Obrazek

Pan doktor chrono...

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

tomaschek30 pisze:Nie wiem co za chrono mają w WKFT ale tam przed zawodami pokazało mi idealnie :hm:
Wcześniej używali chrona produkcji Marcela, pewnie to było to - dobre i niezależne od zewnętrznego oświetlenia.

Shooting chrony działa idealnie tylko i wyłącznie jak używa się żarowego oryginalnego podświetlenia w ciemnym pokoju. Przy świetle dziennym oszukuje a już szczególnie jak są szybko przemieszczające się chmury. Diodowe podświetlenie nie rozwiązuje sprawy do końca. Trzeba też uważać na kąt strzału.

Dlatego przesiadłem się na combro bo nie jest tak wrażliwe na światło ale z kolei trzeba uważać na strugę przy wylocie i trzeba mierzyć z założonym tłumikiem. Wygoda też na minus. Trzeba też uważać na stan baterii, poniżej 6V przekłamuje i można niechcący naprawiać sprawną wiatrówkę.

No i na koniec uwaga - mierzę prędkość tylko wtedy jak coś jest nie tak lub chcę ustawić energię. Jak strzela celnie i opad ma jak trzeba to nadgorliwym mierzeniem można sobie tylko nadszarpnąć zaufanie do sprzętu a to skutkuje zbędną niepewnością --> pudłowaniem a więc i mniejszą przyjemnością z trafiania.
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

yaro pisze: Dlatego przesiadłem się na combro bo nie jest tak wrażliwe na światło ale z kolei trzeba uważać na strugę przy wylocie i trzeba mierzyć z założonym tłumikiem. Wygoda też na minus. Trzeba też uważać na stan baterii, poniżej 6V przekłamuje i można niechcący naprawiać sprawną wiatrówkę.
Też mam Combro ale rezygnować z SCH absolutnie nie zamiarzam. Najczęściej na zawodach jest właśnie SCH. Policja kupiła SCH. Więc mierzenie na innym może się okazać zgubne. Będzie jak np. z Młynkiem - co z tego, że u niego na Chrono pokazywało np. 243 jak SCH na zawodach pokazuje 248...

Ja ustawiam na SCH na 241 i jeszcze nigdy wpadki nie miałem.

Osobiście uważam, że SCH pokazuje rewelacyjnie przy zachmurzeniu - ale nie przesuwające się chmury i raz słońce raz cień tylko CAŁY czas cień od chmury. Wtedy jest super. Bez tych białych rozpraszaczy. Dzisaj tak było i pomierzyłem 3 karabiny z tej okazji (pełne charakterystyki).

Jak ktoś nie wie np. o tych chmurach to może się stabilnością swojego karabinu załamać a to nie karabin chodzi tylko chrono...
dany
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 210
Rejestracja: 03 paź 2009, 21:36
Lokalizacja: sanok

Post autor: dany »

witboj pisze:Jak ktoś nie wie np. o tych chmurach to może się stabilnością swojego karabinu załamać a to nie karabin chodzi tylko chrono...
ja przez te chmury mało sobie resztki włosów z głowy nie powyrywałem , jak kupiłem sztajerka to mierzyłem na zewnątrz , i po tym zapłaciłem ok 800 zł w serwisie za full przegląd ,który okazał się zbędny :maruda:
yaro
Posty: 292
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:20

Post autor: yaro »

dany pisze: ja przez te chmury mało sobie resztki włosów z głowy nie powyrywałem , jak kupiłem sztajerka to mierzyłem na zewnątrz , i po tym zapłaciłem ok 800 zł w serwisie za full przegląd ,który okazał się zbędny :maruda:
A ja przez słabe baterie w combro podejrzewałem Theobena o jakieś wariacje ze starości. Ufam jednak bardziej w testy celności na papierze jak w pomiary na chrono i skończyło się na inwestycji w nowe baterie.
ODPOWIEDZ