Obrazek

Wybór dokonany - prawie

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

litschauer pisze:I jeszcze jedna ciekawostka - parę osób powiedziało ,że AA seria TX i sport ultra to przereklamowany i awaryjny sprzęt.
A co konkretnie się psuje? Raz pękła sprężyna, ale zdarza się, a te gbury z Cekausu nawet ją wymienili od razu :zdziwko:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No.. Tu w lądku..to takie jakieś durne przekonanie panuje, że TX to najlepsza sprężyna.. każdy kto maca mojego TXa to mówi.. Mimuta spytajcie, był przy tym na strzelnicy w Manchesterze..
No, nie twierdzę że jest.. ale jak nie TX to co?.. :hihi:
Może chcą być uprzejmi.. OK.
Swoja drogą ciekawi mnie ten .. spokój.. przy Dianach.. Czy to tylko kwestia ceny powoduje że nie jest tak często wybierana?
W końcu Angole kasę mają, TXy i HW97 kupują namiętnie.. a Dian się nie widuje..
Co takiego jest w tych karabinkach że są takie.. exkluzywno - niszowe?
A może różnica pom TXem, HW 97 a Dianą w porównaniu do PCP nie jest aż tak duża i faktycznie przeważają względy ekonomiczne?
A może to kwestia praktyczności.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Weź Dianę do ręki, a sam od razu zrozumiesz :lol: .
A poważniej - myślę, że głównie (oprócz cen) na małą "widywalność" Dian działa to co napisałem w poprzednim poście - inna, nie-HFT specyfika karabinków.
Tak już mamy, że oceniamy świat z naszej perspektywy i naszego kręgu znajomych.
A jest jego spory kawał poza nami. Nawet zdecydowanie większy kawał.
Jak to często przypominam - miłośnicy HFT stanowią 200-300 osobową garstkę posiadaczy wiatrówek, wśród ich 3 milionów w naszym kraju.
Możemy np. zapytać kolegów od pecepów ile razy mieli w ręce Gunpowera/AirForce.
A to całkiem popularny, choc ciulowy sprzęt.
A że w lądku myślą, że TX to najlepsza sprężyna..... :hm:
No, trudno....
litschauer
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2013, 16:45
Lokalizacja: Łącko/śliwowica

Post autor: litschauer »

I znowu byłem na forum niemieckim i poczytałem na temat Diany. Do czego doszedłem? Wg Niemców to po prostu kwestia gustu i ułożenia broni w rękach. I tak jak na naszym forum każda pliszka swój ogon chwali :) Nie znalazłem minusów Diany ( poza jednym forumowiczem, któremu udało się wygiąć dźwignię naciągu :hm: - gdzie wyjątek jest potwierdzeniem reguły ) a tylko zachwyty nad precyzją jej wykonania i zastosowanych materiałów( jeden forumowicz rozpisywał się nad polimerami wykorzystanymi w budowie karabinka ) jak i specjalnego systemu niwelującego siłę odrzutu - ponoć ten system posiada tylko Diana. Jedynym jej minusem jest jej cena wynosząca do 300E ponad cenę HW.
Z karabinkami jest jak z autami, nie ma auta uniwersalnego dobrego na wszystkie drogi.
Lub inaczej - jeden woli pomidory drugi ogórki, trzeci ogrodnika a czwarty jego córki :lol:

Choć ja nie jestem zwolennikiem VW czy Mercedesa dla mnie jedyną słuszną marką jest SUBARU a w odniesieniu do Diany myślę że Diana to Rolls-Royce ( RR - ręczna robota :D )

Powiecie może abym dalej ssał swój smoczek :bobas: jako nowicjusz na forum i nie zabierał głosu wśród Mędrców ale im więcej czytam tym moja chęć posiadania dobrej klasy karabinku ewoluuje. Pojadę jeszcze raz do salonu z bronią i pogłaskam Dianę i HW.
Jednak gdyby wybór padł na Dianę to moje obawy są tylko czysto konserwatywne ( model z innym naciągiem ) i małym "strachem" co by było gdyby........Ale w Pl jest także importer Dian.

I kolejne myślenie - osiołkowi w żłoby dano.......... :hm:
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Ten system antyodrzutowy faktycznie działa, ale lupka na Dianę ze sprężyną "eksportową" musi być naprawdę pancerna.
I właśnie w tym udało mi się znależć wadę Diany :king: .
***** ***
litschauer
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2013, 16:45
Lokalizacja: Łącko/śliwowica

Post autor: litschauer »

a czy coś takiego będzie ok http://kolba.pl/luneta-celownicza-vorte ... p8926.html

oczywiście dla diany w wersji export
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Kolego Miro a dlaczego ta luneta :?: i na którym metrze ma ustawioną paralaksę :?:
Jeśli chcesz kupić Vortexa to tego którego wskazałem ale ja tam się nie znam .
Alternatywą może być jeszcze DOT FFP 4,5-14x44 .
Grupa "Beaver"
litschauer
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2013, 16:45
Lokalizacja: Łącko/śliwowica

Post autor: litschauer »

yamrt pisze:Jeśli chcesz kupić Vortexa to tego którego wskazałem ale ja tam się nie znam .
Alternatywą może być jeszcze DOT FFP 4,5-14x44 .
fakt przeoczyłem :/

Byłem pogłaskać Dianę. Robi wrażenie tylko ten dziwny naciąg ( dla mnie dziwny ). W przyszłym tygodniu może uda się postrzelać co prawda na 20m, ale zawsze coś.
litschauer
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2013, 16:45
Lokalizacja: Łącko/śliwowica

Post autor: litschauer »

Uff. :zdziwko: Myślałem, że mnie Moderator lub Admin usunął bo jakieś faux pas popełniłem i naraziłem się kierownictwu a tu niespodzianka :aloha:

Co do Diany to w pn lub wt STRZELANKO :lowca:
Awatar użytkownika
krolik
Posty: 70
Rejestracja: 12 sie 2011, 17:03

Post autor: krolik »

Kupuj pierwszy który Ci się spodoba. Jedno jest pewne: dopiero jak postrzelasz to będziesz wiedział co Cię boli w tym co wybierzesz i... poszukasz następnego bardziej świadomie. :PP

Nie ma jednego słusznego, bo ten sam karabinek jednemu leży, a drugiemu nie i już.

Co do lupki to tego Vortexa Diamondbacka mam i baaaaaaaaardzo polecam. Burrek się nawet do niego nie zbliża, o DOT nie wspominam...
A Vortexa Vipera odpuść. Piękny kawał celownika. Dosłownie: 36cm i ponad 600g wagi. No dobra może na Dianie 56 to jakość będzie wyglądał bo ona sama jak gruba Berta - kawał karabinu. I dlatego właśnie nigdy bym jej nie kupił.
Jeśli czegoś się nauczyłem wymieniając po kolei kilkanaście karabinków to tego, że 4kg to już duża waga dla wiatrówki. A 5,1kg Diany to już dramat... Do tego dojdzie Ci ze 100-200g montażu, 400-600g lunety i masz już ponad 5,6kg.
Ja wiem, w sklepie człowiek bierze na chwilę w łapę i ona tak "solidnie" leży w łapkach. Ale potem spróbuj tak sto razy ją podnieść i opuścić to będziesz wiedział o czym mówię. A 100 śrucików to nie jest dużo na jedno posiedzenie.

Więc zanim kupisz zastanów się dokładnie do czego.
Diana 56 będzie dobra do strzelania na duże dystanse z bipodu.
HW97 a pewno sprawdzi się na zawodach i do ambitniejszej rekreacji. Podobnie TX.
Ale jeśli to ma być tylko rekreacja to z pełną odpowiedzialnością polecam lżejsze karabinki.

Ciekawą opcją jest HW90. Wygląda masywnie i ma tą "solidność" na której Ci zależy, a jednocześnie wazy tylko 3,65kg. Z optyką wyjdzie lekko ponad 4,2kg.
I weź wtedy z "dębizacją" w Cekausie u Maćka to zrobi Ci z niego cudo - patrz pierwszy wpis na drugiej stronie wątku.

A z ruchem w SSach to nie dziwota. JKa nakupił, zdjęć narobił to się ludziom przypomniało i idą jak lemingi za przykładem. Ale SS to znów długaśna i ciężka rura. Na zawody to może i dobra (nie jeżdżę to się nie wypowiem), ale do rekreacji to lipa raczej.
A było ich ze czterdzieści.... i dosyć na razie zmian sprzętu... :)
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Mam aktualnie HW90K 4,5mm i popieram przedmówcę. Sprzęt godny polecenia. Wczoraj wysłałem do Maćka zrobić przeszczep z K na U :)
ODPOWIEDZ