Obrazek

Import FAC-a z Holandii

termit
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2009, 9:07

Import FAC-a z Holandii

Post autor: termit »

Witam.Pytanie jak w temacie.Poprosze o informacje ale bardziej praktyczne a nie dywagacje jak w temacie.Moze jest tu na forum osoba kompetentna.Z tego co mi powiedzieli w Powiatowej komendzie Policji to potrzebna zgoda konsula i zgłoszenie jak bedzie fac w Urzedzie Celnym.Tylko mam sprzeczne informacje bo konsul w holandii odpisała ze od nich nie potrzebuje zadnej zgody na przewóz jesli chodzi o import broni pneumatycznej.Ale jakis dokument i od kogos musi byc bo co w przypadku kontroli auta w niemczech jak tam 7.5J.Wszelkie sugestie jak ktos moze to przerabiał mile widziane.
lesny_dziadek
Posty: 27
Rejestracja: 06 lip 2009, 13:37
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: lesny_dziadek »

Lepiej wysłać kurierem, nawet nie pakuj się do Niemiec z bronią w aucie bo tak to potraktują. U nich jak pewnie wiesz funkcjonuje znaczek F i 7,5J. Myślę że w przypadku kuriera którego w Polsce nie obsługuje poczta polska nie będzie problemów (poczta prześwietla paczki... ponoć). Jeśli się upierasz przy własnym transporcie to pogadaj chyba z Jerzym (a może to był hexer) z iwebu wydaje mi się że on kiedyś załatwiał jakieś papiery grupie hft która jechała na zawody przez teren Niemiec.

Co do innych ewentualnie wymaganych papierów to zapytaj może na PW osoby które sprowadzały sprzęt FAC nie koniecznie z Holandii bo tu nie ma różnicy skąd ważne dla polskich organów że do polski.

edit:
Właśnie doczytałem co za matoł w na tej komendzie?!? Jaki użąd celny przecież Holandia i polska są w unii europejskiej i obowiązuje wolny przewóz towarów!
nolite iudicare, ut non iudicemini
termit
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2009, 9:07

Post autor: termit »

Papier na przewóz bedzie.Pozostaje zapewnie
1- opłata 82zł za rejestracje
2-podanie do komendanta policji w miejscu zamieszkania o rejestracje.reszta mnie nie obowiazuje bo juz jest jeden rejestrowany
3 Ponoc jest podatek 2procent .Jak to policzyc od kwoty w euro? I ile jest czasu na dokonanie tej opłaty w US
4 Faktura bedzie w jezyku obowiazujacym w holandii wiec pewnie tu trzeba dac do tłumacza przysiegłego bo tak pewnie policja nie zarejestruje?Jak myslicie
to chyba tyle i az tyle
Awatar użytkownika
deviant.bob
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2010, 9:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: deviant.bob »

Rozumiem, że koniecznie Holandia? Spróbuj czy nie da się ominąć niektórych przepisów wysyłając w częściach, w dwóch lub więcej paczkach. Wtedy przesyłasz części do broni, a nie broń jako taką.
Bo jak nie Holandia to masz sklep internetowy gdzie gość sprowadzi Ci FACa z US i transport będzie jego problemem... tylko, że przebitka cen jest straszna bo SamYang u niego za 5500, a w US za ok. 2500 ;)
AT44S-10 5,5 + Leapers 6-24x50
termit
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2009, 9:07

Post autor: termit »

Jak myślimy o tej samej osobie z Łodzi co pisane było na ten temat na beżowym to On tego nie załatwi bo ten temat wałkowałem ze 3lata wstecz i nic mi nie załatwił.
Awatar użytkownika
deviant.bob
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2010, 9:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: deviant.bob »

Myślę o tej samej osobie z łodzi ;) Nawet jakby załatwił to wolałbym sam bo wyjdzie przynajmniej ze 2x taniej. Sklep z najtańszą ofertą SamaYanga ma w opcjach wysyłkę do Polski bez żadnych obostrzeń.
Zresztą PW poszło ;)
AT44S-10 5,5 + Leapers 6-24x50
ODPOWIEDZ