Obrazek

Wrocław strzela (i nie tylko)

Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6440
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: Nie wiem, może mam "zryty beret", ale ASG zawsze kojarzy mi się z tym LINK :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
cieniu
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2014, 8:22
Lokalizacja: Wroclaw/Szewce

Post autor: cieniu »

Mamutowicz, dzięki - jasne, że tak zrobię, tylko przeredaguję tak, aby było aktualne .. :piwo:
To znaczy, że jak ktoś będzie chciał spróbować kiedyś, żeby nie przechodził tak zawiłej drogi, jak moja. Gdzie właściwie nie było nic wiadomo: ani, jak zacząć, z czego strzelać, gdzie strzelać, nie wspominając już o byciu zawodnikiem, serwisie, z kim pogadać, gdzie i co kupić itd.. To w naszym kraju jest jeszcze bardzo niszowe !!

Co do kulek metalowych, to akurat tutaj zgadzam się w 100%, miałem takich pistoletów kilka i szybko się zniechęciłem. Po pierwsze to "pocisk" jest twardszy od materiału, z którego jest zrobiona lufa, a po drugie jest dokładnie tak, jak zapodał Kubuś w starej reklamie :lol: ..
Do tego jeszcze pistolety BBS są, według mnie, bardzo zawodne, bardzo nieprecyzyjnie wykonane, słabo naprawialne i większości - brzydkie :hm:
Może ktoś powie inaczej, że ma to kilka lat i jest super. Zgoda, pod warunkiem, że dalej trzymamy się "starej reklamy" znanego sklepu ;) Czyli mamy, nosimy w kaburze i wyrywamy na to laski :lol:
Ja przeciętnie na jednym treningu wywalam około 300 kulek, a trenuje 4 razy w tygodniu. Także paczka kulek (4000 szt) nie wystarcza mi na miesiąc. Dlatego replika musi mieć jakość, być niezawodna, rozbieralna, naprawialna etc...

Kulka wypluta z czegokolwiek może nabrać rotacji w dowolnej swojej osi i poleci, gdzie zechce, jak w przypadku BBS, ale w przypadku dobrego ASG tak się nie dzieje, ponieważ jest mechanizm HopUp, czyli wymuszony jest obrót kulki w "zadanej" osi. Co rzecz jasna bardzo zwiększa celność. Nie ma oczywiście porównania ze śrutem diabolo.
Ale moje repliki z 12 metrów (takie mam pomieszczenie, gdzie trenuję) spokojnie mieszczą wszystkie kulki w "czarnym" na tarczy 14x14.. i strzały są bardzo powtarzalne - odchyłka prędkości jest w granicach 3-4 m/s między strzałami. To jest kwestia tuningu rzecz jasna...
Co do wiatru - fakt ma znaczenie, jak przy każdym rodzaju strzelania. Ratujemy się wtedy np. wyższą wagą kulek - ale na odległościach IPSC-owych nie ma to aż takiego znaczenia.

Wcale nie jestem zaskoczony Waszą reakcją i pesymizmem.. Ja tak samo podchodziłem do tego tematu. Jednak dziś zmieniłem zdanie i łączę strzelanie dynamiczne z broni palnej ze strzelaniem AA IPSC, nie zapominając o swoich wiatrówkach.. Ba nawet wiele zawdzięczam wiatrówkom, bo to one "zaprowadziły" mnie do ASG w takim wydaniu...
Żeby nie było - że jakimś fanem ASG jestem - nie tu bardziej chodzi o dyscyplinę strzelecką, czyli IPSC - bieganie po lesie, przebieranie się w żołnierzy i bawienie się w wojnę też mnie nie bierze. To jeszcze inna bajka :) Nie znam się na tym podobnie, jak na paintballu :lowca:
Pozdrawiam ..
Diana 75 HV, HW 100, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM, CZ 75 Shadow IPSC-9mm, XDM 5.25-9mm,
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Zapowiada się ciekawie.. ;)
W końcu ASG to też wiatrówki - czekam na rozwój wydarzeń..
A są jakieś ASG marki Hatsan?
:)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
cieniu
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2014, 8:22
Lokalizacja: Wroclaw/Szewce

Post autor: cieniu »

Nie ma - ja przynajmniej o takich nic nie wiem !! ;(
Kolejność jest taka: Tokyo Marui - to repliki broni palnej, pozostałe Firmy, jak WE, KJW, KWC i inne , to repliki ....... Tokyo Marui :) Tak się utarło, choć nie do końca tak jest !!
Osobna sprawa, to Niemcy - ich repliki, jak np. pistolet RaceGun Umarex-a, to osobny temat ..
Ale też trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie pistolety ASG nadają się do strzelania dynamicznego - obojętne, czy sportowego, czy "bojowego" , podobnie z resztą, jak pistolety palne ;)
Podam jeden przykład: Beretta 92 - każdy zna i wie, występuje jako pistolet palny, ASG i na kulki BBS, nawet jest ładny, składny itd - niestety nie ma zastosowania w strzelaniu dynamicznym !!!
Diana 75 HV, HW 100, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM, CZ 75 Shadow IPSC-9mm, XDM 5.25-9mm,
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Obecnie w moim posiadaniu jest replika Glock'a made Tokyo Marui. Celność jest całkiem niezła. Na 15yd można po małym treningu trafiać w denko od puszki. Jedyne co jest nie fajne, to koszta za kulki i gaz. Puszka gazu Green 11£ , 3k kulek 0.3g około 20£ . Nie wiem jak wygląda gazo żerność Glock'a, ale jak na początek strzelania koszta nie są niskie. Nic to, skoro juz go mam to po testuje. Niewątpliwie starszy syn ma wielka radochę z niego, bo może śmiało katować tarczki na ogrodzie :D
Awatar użytkownika
cieniu
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2014, 8:22
Lokalizacja: Wroclaw/Szewce

Post autor: cieniu »

Mariusz - koszty mnie też przerażają. Wiem, że "tam" jest drożej, ale proponuję alternatywnie, może nawet z przesyłką wyjdzie dużo taniej :)
1. Gas
Obrazek
cena od 30 zł do 39 zł w zależności od źródła nabycia - bardzo dobry, średniej mocy z domieszką silikonu - nie rozwali repliki TM !! Duńska produkcja - poj 570 ml
2. Kulki
Obrazek
cena około 40 zł za 1kg - czyli w zależności od wagi kulki (polecam wagę pomiędzy 0,23gr a 0,28 gr do replik TM- Glock) jest ich od 3500 szt do 4000 szt !! Są to kulki G&G - ale może być też MadBull, Rockets, czy Bioval - ceny będą się różnić o 10-15 % !!

No i gratuluję Glock'a TM ;) ;) - to dobry wybór !!
Diana 75 HV, HW 100, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM, CZ 75 Shadow IPSC-9mm, XDM 5.25-9mm,
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Dobra - temat przykleiłem w pozatematycznych -Tutaj link "Słabsi bracia w Mocy" mają gdzie gadać, więc tam odsyłam.. ale nie będę nic z tąd przenosił bo w sumie to okolice Wrocka.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
cieniu
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2014, 8:22
Lokalizacja: Wroclaw/Szewce

Post autor: cieniu »

Dokładnie - dzięki !! Jest gitarra ;)
W końcu tytuł wątku zobowiązuje .. Wrocław strzela (i nie tylko) :lol:
Diana 75 HV, HW 100, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM, CZ 75 Shadow IPSC-9mm, XDM 5.25-9mm,
Awatar użytkownika
Gincoo
Posty: 233
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gincoo »

Czy w ten weekend potrenujemy strzelanie zamiast "strzelania"? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6440
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jestem "ZA", :hm: Chociaż u Wisiora zostało "trochę" mocnego wśrutu :hihi: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Uwaga uwaga..... Jestem chętny na strzelanie w sobote :D Rozchwytywać mnie wszyscy rozchwytywaćObrazek
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6440
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

materatz pisze:Jestem chętny na strzelanie w sobote
Nowe "flaki" włożyłeś ? Chrono brać ?
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Brać
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Ja, jak zwykle, odpadam :maruda:
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6440
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Wisior ! KLIKNIJ ! :PP .

Ps. Czyli sobota ? (oczywiście bezdeszczowa :D )
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ