Obrazek

E99 od WE, czyli replika Walthera P99

Dla miłośników replik ASG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

E99 od WE, czyli replika Walthera P99

Post autor: kamazek »

Ponieważ ostatnio jestem bardzo grzeczny, w nagrodę sprawiłem sobie nową zabawkę :)
Tym razem padło na replikę Walthera P99, czyli E99 od WE.

Obrazek

Gaziak na green gas, oczywiście z blow-backiem, duo kolor, czyli black-tan.
Czarny zamek z amelinium, korpus z polimeru w kolorze tan, taki kawowy beż ;)

Obrazek

Współczesna stylistyka taktyczno-bojowa to nie do końca moja bajka, ale czego nie zrobi się dla ludzkości :lol:

Wykonanie na pierwszy rzut oka bardzo dobre, materiały sprawiają pozytywne odczucia.
Najlepiej spasowany zamek z korpusem z moich dotychczasowych zabawek, zobaczymy jak będzie po intensywnych strzelaniach, prosto z pudełka ma minimalny luz, czysto technologiczny.
E99 w mojej typowo męskiej dłoni :hihi: leży doskonale, a dzięki dwóm dodatkowym wkładkom o różnej grubości można dopasować chwyt do swoich potrzeb.

Pierwsze strzelanie w domu na 6 m, replika strzela ewidentnie pod cel.
Regulacja hopka praktycznie nic nie daje, tak samo zmiana kulek z 0,25 g na 0,20g.

Czyli trzeba grzebać w bebechach, co mnie cieszy, nie ma to jak poprawianie fabryki ! :P
Zdjęcie zamka, demontaż z niego zespołu lufy, rozkręcenie komory hop-up, oględziny, diagnoza.
Blaszka regulacyjna hopka dociska gumkę w dwóch miejscach, ale ciut za szeroko po bokach wypustki.
W wyniku tego regulacja działa tylko symbolicznie, max. 0,5 mm skoku.

Na szybko wymyśliłem, że trzeba umieścić środkowy, dodatkowy punkt docisku i wykonałem go z kilkumilimetrowego kawałka blaszki, który włożyłem pomiędzy gumkę a fabryczny docisk.

Próbne strzały na zerowym ustawieniu hopka, tak sobie, podkręcam hopka do połowy i jest super !
Na 6 m prawie wszystkie trafienia w punkt celowania !
Oczywiście pole trafiania to kółko 5-6 cm, ale w koncu to ASG.

Jeżeli będzie trafiać w puszkę po złocistym na 10 m, powiedzmy 7/10, to super.
Lufa wewnętrzna tej repliki jest krótka, ok. 80 mm, wiec nie ma co liczyć na super celność.

-------------------------------------

To wszystko pisałem kilka tygodni temu, obecnie replika jest już porządnie przestrzelana i jest ok !
Świetnie leży w łapkach, pracuje doskonale, celność do zaakceptowania.
Dostała koszulkę na chwyt, dla wyglądu głównie i chyba dla wygody :hm:

Obrazek

Jak coś to polecam :spoko:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
vird
Posty: 20
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:16

Re: E99 od WE, czyli replika Walthera P99

Post autor: vird »

Tam gdzie nie strzela się w rękawiczkach to nakładka zapewnia lepszy i powtarzalniejszy chwyt.
ODPOWIEDZ