Obrazek

Wyniki strzelań 50m i więcej.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

Z Hatsana z oryginalną lufą możliwe jest skupienie 5gr na 50 m :zdziwko: ???
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

jak najbardziej, w sprzyjających warunkach, tylko dobry strzelec potrzebny :D

ze slavci mysle ze kazdy by sie wstrzelal, a z hatsana to chyba tylko wybrańcy i po mojemu "zacni" strzelcy
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Moneta 5gr ma chyba 19mm średnicy, może ktoś wymieni karabinki jakie mogą wyciąć taki okrąg dziesięcioma strzałami z 50m? Łatwiej wymienić te którymi można niż te którymi w zasadzie się nie da.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Mariusz, wydaje mi się, że Ty masz w tym temacie spore doświadczenie. Może wrzuciłbyś swoją listę ?
Ja strzelałem tylko trzema karabinkami na taką odległość. Żadnym nie udało mi się zakryć 10 strzałów monetą 5 groszy. Tu jednak dochodzą, jeszcze umiejętności strzelca....
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

O ile dobrze pamiętam mieliśmy sporo trafień przykrywanych monetą 5 groszy, ale chyba nigdy wszystkich na dystansie 50m, mieliśmy też sporo przykrywanych monetą 5 złotową z 70m i zdarzało się że w całości bo i częściej strzelaliśmy ten dystans, zdarzały się także skupienia wielkości puszki po śrucie ze 100m ale nie było to z Summita, BMK20 (z tej akurat nigdy nie strzelałem) ani z Hatsana tylko z karabinków najwyższego segmentu. Jakieś tam obycie ze sprężynami miałem dlatego powątpiewam w wyniki z karabinków z tzw. taniego segmentu które przy trójce w skali Beauforta (12-19km/h czyli 3,4-5,4m/s) z 51m są w stanie wsadzić 7/7 strzałów w okręg który ma ok. 20mm średnicy.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
KACperPAN
Posty: 197
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:12
Lokalizacja: P Pol

Post autor: KACperPAN »

Witam.
Wczoraj przeczytałem temat o cudownych wyczynach snajpera1986 i przypomniało mi się co strzeliłem przy okazji mierzenia rozstawu mildotów.
A więc po kolei:
-Hatsan 90 + DOT 4-16x42 ustawiony na 16x
-Exact 4,52
-Pozycja klęcząca (w oknie :hihi: ) podparta,stabilna.
-Taśmowe 50m. bezwietrznie.

Pierwsze 12 strzałów na pałę. Kolejne 5 po małej korekcie (miałem przekoszony karabinek) no i troszkę bardziej się skupiłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po 5-ciu strz. znowu zachciało mi się strzelać do 10-ciu ale po szóstym odpuściłem sobie :nie: :nie: :maruda: :maruda: :maruda:
H90 Alchemiczny + DOT 4-16x42 AO MD
Mój :devil2: H125 KACperPAN/Alchemik Inside + PP 4-16x50 AOE
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

Witam,
Dzisiaj strzelałem na 62m srutem Crosman Pointed 4.5mm. Na lupe PP na pow 6x celowałem 4 dotek ( miejscem przeciecia sie lini pionowej i pierwszej lini siatki balistycznej) wiatr prawie zerowy można obliczyć ile to było cm i jaką energie ma karbinek ?
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
Mirek_C
Posty: 289
Rejestracja: 07 kwie 2009, 19:52
Lokalizacja: Tbg/Snd
Kontakt:

Post autor: Mirek_C »

Można. W chairgunie podstaw sobie znane wartości i manipuluj prędkością wylotową. Pi razy oko powinno coś wyjść, ale na pewno nie dokładnie.
I strongly believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger!!
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

A mógłby mi ktoś to obliczyć bo nie dział mi chairgun...

Zero mam na 21m ;)
plis
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Podaj rzeczywisty opad i ciężar śrutu to Ci wyliczę.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

rzeczywisty opad nie wiem:
Wiem tyle:
odległosć 62m
celowałem 4-ta kreską (czyli miejscem przeciecia sie lini pionowej z pierwsza linia poziomą siatki celowniczej) na pow 6x - luneta PP 3-9x40 nie wiem co ile ma siatke :hm:
srut Crosnam Pointed 7,9 gr, 0,512g
zero na 21m
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Jeżeli 4-ty dot i jeżeli true dot jest na 6x to chyba 24,8 cm
Z chaiguna wychodzi 21 Joula.

Muszę znać faktyczny opad i wtedy też nie powiem na 100 procent, bo jest dużo zmiennych.

Znając życie i moją matematykę to gdzieś się pomyliłem.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
Sandacz
Posty: 101
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:13
Lokalizacja: okolice Olesna

Post autor: Sandacz »

Qurde ja mam broń !? Nie możliwe ;)

Jutro spróbuje zmierzyć opad w cm. A jaką Wy bierzecie poprawkę na ok 60m w opadzie ?
Hatsan 90 STG SAS QT 4,5mm + Alchemik + PP 3-9x40 ao
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Wyniki strzelań 50m i więcej.

Post autor: Oko »

Wiktor, weź chłopie kartkę A4 (podłóż pod nią tekturkę, będą minimalne rozdarcia) w odległości 5cm od górnej krawędzi narysuj na całej szerokości czarnym flamastrem poziomą linię. Wybierz najdogodniejszą dla siebie postawę, podpórka ma być stabilna tak by karabinek mógł wykonać na niej swoją pracę. Domyślam się, że karabinek został wcześniej przystrzelony na określonym dystansie np. zero na 25 metrze. Oddaj kilka strzałów celując środkiem krzyża w linię. Strzelaj tak by odległości pomiędzy przestrzelinami były wyraźne, tzn. by nie nakładały się na siebie. Zmierz celownikiem (dotami) odległość pomiędzy linią i poszczególnymi przestrzelinami. To samo wykonaj za pomocą linijki i wyznacz średnią arytmetyczną. Poznasz wtedy wielkość opadu i będziesz wiedział, jaką brać poprawkę. Natomiast, jeśli chcesz wykreślić krzywą balistyczną dla Twojego karabinka, celownika i śrutu to niestety musisz pobawić się nieco dłużej i w taki sam sposób strzelić cały dystans HFT. Potem możesz porównać wyniki z ChairGunem. ;)
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Sprawdź na którym powiększeniu jest true mildot. Na 10 metrach odległość pomiędzy dotami powinna wynosić 1 cm a na 100 metrów 10 cm. Stawiasz kartonik o wymiarach 10x10 w odległości 100 metrów i powinien mieścić się pomiędzy dotami. Kręcisz dotąd powiększeniem, aż kwadrat idealnie wpasuje się pomiędzy doty (środek kropki dot)
Jeżeli chodzi o zero, to często bywa tak, że mamy je na 30 metrze, a pierwsze na 15-tym. Tak zazwyczaj ustawia się lunetę by były dwa zera, a pomiędzy nimi śrut wędruje minimalnie nad celem.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
ODPOWIEDZ