałości i serwisu..
Ja raczej nie pchałbym się w ten sprzęt, ale to opinia bazująca na przeczytałkach z sieci - sam nigdy nie miałem do czynienia z żadnym simmonsem.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Luneta Simmons 8 point 3-9x32 Truplex

Post autor: Jacek245 »

Ano własnie-jest jedynie gdzieś informacja że paralaksa ustawiona fabrycznie tylko nie napisano na ile m .Dość to enigmatyczne.Pasowałaby na mały karabinek taka mała zgrabna lunetka.
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: Luneta Simmons 8 point 3-9x32 Truplex

Post autor: Corel »

Hej, posiadam lunetkę Simmons .22 MAG 3-9x32 Silver Truplex.

Jest podobna pod względem budowy zewnętrznej, parametry ma te same (obiektyw i pow.), co luneta, o którą pytasz.

Szkła w tej lunecie są bardzo dobre o tyle, że obraz jest czysty i klarowny, grubo lepszy niż w podobnej lunecie BSA 3-9x32 30/30 i nie męczy wzroku wpatrywanie się w niego.
Także szkła OK.
W porównaniu z BSA, Simmons ma odrobinę "większy" obraz w okularze, przy tym samym powiększeniu.
- Obraz OK.
Krzyż celowniczy jest raczej gruby, nawet odcinki włosowe na przecięciu krzyża. W BSA jest o wiele cieńszy krzyż i lepsiejszy.
- Krzyż nie jest OK.
Krzyż celownika na 25 metrów trochę mocno zasłania czarną kropkę 15 mm, co utrudnia celowanie w jej środek.
- Do tarczy na 25 m nie jest OK.
Krzyż w lunecie Simmons jest ostry na około 4,5 metra, przy wciąż ostrym obrazie celu, przy pow. x3.
- Ostrzenie na małym dystansie jest OK.
Luneta ta jest jedną z mniejszych i najlżejszych.
- Rozmiar, waga OK.
Tubus nie jest jednoczęściowy. Wieżyczki typu fingertrip, czyli kłujące w palce. Bez blokady nastaw, jednak obrót wieżyczek bardzo twardy. Pokrętło regulacji powiększenia chodzi prawidłowo ciężkawo. Jest regulacja ostrości optycznej okularu.
Lunetka, którą mam, jest dedykowana do karabinków .22 LR i do polowania, raczej nie jest do strzelania tarczowego, bardziej spinnery i figury.
Ogólna aparycja jest na plus.

Generalnie, od siebie, polecam jednak coś o większym obiektywie i lepszym krzyżu. Wiatrówki się zmieniają, warto już wtedy mieć porządne 3-9x40 z krzyżem Mil-Dot i może AO.
Jednak Simmons to dobra firma, celownik jest porządny i użyteczny, także w miarę tani,
a nie polecam tylko dlatego, ponieważ są jeszcze lepsze i warto może wspiąć się wyżej.
Pozdrówky
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Luneta Simmons 8 point 3-9x32 Truplex

Post autor: Jacek245 »

Dzięki za wyczerpujący opis.Ta lunetka miała być zamontowana na Artemis CP2 i zapewne by się tak stało ponieważ ją zamówiłem i miałem w rękach,spodobała mi się. Tyle że zamiast towaru nowego wg. opisu otrzymałem używany ze śladami po nieumiejętnym odkręcaniu pierścienia soczewki-ktoś pewnie sobie ją chciał przefokusować .No i pojechała z powrotem.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ