Obrazek

Problem - zagadka

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
highlander
Posty: 48
Rejestracja: 19 lut 2016, 8:45
Lokalizacja: Zakopane - Gostynin

Problem - zagadka

Post autor: highlander »

Witam proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki.
Jestem praworęczny lewo oczny i strzelam lewym okiem i lewą ręką na spuście.
Ustawiłem lunetę i jest dobrze ustawiona ale:
I tu zagadka: Teść strzelając prawa ręka i prawe oko i jego strzały są skupione w okolicy 6 prawo-dół.
Czy możliwe że patrząc przez tą samą lunetę zamieniając oko oraz rękę strzały będą skupione w innym miejscu?

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Hatsan 90 + ZOS 3x9 50, Iż 38
barrrol
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2015, 23:59
Lokalizacja: Wawrzeńczyce->Krk

Post autor: barrrol »

Oczywiście, ten sam karabinek w rekach każdej innej osoby będzie się zachowywał inaczej, wpływ na to ma wiele "czynników "ludzkich" takich jak choćby nawet inny sposób podparcia karabinka, siła jakiej użyjesz do chwytu czy choćby nawet siła docisku policzka do baki.
Hw 100t + Hawke Varmint II 4-16×44sf
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Oczywiście, nawet jak teść byłby jak Ty, lewostronny :) to wcale nie powiedziane że będzie trafiał tam gdzie Ty. U Ciebie lewo i prawo strzał daje dopiero zmiany w chwycie karabinka.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

No i szczególnie Hatsan z taką "dużą" lunetą nie wybacza błędów złożenia się do strzału. Przykładając oko do okularu lunety, rzadko zdarza się, by oś oka nakładała się na oś lunety. Ty przykładasz oko w innym miejscu niż teść i stąd może być ta różnica 8) . Dobrym rozwiązaniem żeby nauczyć się powtarzalnie składać do lunety, jest założenie na obiektyw lunety przesłonę z małą dziurką (ok.8mm), wymusi ona przykładanie oka w osi lunety każdemu, (będzie ciemny obraz, ale nie o to w tym chodzi 8) ). Do poczytania KLIKNIJ ! :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ