Obrazek

Crosman Benjamin Sheridan 392 Cal.20 PCA

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
*Góral*
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:04
Lokalizacja: Beskidy

Crosman Benjamin Sheridan 392 Cal.20 PCA

Post autor: *Góral* »

Siema
Wczoraj,sąsiad przyniósł mi wiatrówkę , wiedząc że dłubie trochę w tym temacie, i prosił abym ją naprawił bo nima mocy-co ciekawe w lufie był śrut na samym końcu bo wiatrówka nie miała mocy by go przepchnąć. Na wiatrówce niema żadnych danych co do modelu, tylko nazwa i caliber. Ogólnie karabinek lekki i dość dokładnie wykonany. Spust niema żadnej regulacji, aluminiowy bez problemu w demontażu. przyrządy celownicze- otwarte regulowane pionowo i poziomo natomiast jeżeli chodzi o lunetę musimy dokupić specjalny montaż który montujemy na lufie
Obrazek

Po bliższych oględzinach i paru pytaniach do wujka Gogle okazało się żę to Crosman Benjamin Sheridan 392 nr.500707083 na peletki 5,0 mm

Obrazek Obrazek Obrazek

Rozebrałem ustrojstwo i oto mamy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ciekawostka- System, LUFA, tłok są z mosiądzu.
Moim zdaniem problem tkwi w uszczelnieniu pomiędzy komorą sprężania a zaworem wpuszczającym powietrze do lufy , ponieważ jak chcemy napompować komorę sprężania słychać w lufie że powietrze przez nią ucieka z każdym ruchem dzwigni tłoka. Usczelka tłoka jest reczej ok.

Moje pytania to

-co można zrobić z tym zaworkiem który przepuszcza powietrze do lufy?( na nim niema żadnego o-ringu cały ten ''grzybek'' jest metalowy a uszczelnieniem jest spasowanie pomiędzy mosiężnym gniazdem a grzybkiem) podobnie jak zawory w samochodzie.
- czy mogę, co mogę, jak mogę poprawić sprawność tego Benka

Za odpowiedzi dziękuję.
Hatsan 55 STG+ Leapers 3-9x32 AO +Accushot średni+ Tłumik from Wojtan+Zestaw from Alchemik
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Ciekawa konstrukcja. Mało u nas popularny ten sprzęt.

Nie mając w łąpkach trudno coś doradzić.

Jeśli chodzi o grzybek zaworu to spróbowałbym umyć dokładnie czymś odtłuszczającym. Jesli nie pomoże to przetrzeć pasta polerską - tak żeby usunąć zabrudzenia i nie zdjąć materiału.
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
Awatar użytkownika
*Góral*
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:04
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: *Góral* »

Chciałem zrobić tak jak napisałeś z tą pastą ale jakoś sie dziwnie to to zachowywało, okazało się żę to nie jest pasowanie metal-mosiądz tylko na tym grzybku a konkretnie w nim, jest gumka. Jest ona trochę zbita nieda się jej zdjąć i są na niej nierówności.
Co myślicie żeby na ten bolec fi 4 założyć o-ringa i dosunąć go aż do starej gumki?
myślę żę powinno pasować i działać?
Hatsan 55 STG+ Leapers 3-9x32 AO +Accushot średni+ Tłumik from Wojtan+Zestaw from Alchemik
Awatar użytkownika
fiksiu
Posty: 47
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fiksiu »

Stary temat ale jako że niedawno nabyłem taką to mnie zainteresował.
Udało się naprawić sprzęcik?
Jeśli tak to jak się sprawuje?
był-B1>hatsan 70>AA 410>Berkut A-2002>slavia 630>HP 01 U.
jest>B3>Benjamin 392>Walther Lever Action
ODPOWIEDZ