Obrazek

Hw 30

ODPOWIEDZ
pio171
Posty: 56
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Hw 30

Post autor: pio171 »

Witam

Chialem się dowiedzieć czegoś więcej o tym modelu.

Poszukuje lekkiej wiatrówki dla zony, ostatnio zaczęła przejawiać zainteresowanie strzelectwem.

Niestety moje hw 97 jest dla niej za ciężkie

Jak wypada w zestawieniu np ze Slavia 630 631 ??
Chodzi mi o celność

Może macie jakieś inne propozycje ??
Hw 97k + Dot 4-16x42

Slavia 630 + pp 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: Dla "małej" kobitki, to idealny karabinek. Porównywać ze Slavią ? Nie ta liga :hihi: Karabinek celny jak każde HW, jednak energia w okolicy 8J powoduje, że przy wietrze na dalsze odległości (powyżej 30m) robi psikusy. Opisów tej "kruszynki" jest na forach mnóstwo (radzę poszperać i poczytać).
HW 30 Każdy miał, będzie miał, ma, nie ma, ale chciał by mieć, miał i będzie miał jeszcze raz (ja :D ).
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
pio171
Posty: 56
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pio171 »

Juz co nieco poczytałem
Zazwyczaj jest razem ze Slavia wymieniany

Teraz pytanie z innej beczki na ile można podciągnąć moc kruszynki ??

Nie ukrywam ze zona wyraża chęć startu w zawodach, trzeba kuc żelazo puki gorące

Wiem ze nie do tego został stworzony ten karabinek, nic innego nie przychodzi mi do głowy
Hw 97k + Dot 4-16x42

Slavia 630 + pp 3-9x40 AO
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

Małe do hft? Tylko CZ200.
Fizyki nie ominiesz, 17J to duża komora sprężania, duża komora-duży karabin.
I nic tu nie wymyślisz, chyba że jak gabaryty ok a tylko ciężka to szukaj czegoś w polimerze, zawsze to jakiś kompromis.
pio171
Posty: 56
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pio171 »

Nie chce za wiele wydawać bo może to być słomiany zapal.

Myślę ze więcej będzie strzelać gdzieś ze mną na działce
Strzelanie do puszek ja bardziej bawi, chodź na ostatnich zawodach stwierdziła ze Ona tez będzie startować.

W domu bawi ze Slavia i powiem niezłe jej to wychodzi
Slavia ma już swoje lata i stwierdziłem ze może coś nowszego ładnego

A zawody to raczej jako zabicie czasu gdy ja strzelam :D
Hw 97k + Dot 4-16x42

Slavia 630 + pp 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Wiesz co.. to przecież nie musisz kupować osobnego karabinka..
Masz Slavię i HW - strzelajcie sobie na działce czy gdzieś, a na zawodach Żonę podepniesz do kogokolwiek z lekkim karabinkiem i będzie.. :)
Przecież nnie ma z tym problemu.. Jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem żeby ktoś komuś odmówił użyczenia karabinka.. A przecież na zawody nie jeździsz co tydzień żeby z tym miał być kłopot..
Bo tak jak Co Paweł napisał - HW30 to świetny karabinek - ale na krótkie dystanse.. a do 50m jednak te 13-17J jest potrzebne..
Oprócz CZ200 są jeszcze PCP z AA S200 czy S 400.. no i Daystate Regal.. Nie wiem co tam jeszcze, ale to wszystko drogie zabawki i nie wiem czy jest sens się w to pakować raptem na kilka zawodów w roku.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Mamut, pamiętam, że twoja córa sprawiła kiedyś w Górze psikusa kilku osobom. A strzelała właśnie z kruszynki ;)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Wszyscy pamiętają :maruda: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
pio171
Posty: 56
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pio171 »

A wiec można z kruszynka coś powalczyć ??
Grunt żeby zona była zadowolona :D
Hw 97k + Dot 4-16x42

Slavia 630 + pp 3-9x40 AO
Vickers82
Posty: 300
Rejestracja: 30 cze 2009, 18:11

Post autor: Vickers82 »

Nikt nie mówi że nie, tylko że jak z powodu np. wiatru na zawodach nie będzie jej szło, to żeby się nie wkurzyła i nie "rzuciła hobby w kąt" :hihi:
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Paweł dobrze prawi, dla kobiety tylko lekki przyjemny karabinek, przy rozsądnej cenie to tylko CZ 200, najlepiej w wersji Hunter.
W niskiej cenie żadna sprężynowa wiatrówka nie spełni swojego zadania, HW 30 to świetny tani karabinek, ale nie na zawody HFT, aby coś "wywalczyć" na zawodach z HW 30 to trzeba znacznych umiejętności, nowicjuszka zaraz się zrazi, bo będzie miała słabe wyniki.
Dlatego tak bardzo szkoda mi juniorów w naszej grupie, chłopaki ćwiczą i nie strzelają źle, ale żeby z HW 30 mieć dobre wyniki to trzeba mieć naprawdę spore umiejętności. Jestem na 100 % pewien, że ci sami juniorzy z CZ-tką mieliby przynajmniej po 10 punktów więcej na torze, a to się liczy, nie chodzi o wygrane, ale o ilość skutecznych trafień.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
matjas
Posty: 187
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:48
Lokalizacja: wrocław/brzezia łąka
Kontakt:

Post autor: matjas »

Hw30s mooocno porobione mialem i ja i nie wykluczam powtorki jak kasa pozwoli.
Moja miala 9j i pewnego razu w Gorze na zawodach wprowadzilem nia male zamieszanie.
GDYBYM wtedy mial celownik wiekszy niz 4x i wiedzial ze strzela sie nie tylko z kolana to klasyfikacja wygladalaby zupelnie inaczej.
tak wiec mozna. To bardzo fajny karabinek ale... ALBO w oryginale i z otwartymi lub diopterem co rowniez cwiczylem lub obcinka lufy ciezki tlumik jako stabilizator i loze znacznie ciezsze z wyzsza baka i do tego jakas fajna stalka x8.
To wszystko powoduje ze kruszynka przestaje byc kruszynka co dla wielu bedzie bez sensu. Ale jesli ktos chce sliczna niewysilona sprezyne ktora w zasadzie nie kopie wcale to jest to droga.

M
wszystko jest proste, dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz...
czeczenRAGE
-#nowy
-#nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2017, 14:53

Re:

Post autor: czeczenRAGE »

Witam wszystkich na tym forum.
Wisior pisze:Mamut, pamiętam, że twoja córa sprawiła kiedyś w Górze psikusa kilku osobom. A strzelała właśnie z kruszynki ;)
A na jakiej optyce jej tak dobrze poszło?
ODPOWIEDZ