Obrazek

Pistolet co2- pomoc w wyborze

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dvh6
Posty: 28
Rejestracja: 02 paź 2012, 14:19
Lokalizacja: Chojnice

Pistolet co2- pomoc w wyborze

Post autor: dvh6 »

Witam po dłuższej przerwie. Mój roczny Hatsan ma już wystrzelone sporo śrutu i nadal mnie cieszy, ale od jakiegoś czasu marzy mi się pistolet na CO2. Przeglądam od jakiegoś czasu sklepy internetowe, ale nie wiem co wybrać.
Chciałbym, aby była to możliwie jak najwierniejsza replika, koniecznie z blow backiem, solidna, niezawodna, celna maks do 15 m. Cena jaka jest w moim zasięgu to 600 zł(jak będzie warto to może coś więcej) Fajnie gdyby to była broń z okresu II WŚ, gdyż działam w pewnym stowarzyszeniu historycznym i poza strzelaniem broń mogłaby służyć jako wypełniacz kabury, nie jest to jednak kryterium wiodące, na pierwszym miejscu stawiam niezawodność, solidność i możliwe jak najwierniejsze podobieństwo do oryginału.
Hatsan 90 STG QT
Awatar użytkownika
unkas
Posty: 342
Rejestracja: 01 sie 2011, 20:42
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: unkas »

Witam
Ze swojej strony polecam Tanfoglio Witness 1911 ale ze starej partii, miałem i na prawdę jest to kawał fajnej "zabawki: która daje dużo radości.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

W tej cenie znajdziesz już parę fajnych pistoletów, tylko czy warto go kupować przed zimą :hm:
Jeżeli nie masz ogrzewanej hali czy dużego garażu to nie postrzelasz już z tego. Lepszym wyborem będzie PCA, ale tu nie zostaną spełnione Twoje warunki. Na beżowym widziałem takie porównanie, dostępnych na rynku pistoletów.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Popatrz na TO
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
Awatar użytkownika
dvh6
Posty: 28
Rejestracja: 02 paź 2012, 14:19
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: dvh6 »

Niestety zapomniałem loginu do beżowego, co prawdwa założyłem nowe konto, ale przez 30 dni nie mam dostępu do tego działu. Obecnie zastanawiam się nad trzema modelami.
Walther p-38 umarexu- Realistyczna replika z blow backiem.
Tanfoglio Witness 1911, którego zaproponował unkas
Baikał pm-654k Makarov- Stalowa konstrukcja(nie jak w innych modelach znalu), produkowany w tej samej fabryce co ostra wersja i ponoć składający się w 80% z elementów wykorzystywanych w egzemplarzach czarnoprochowych. Jedyna wada to brak blow backu, chociaż zamek jest ruchomy, można przeładować, zablokować w tylnej pozycji itp.
Coż widzę, że decyzja nie będzie prosta i upłynie sporo wody w Wiśle aż się na coś zdecyduję:/
Hatsan 90 STG QT
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Teraz jest tez oferta tutaj. Zajrzyj do działu SPRZEDAM. :)
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Tanfoglio Witness 1911 - posiadam i bardzo chwalę.

Jeśli chcesz mieć realistyczną replikę, to polecam. Blow-back działa super, ja mam ok 70-90 strzałów z jednej kapsuły.
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
dvh6
Posty: 28
Rejestracja: 02 paź 2012, 14:19
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: dvh6 »

unkas pisze:Witam
Ze swojej strony polecam Tanfoglio Witness 1911 ale ze starej partii, miałem i na prawdę jest to kawał fajnej "zabawki: która daje dużo radości.
A dlaczego ze starej partii? Jak ją rozpoznać i gdzie dostać?
Jak zobaczyłem filmik obrazujący działanie blow backa to mi szczena opadła.
Hatsan 90 STG QT
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Tanfoglio faktycznie jest niezwykle realistyczny i dobrze spasowany. Suwadło chodzi prawie jak w autentycznym 1911. I jak ktoś szuka "dobrego wrażenia" to obok beretty 92 to na pewno najlepszy wybór.
Jedyna wada to możliwość uszkadzania się zaworka (jest bardzo delikatny) przy energicznym "wbijaniu" magazynka do kolby.

Aczkolwiek te pochwały nie zmieniają mojego poglądu, że najlepszy pistol na kulki to Compact 99, a na śrut - poczciwy Crosman 357. Jesli o replikach mowa oczywiście.
***** ***
radcom
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2012, 14:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: radcom »

P38 Umarexa. Mieści się w limicie kasy, jest dość wierną repliką i przy właściwym użytkowaniu, powinien sprawić dużo frajdy...

Pozdrawiam, radcom
ODPOWIEDZ