Obrazek

Jaka Optyka na kruszynkę

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Initial D
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2018, 17:38

Jaka Optyka na kruszynkę

Post autor: Initial D »

Witam. Zanim odeślecie do szukania po forach jaką optykę wybrać powiem wam że dużo przeczytałem i wszyscy polecają dosyć drogie lunety. Kruszynka nie jest mocnym karabinkiem więc nie widzi mi się zakupienie lunety która kosztuje prawie tyle co wyżej wymieniony karabinek. Chciałbym strzelać od 25m wzwyż a chciałbym przeznaczyć do 350 zł :uzi: :uzi: :uzi: Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :D :D
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaka Optyka na kruszynkę

Post autor: Zagorek »

Do kruszynki może być nawet mniejsza lupka bo wielkie powiększenie niepotrzebne do 30 m ale jak chcesz 25 m i dalej to raczej kruszynka nie do tego. Weź Hawka 3-9 z AO i będzie taniej niż DOCent i bez przefokusowania.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaka Optyka na kruszynkę

Post autor: Zagorek »

Te nowsze wypusty mają cienki ale fakt lepiej sprawdzić. Miałem ostatnio do czynienia z kilkoma i w tej cenie nie mają żadnej konkurencji. Nowa 330 zł a DOC 490 + 80 fokus. Point Precision nie ma nic wspólnego z precyzją a cena 260 zł w błoto.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Initial D
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2018, 17:38

Re: Jaka Optyka na kruszynkę

Post autor: Initial D »

A jeśli wolno zapytać to jaki montaż? Najlepiej jednoczęściowy tyle wiem :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Jaka Optyka na kruszynkę

Post autor: Mamutowicz »

Cóż.. Jeśli kruszynka - to na pewno nic z obiektywem 40+ - wymusi to średni montaż, a na takim drobnym karabinku nie dość że źle by się do strzału składało, to jeszcze tragicznie by to wyglądało.
Tak jak Zagorek pisze - ".. jak chcesz 25 m i dalej to raczej kruszynka nie do tego.. "
Ale da się tym strzelać nawet do 35m ze znośnym opadem...
Ja bym tam posadził tam coś z obiektywem max 32..
Z Hawke np: Vantage 4x32 i posadził na niskim sportsmatchu .. Nie powinno być tragedii przy składaniu do strzału, błąd paralaxy też raczej nie będzie bardzo przeszkadzał..
Można spróbować wziąć Vantage 4x32 AO, ale trzeba to będzie sprawdzić czy przez pierścień regulacji zmieści się na niskim montażu. Gdybyś wziął lupkę z montażem w tym samym sklepie, na pewno pomogli by ci dobrać lunetę do montażu, albo zaakceptują wymianę lupki na wersję bez AO jeśli się okaże że ta z AO nie pasuje.
PS.
Do kruszynki nie potrzeba raczej super pancernej lunety..
O ile ktoś nie próbował z niej wydusić 17J to nie roztrzepie nawet Chińskiego ołówka.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Jaka Optyka na kruszynkę

Post autor: rokasa58 »

Można też tak : Leapers...(dość wysoko),ale daje radę :D
Obrazek
I jeszcze dodam,że "moc" nie ma nic wspólnego z lunetą, jak sugerują Koledzy.Przykład : 8J:
Obrazek
Sam używam dobrej lunety na FWB 300S.
Pozdr.
Hatsan100
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2019, 20:12

Re: Jaka Optyka na kruszynkę

Post autor: Hatsan100 »

Ja na hw 30 miałem hawke vantage 3-9x40 AO IR i montaż delty optical niski było miodnie. Na 40m w kapsle po browku szły raz po raz ( po odpowiedniej korekcie)
ODPOWIEDZ