Obrazek

Sprężyna gazowa Vortex

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Względem HW90 , hatsan naciąga się lżej .. :!: ... pomijam oczywiście subtelne różnice pod wzgledem długości luf/dźwigni ...

Natomiast oba Hatsany (Vortex , sprężyna) naciągają się podobnie ...
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

No to widze ze sprawdzają sie moje podejrzenia co do wyzszej sprawnosci Vortexa ;)

Nie zrobilibyscie jeszce porownania z Hw90? Odczucia subiektywne przy tej samej energii (cykl strzalu, odrzut, ogolne wrazenia)

Jak juz pisalem na Iwebie korci mnie kupic Hatsana w 5,5 zapakowac mu Vortexa i zrobic rzetelny test porownawczy z HW90 stopniowo zwiekszajac energie karabinkow np. co 2J, ostrzelac tarcze, ocenic wartosc odrzutu i wrazenia ze strzelania przy kazdej ustawianej energii.

Ograniczeniem jest brak pompki zdolnej napompowac vortexa...
Jakiego typu gwint w gniezdzie do nabijania wystepuje w Vortexie? czy jest to ten sam co przy HW90?
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Nu 6 m duża różnica ale napisane jest ,że systemy świeżo założone i po do tarciu i ułożeniu systemu powinno być już tylko lepiej :).
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

A jak ja miałem system na dotarciu i miałem rozrrzut na poziomie 5m/s to pewien kolega mi napisał ... "5m/s to kwalifikuje sprzęt do obróbki" :bobas:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

Dokładnie :!: ... ja osobiście to napisałem :PP ... i tak też się będzie działo . Bo może się okazać , że Vortex pracuje lepiej przy wyższym ciśnieniu .

Starasz się łapać Piotrek za słówka ... szkoda , że wiedzy Ci brakuje i czytasz po łebkach , to i mało rozumiesz :maruda:

Przesłanie jest takie , że samo wetknięcie czegoś do karabinu nie gwarantuje powodzenia . A my robimy próby pomiędzy serwisami , więc nikt nie będzie się spuszczał z powodu jakiegoś Vortex-a , bo nie jest priorytetem. Na testy trzeba czasu i wielu prób . Tak też zamieszczamy jakieś tam wyniki zgodnie z tym co robimy :PP


Tak przy okazji ... -piotrek- ; .. strzelasz już powtarzalnie ze swojego karabinu , czy dalej "tuningujesz" ?? :hihi: .. ile to juz tygodni zajmuja Ci proste czynności ... ???
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

Nie łapię Cię za słówka, zauważyłem różnicę w prędkości hatsanach 6ms , podczas gdy u mnie na dotarciu było 5 to stwierdziłeś że do obróbki, to mnie zastanowilo.

Oj tunniguje ciągle i to ostro, strzelam powtarzalnie od niedzieli -na 30 m 8) Nie wiem ile to mam, 2 tygodnie? Bawię się w wolnych chwilach, jeśli dziś przyjdze paczka znowu będę tuningował :cisza: Czynności może i proste , ale ja robię to rzy minimalnych kosztach a to już nie takie proste. Zresztą wad było chyba więcej niż przeciętnie, lufa wymagała dużej obróbki.Takie rzeźbienie w gó..nie ;) Niestety widać już koniec, nie wiem co będę robił jak skończę...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

-piotrek- pisze:nie wiem co będę robił jak skończę...
... może zaczniesz strzelać ??? :hm:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

Strzelam to cały czas jeśli tylko jest poskładany :lol:
co do vortexu... wzieliście także type 3. Myślisz o adaptacji do innego karabinka niż hatsan? Wiem, wiem , czasu nie ma , ale jednak po coś to wzięliście ;) :hm:
Awatar użytkownika
Real
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2012, 13:49

Post autor: Real »

Panowie dane nam było testować dzisiaj na Bemowie obydwa Hatsany 55 - tuningowany by Cekaus i z vortex'em. Według zapewnień Maćka obydwa ustawione na coś w okolicach 15,5 J. Dla mnie osobiście był to pierwszy kontakt z tym modelem i tak ustawionymi karabinkami.
Wrażenia z Vortexa ( bo sztuczki i efekty Cekausowskie na zwykłej sprężynie są powszechnie znane i lubiane :)) - powiem krótko - sprężyna tak ustawiona jest absolutnie warta swoich pieniędzy ( zaznaczam, że nie jestem powiązany z Cekausem, firmą Sharg i nie czerpię żadnych korzyści materialnych z tego co piszę :D ). Różnica jest odczuwalna od pierwszego strzału - bardzo krótki, przyjemny cykl strzału i znikomy odrzut. Sam strzał cichy - nic nie brzęczy, nie wierzga, nie puka - jestem naprawdę mocno zaskoczony in plus.
Już poza konkursem najbardziej wkurzającym elementem w tym modelu jest siła jakiej trzeba użyć do złamania lufy :D
Polecam niezdecydowanym.
Walther lg300 + Zeiss C.
Daystate mk3 + Leupold mk3
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Też sobie dzisiaj strzeliłem na Bemowie - ale tylko z Vortexa (bo wrażenia ze zwykłej sprężyny są mi znane) i powiem, że całkiem sympatyczny cykl strzału. Kop jakby delikatniejszy. Ze złamaniem lufy nie miałem problemów jak Real... :lol: - po prostu zrobiłem to zdecydowanie i tyle.... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Real
Posty: 14
Rejestracja: 30 wrz 2012, 13:49

Post autor: Real »

Widzisz Piotrze bo ja już dawno odzwyczaiłem się od pukania :lol: a ten zaczep w Harnasiu to jakiś taki mocarny :D
Walther lg300 + Zeiss C.
Daystate mk3 + Leupold mk3
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Real pisze:....a ten zaczep w Harnasiu to jakiś taki mocarny :D
To weź i złam lufę PCP-ie.... :lol: Co ja mam powiedzieć??? :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Czyli jednak pozytywna niespodzianka co do tej sprężynki :) .
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

ObrazekObrazek Obrazek

Wreszcie przyniosłem chłopakom Hatsany do zabawy i po zmuszeniu, żeby zainteresowali się tematem, nagle okazało się, że nie taki Hatsan straszny, jak go malują ;)

Pogoda nie zachęcała, bo było zimno, wilgotno i zacinał śnieg, ale i tak było mnóstwo zabawy. Tarczek nie strzelaliśmy, ale mam za Cekausem jakieś 25m więc wystarczy.

Osobiście bardzo podoba mi się Vortex. Jeśli miałbym Hatsana i nie wiedziałbym co jeszcze poprawić, to może zdecydowałbym się na takie rozwiązanie. Strzał jest szybszy, kop mniej odczuwalny, choć sprężynowy H55 Ultra depcze po piętach temu z Vortexem. Wydaje mi się też, że karabin jest mniej wrażliwy na chwyt.

Pełna recenzja będzie w tym tygodniu jak zbiorę wszystko i będę miał kawałek chwili.



PS: Serwisujemy już oficjalnie wszystkie gwarancyjne Hatsany z Sharga :king: :king: :king:
Tao
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2012, 17:11

Post autor: Tao »

Gratulować serwisu i jak sprawa z 3 typem do crosmana ? Zaczep będzie działał ? Czy za ciasno .
ODPOWIEDZ