Obrazek

Vortex Crossfire czy Diamondback? A może DOT

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

yaro pisze: Wgniecenie jest ewidentnym uszkodzeniem mechanicznym z winy użytkownika i nie wyobrażam sobie żeby firma miała takie coś uwzględniać. Jak zalejesz laptopa lub zbijesz w nim matrycę to też zechcesz naprawy gwarancyjnej ?
Pomijając sensowność (80% przypadków) zakupów laptopa... Bodaj Samsung oferował gwarancję na "wszystko" łącznie z zalaniem, uszkodzeniami mechanicznymi itp. Prawdopodobnie był to rodzaj dodatkowego ubezpieczenia. Wiem, że w niektórych sklepach było wliczone w cenę i kupujący miał ją generalnie w pakiecie :) Nie wiem jak na tym wyszli, ale wiem, że naprawiali w ramach "gwarancji".

Vortex informuje:
Gwarancja nie obejmuje zgubienia, kradzieży, lub celowego zniszczenia lunety.
i właśnie chciałem wiedzieć jak podchodzą do tej ostatniej frazy. Generalnie celowość trudno udowodnić w porównaniu z przypadkiem ;) Przecież autor nie chciał jej uszkodzić dokręcając? Zrobił to niecelowo?!
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

Pamiętajcie podstawową rzecz, nie reklamowałem wgnieceń, tylko brzęczenie. Może jakbym wgniecenia reklamował, to by wymienili :)
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Właśnie dlatego pytam jak to wyglądało :)
Mam lunetkę tej samej firmy i chcę po prostu wiedzieć czego się w razie czego spodziewać.
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

yamrt pisze:
yaro pisze:podkusiło mnie grzebać w Vortexach
No i fajnie wygrzebałeś ale w żadnym sklepie krajowym nie kupisz .
Kolba ma w ofercie nawet model HD na zamówienie, więc pewnie do dogadania.
Ten model tylko mi wpadł w oko i nie planuję zakupów (mimo że chęć zmian się odzywa). Ledwo raz postrzelałem z tego co mam (od Ciebie).
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

yaro pisze: i nie planuję zakupów
Ja też nie ale wyobraźnia działa , tak sobie myślę , że wielu strzelców zamieniło by swoje "burki " na Vortexy .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Celowe uszkodzenie - to z reguły uszkodzenie mechaniczne, a w przypadku wgnieceń - widoczne i niezaprzeczalne..
Jeśli.. w razie jakichś działań zarysujesz szkła, uszkodzisz tubus, pourywasz wieże albo zdrapiesz farbę - i będzie to miało wpływ na działanie celownika - to będzie to podciągnięte pod celowe działanie..
Po prostu - Producent daje wieczystą gwarancję na celownik, pod warunkiem że wiesz co robisz i używasz go zgodnie z przeznaczeniem.. Ale gdybyś używał zbyt wielkiej siły przy dokręcaniu i uszkodził tubus - wtedy gwarancja już nie zadziała np na zaparowane szkła od środka, gubienie zera czy brak regulacji..
I nie ma się co dziwić.. :)
Ale, gdyby na lunecie nie było żadnych oznak nieprawidłowego montażu, a luneta zaparowała by od środka (np) - wtedy naprawią/wymienią bez zająknięcia.. :)
yamrt pisze:
yaro pisze: i nie planuję zakupów
Ja też nie ale wyobraźnia działa , tak sobie myślę , że wielu strzelców zamieniło by swoje "burki " na Vortexy .
Wymienić to może nie.. ale dokupić i potestować.. a co by nie.. :)
Dyć przeca nie wadzi.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Mamutowicz pisze:ale dokupić i potestować.
To kup i przetestuj . Widzę to tak na" Beavery " nie jedziesz a nawis gotówkowy zostanie w domu i żeby go nie zmarnotrawić na dziwne z reguły niepotrzebne rzeczy ( żona zawsze coś wymyśli ). Kup Vor........ i podziel się wiedzą o nim .To będzie dobrze ulokowana kasa :lol: :lol: :lol: .
Grupa "Beaver"
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

yamrt pisze:
yaro pisze: i nie planuję zakupów
Ja też nie ale wyobraźnia działa , tak sobie myślę , że wielu strzelców zamieniło by swoje "burki " na Vortexy .
A ja na pierwszą lunetkę kupiłem Vortexa (i to jeszcze w ładnej promocji)- to się nazywa szczęście nowicjusza :PP ?
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

bern pisze:kupiłem Vortexa
Jakiego ?
Grupa "Beaver"
bern
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2013, 9:21
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: bern »

Vortex Crossfire II 4-12x40
HW90 + Vortex Crossfire II 4-12x40
Awatar użytkownika
swinka
Posty: 137
Rejestracja: 08 kwie 2013, 9:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: swinka »

I kupa. Luneta nie naprawiona, dalej brzęczy jak brzęczała.
Odstawiłem ją dziś do kolby, mam nadzieje, że drugie podejście do naprawy przyniesie skutek...

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2014 08:30 ]
Jakby kogoś interesowało.
Kolba wysłała mi nową lunetę.
Ogólnie wyszło, że chyba montaż OP25C jest ciasny. Wczoraj zamontowałem lupę na montażu delty, potem zaraz odkręciłem by zobaczyć czy coś się wgniotło i nie ma śladu.
Tyle, że obejmy delty luźno się nakładają na tubus, a OP25C nachodzą ciasno. Tubus zmierzyłem suwmiarką i ma po przeliczeniu 1,0003 cala, więc to nie kwestia grubej farby jak cekaus sugerował przez tel. Wątpię, że ja go wgiąłem, bo nie idzie go w drugą stronę odgiąć ani trochę.
Będę chyba reklamował montaż :/
HW100 S 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40
HW95 Lux 4,5mm
HW40
ODPOWIEDZ