Obrazek

RUNDA 2 - MARZEC

Awatar użytkownika
Żona_Dany108
Posty: 105
Rejestracja: 26 gru 2011, 20:41

Post autor: Żona_Dany108 »

To nie jest test IIA, żebym musiała się nad tarczami mojego mężą głowić. A mąż.. cóż... humanista... Poza tym byłam zbyt przejęta moim debiutem strzeleckim :hihi: . Wprawdzie nie brałam udziału w zawodach, ale kto wie... W następnym miesiącu męża do kuchni i garów a ja w plener. :]
rifleman

Post autor: rifleman »

Wiem, że to liczenie trafień to niewdzięczne zadanie, bo wszystkich nie uszczęśliwię, ale staram się nie brać pod uwagę rozdarć, a zlokalizować rzeczywisty punkt trafienia.

Tarcze mamy drukowane, podatne na postrzępienie,więc ilu liczących tyle interpretacji będzie.
Pamiętajmy że to jednak tylko zabawa, nie Puchar Świata. ;)
Awatar użytkownika
lisek1-72
Posty: 178
Rejestracja: 28 sie 2011, 9:32
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: lisek1-72 »

O to chodzi , o to chodzi. Ale dalej nie wiem skąd ten dodatkowy punkt :D
Steyr Challenge + BE 6500 2.5-16x42
Awatar użytkownika
Westmer
-#e-hft2
-#e-hft2
Posty: 67
Rejestracja: 10 lut 2012, 23:20
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Westmer »

AA PS + BKL 301 + SS 10x42M MQ
było Hawke 4-16x44 MD
Awatar użytkownika
Żona_Dany108
Posty: 105
Rejestracja: 26 gru 2011, 20:41

Post autor: Żona_Dany108 »

Ja się zgadzam jak najbardziej ;) dobrze że jest " niezależny ekspert". Faktycznie takie 10 m. to się ciężko strzela. :hm:

Sorry ale nie wylogowałem Ani i tym razem wyszło pod jej nickiem :maruda:
Awatar użytkownika
wako56
Posty: 432
Rejestracja: 17 maja 2010, 0:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: wako56 »

Ja się sprzeczał nie będę,proszę o korekty, ale niestety śrut nie wycina równych dziurek w miękkiej kartce :maruda: :D
Następnym razem spróbuje same 10, tylko dystans musi być lepszy :D
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;RUNDA 2 - MARZEC

Post autor: Oko »

Grzesiu, licząc od lewej do prawej i od góry do dołu, Twoja tarczka nr 12 - przestrzelina
naruszyła (przekroczyła) pierścień 40mm, zatem powinieneś zaliczyć sobie 0 pkt. :)


Kol. Rifleman, oczywiście, że te nasze zawody są fajną zabawą i taką mają pozostać.
Proszę Cię, abyś był nam arbitrem, a nie wyrocznią. W innym przypadku reguły gry staną się
mało czytelne. To, że koledzy pozaliczali sobie punkty nienależne, a w innym przypadku pozbawili
się punktów, wynika z pomyłek lub braku znajomości reguł. Daleki jestem od posądzenia
kogokolwiek o nierzetelność. Dany np mylił się w obie strony, raz dodając, a raz ujmując sobie
punkty. Przy ocenie należy pamiętać, że przestrzelina ma 4,5mm, a np czarny pierścień tylko 2,25mm
i siłą rzeczy mała dziurka na środku czarnego pierścienia musi go naruszać. Fakt, że oceniając
tarcze trzeba nieco cierpliwości i pośpiech jest tu nie wskazany. ;) :D
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
rifleman

Post autor: rifleman »

lisek1-72 pisze:Ale dalej nie wiem skąd ten dodatkowy punkt :D
O tak to już jest jak się omsknie w liczeniu, było dobrze, to przy sprawdzaniu coś namieszałem.
60 pkt masz i już. ;)
Awatar użytkownika
lisek1-72
Posty: 178
Rejestracja: 28 sie 2011, 9:32
Lokalizacja: Nowogard

Re: Odp;RUNDA 2 - MARZEC

Post autor: lisek1-72 »

Oko pisze:Grzesiu, licząc od lewej do prawej i od góry do dołu, Twoja tarczka nr 12 - przestrzelina
naruszyła (przekroczyła) pierścień 40mm, zatem powinieneś zaliczyć sobie 0 pkt. :)
Teraz rozumiem Zdzisiu, bo wcześniej napisałeś , że powinien być 1 pkt.
Steyr Challenge + BE 6500 2.5-16x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Zdzisek, pliz, sprawdź moje tarczki też proszę, bo jak tak porównuję to chyba też sobie kapkę zawyżyłem wynika... :/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;RUNDA 2 - MARZEC

Post autor: Oko »

Piotrek, tarczki 4 i 5 gdzie na tarczce 4 widnieją dwie przestrzeliny zaliczyłeś sobie ''0'' i za tarczkę 5 też zaliczyłeś ‘’0’’ , ponieważ nie miała żadnych przestrzelin i tak być powinno.
Kol. Rifleman upraszczając regulamin napisał ‘’ 2. Strzelamy do tarczy TARCZA HFT .
Po jednym strzale do każdej małej tarczki ‘’ , ja to rozumiem w ten sposób, że w obrębie kwadratu tarczki może być tylko jedna przestrzelina. Brak przestrzeliny lub więcej niż jedna skutkuje zaliczeniem ‘’0’’.
Co się zaś tyczy oceny Twoich tarczek, to tarczki z dystansu 10m oceniłeś prawidłowo, zaś
tarczki nr 3; 6; 12 i 16 z dystansu 41m moim zdaniem powinny mieć zaliczone ‘’0’’ – mają po
dwie przestrzeliny. Pozostałe tarczki oceniłeś prawidłowo. :)
Sędzia kol. Rifleman podjął już ostateczną decyzję , jak napisał . Protestowanie nawet
na swoją niekorzyść niczego nie zmieni, chyba. ;)
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
rifleman

Post autor: rifleman »

W głowach się z nudów niektórym przewraca. :PP
Piotrek, punkty prawidłowo miałeś policzone, każdy ma liczone tak samo, więc nikt pokrzywdzony nie jest.
Zablokowany