Obrazek

Czy w ogóle warto...

ogólne informacje o najpopularniejszych modelach wiatrówek
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

co do QB 57 - ten z bocznym naciągiem to całkiem fajny sprzęcik tak do 40m o ile jak nad kazdym sie tak i nad nim popracuje :D
poszukaj na bezowym i na fronciewschodnim,tam jest taki rycho,ma przerabia,moze on ci cos wiecej o nim powie

pyknąłem z jego qb57 kilka razy i powiem szczerze,jako puszkobijca do 50m moze byc :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
betonowe_buciki
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2012, 20:39
Lokalizacja: K-ce

Post autor: betonowe_buciki »

Zack pisze:Witam
Jeżeli jesteś "mechaniczny" to kup nowego i sam pobaw się w tuning.
Jeżeli nie to szukaj już gotowego. Albo w K/S u Nas i na Beżowym.
A jeżeli Ci się spieszy :hm: :lol: zawsze zostaje ;)
http://cekaus.pl/pl/search?tag=Hatsan
I od razu pisz do kol. debowy ;)
Z aspektami mechanicznymi problemów nie będzie, jak będzie można to to co się da będę napewno robił sam. Swoje bardziej cieszy. A i przy okazji poznam budowę i może zamodeluję całą strzelbę w jakimś CADzie? :hm:
Wysłany: Dzisiaj 0:20 Temat postu:

Coś mi się wydaje, ze w kwesti wyboru wiatrówki jesteśmy do siebie podobni. Też miałem 300 na wiatrówke. Szukałem i czytałem ok miesiąca i mogę Ci napisać ze z hatsanow mój wybór padł na 55 bądź 95 ew. coś koniecznie ze spustem quattro. Jak bym nie znalazł z tych dwóch to miał być 80 . Szukałem dość długo i znalazłem okazje na tablica.pl no i jestem szczęśliwym posiadaczem hatsana 95 i powiem ze ten spust jest ekstra i w ogóle z wiatrówki jestem bardzo zadowolony. Jest on fabryczny a mimo to bardzo celny oczywiście jeśli chodzi o rekreacje. Co do tuningu to karabinek ma tak prosta konstrukcje ze każdy sam może wymienić prowadnice i uszczelki, ale też można sobie
zrobić koronę lufy i tyle jak na karabinek do rekreacji moim zdaniem wystarczy. Do tego dochodzi satysfakcja i możliwość śledzenia zmian w zachowaniu wiatrówki jeżeli zmiany wprowadzamy sukcesywnie. Zastanów się czy masz parcie na piękne tarczki i udział w zlotowych zawodach czy raczej chcesz celnie i miło postrzelać. Jeśli to drugie to jakieś full tuningu są moim zdaniem zbędne.
Tyle ode mnie, podsumowując warto szukać okazji a w cenie nowego polimera możesz mieć ładne drewno jeśli Ci się drewno podoba oczywiście.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach
Tworzywo kolby w tych dwóch przypadkach jest mi obojętne, gdyż czarny polimer mi się podoba bo zalatuje smaczkiem SUPER X9, a drewniana trzyma swój klimat. Choć bardziej "mobilną" wydaje mi się być polimerowa.

Ogólnie rzecz ujmując w moim rozumowaniu pozbyłem się pozycji perełki i jednak tego z bocznym naciągiem. Zastanawiam się albo nad tym AirMasterem(ponoć to jest Krall 001w) i tym H80.

A jeszcze jedno, na czym polega koronowanie lufy? I po co ten zabieg się stosuje?
Mój profil bikepics:

http://www.bikepics.com/members/kivan666/ <-- Honda na sprzedaż ;).
Awatar użytkownika
piwkot
Posty: 28
Rejestracja: 06 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: piwkot »

Ten H80 z aukcji jest całkiem całkiem. Jak bym stał przed wyborem to brałbym go pod uwagę. Tylko pamiętaj, że pierwszą i konieczną rzeczą jet dociążenie kolby, ale to nie problem. A koronowanie lufy polega na zrobieniu fazy na końcu lufy (po ewentualnym wcześniejszym skróceniu w razie potrzeby). Chodzi tu o poprawę fizyki wydostania się gazów z lufy co poprawia skupienie.
A co do krala to też był na moim oku, ale po przeczytaniu opinii zrezygnowałem. Jest to po prostu młodszy brat Hatsana, niektórzy mówią, że podróbka.
Hatsan 95 SAS QT TG + ...Kandar 3-7x28 ;P
Awatar użytkownika
betonowe_buciki
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2012, 20:39
Lokalizacja: K-ce

Post autor: betonowe_buciki »

Dzięki za wyjaśnienie. Rozważę tego H80 i postaram się w najbliższym czasie podjąć jakąś decyzję. Muszę się jeszcze z gościem skontaktować, gdyż patrząc po koncie nie ma ani jednego komentarza, a wypisuje, że ma 8letnie doświadczenie w branży. Jakoś w ciemno nie zamierzam wysyłać komuś ok 260zł.

EDIT: jutro będę miał dokładniejsze fotki, wstawię je to pomożecie ocenić stan? Ponoć była na 1 zawodach/strzelaniu.
Mój profil bikepics:

http://www.bikepics.com/members/kivan666/ <-- Honda na sprzedaż ;).
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

piwkot pisze:A koronowanie lufy polega na zrobieniu fazy na końcu lufy (po ewentualnym wcześniejszym skróceniu w razie potrzeby). Chodzi tu o poprawę fizyki wydostania się gazów z lufy co poprawia skupienie.
... chodzi o poprawę sposobu opuszczania śrutu z lufy (równomiernie , całym obwodem ) ... co poprawia skupienie . Do odcinania gazów wylotowych służy separator .. ;)
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
Pamuła
Posty: 386
Rejestracja: 21 lut 2010, 10:08
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Pamuła »

A koronowanie lufy polega na zrobieniu fazy na końcu lufy (po ewentualnym wcześniejszym skróceniu w razie potrzeby). Chodzi tu o poprawę fizyki wydostania się gazów z lufy co poprawia skupienie.

... chodzi o poprawę sposobu opuszczania śrutu z lufy (równomiernie , całym obwodem ) ... co poprawia skupienie . Do odcinania gazów wylotowych służy separator .. ;)[/quote]


I jeden i drugi ma rację :)
Pierwszy pisze o efekcie Coanda.
Drugi o czystej mechanice.
QB-79+Gamo 6-24X50 AOE
Deerhunter 0.45 (Luśnia)
Myśl miesiąca:
Głupota wymaga strzelby i szpadla
Awatar użytkownika
betonowe_buciki
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2012, 20:39
Lokalizacja: K-ce

Post autor: betonowe_buciki »

To jak już schodzimy na mechanikę to jak faza to lepsze współdziałanie dwóch elementów :P. Sorry, zboczenie projektowe :D.

No i gość nie dał rady dziś fotek zrobić.. ponoć będą jutro więc jak będą to przerzucę tutaj, ale będzie to wieczorem, bo jutro późno kończę bardzo.

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2012 10:04 ]
Gość mi do dziś nie wysłał zdjęć więc szczerze mówiąc go olewam. Poszukam czegoś innego.
Mój profil bikepics:

http://www.bikepics.com/members/kivan666/ <-- Honda na sprzedaż ;).
ODPOWIEDZ