Obrazek

Jak domowym sposobem sprawdzić siłę Hatsana 60

kraina
Posty: 179
Rejestracja: 01 lis 2006, 7:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kraina »

INCORSA powróciła ;) jest dystrybutorem śrutu H&N ( a także wiatrówek HW wreszcie) i możesz tez go kupićpod nazwa LOGO SPORT sam strzelam z takiego ;)i jest spoko,jednak celniejszy dla mnie jest Diabolo Stration Jumbo szpic musisz jeszcze wypróbować wszelki sort,Point (jest na nim obrazek misia ) kupiłem na bazarze za 9 pln 300 szt. i celny jest jak Diabolo Stration.
i jeszcze jedno nie znam takiej firmy " Kelter " słyszałem natomiast o KOLTER- BROŃ PL może o ta firmę Tobie chodzi ?

[ Dodano: 2006-11-12, 22:50 ]
jurto bedę sprawdzał siłe H 60 Smoth Boore ( gładka lufka) zdjecia zrobie to link będzie i zobaczą wszyscy jego moc potęgę ;) od kumpla wziołem bo lunety nie doło mu sie ustawić może mnie sie uda :)
bo człowiek czasem musi sobie Blow,H100.22cal.&Belomo,HW97k&Leapers
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

No no nie wolno niszczyć pieniędzy :P Ale myślę ze to nie Ty ;) :) Prawda ?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
dziubek
Posty: 72
Rejestracja: 05 cze 2006, 20:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: dziubek »

Najlepiej sprawdzić siłę Hatsana 60 S siłując się z nim "na rękę". :glupek: :glupek:
Hatsan 80 S + Leapers 3-9x32 + CP99 Compact
Awatar użytkownika
sobekkk
Posty: 29
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:02
Lokalizacja: częstochowa (bl-ch)

Post autor: sobekkk »

przeciez to glopata oceniac sprawnosc karabinka bo zniszczeniach jakie robi ... moze ja sie nieznam ale...
jesli trafisz w inne miejsce deski to srot wbije sie juz innaczej - mozesz trafic w miejsce pomiedzy slojami albo 2 naraz i juz masz roznice... wogole to skad wiesz ze deski sa z tego samego gatunku drewna ?
przestrzeliwanie wychodka dziadka... hehe dobre ... a co jesli moj dziadek mial wychodek 100 lestni i po jednym strzale zostala kupka kurzu ?
co do dziorek w butelce to hary Szymona ma 4.5 mm a Twoj 5.5 co zatym idzie MNIEJSZA PRETKOSC i niema mozliwosci zeby zrobil z butelka to samo co 4.5mm!

Jedyna mozliwosc to pomiar predkosci zeby ocenic stan !
Mozesz to zrobic chrono albo domwym sposobem poprzez dzwiek opis masz tutajhttp://www.hatsan.iweb.pl/porady/predkosc.htm i tutaj http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php?t=171
zajmie ci to z 15 min a da wmiare dokladny pomiar !
Poczytaj jakie pretkosci maja 5.5mm karabinki i masz jako taki stan karabinka...
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

mador1 pisze:Witam znowu...dzięki kolego Szymon....Zrobiłem próbę tak jak powiedziałeś ...A to wyniki:
Jeśli natomiast chodzi o celność to trafiam 7-8 strzałów na 10 oddanych z około 30-35 metrów w dno puszki po TYSKACZU....(przebite)...spróbuję jutro na dalszej odległości.
Witaj !
Jeśli ten Hatsan był taki zniszczony, to może jest z poprzedniej epoki?
Może ma sprężynę Φ21 i gładką lufę. - jigt
Ostatnio zmieniony 19 lis 2006, 23:52 przez jigt, łącznie zmieniany 1 raz.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
To prawda, że wszystkie moje "domowe testy " dotyczą kalibru 4,5 mm. Najlepiej zmierz prędkość tak jak pisze kolega-za pomocą dźwięku.
Testy swoje zrobiłem tylko, aby mieć punkt odniesienia. Bardzo lubię "grzebać" i w miarę możliwości udoskonalać karabinek (karabinki). Jak kupiłem hatsana 100- strzelałem z odmierzonych 30 m. Tarcza-bardzo średni wynik, a butelka po piwie tłukła się. "Strzelnicę" mam na podwórku- swoim, a szkła zawsze zbieram :PP
Po pewnym czasie wyniki na tarczy ciut poprawiły się. Przyszła pora na modyfikacje. Za cel postanowiłem sobie uzyskać max. moc przy max. celności-taki kompromis. Dużo doświadczeń, kombinowania, pomysły kolegi Akasa:), zaprzyjaźniony tokarz i Hogan :) .
Jak zrobiłem coś nowego-zaraz robiłem test-30m butelka, tarcza. Znając możliwości wersji pudełkowej miałem porównanie. Przerobiłem BARDZO dużo "patentów" swojego pomysłu i wyczytanych-mogę śmiało powiedzieć, że w praktyce sprawdziłem chyba wszystko. Z hatsanem osiągnąłem szczyt jego możliwości. Jeden karabinek sprzedałem na allegro, drugi w wersji niklowanej zostanie u mnie na zawsze. Teraz przymierzam się do kupna czegoś nowego do przeróbki.
Pamiętaj, że podane przeze mnie "testy" dotyczyły mojego karabinka w wersji 4,5mm i służyły jako punkt odniesienia- wersja pudełkowa-wersja obecna.
Jeżeli chcesz "grzebać" w karabinku-możesz sobie wymyślić podobne cele i będziesz wiedział, jak zmienia się karabinek po przeróbkach. Jak chcesz znać energię strzału-zrób pomiar dźwięku-to najprostsze.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Daniel70
Posty: 144
Rejestracja: 18 sie 2006, 9:07
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Daniel70 »

A czy można by było obliczyć moc wiatrówki na podstawie opadu ?
Czy taka metoda byłaby w miarę dokładna?
Pozdrawiam
Daniel70
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Daniel70 pisze:A czy można by było obliczyć moc wiatrówki na podstawie opadu ?
Czy taka metoda byłaby w miarę dokładna?
Raczej nie za bardzo.
Nawet zakładając, że ustawimy sobie zero na 30m i strzelamy na 50m, to i tak jest margines błędu w jakości śrutu, lufy, ewentualnego wiatru. Musielibyśmy strzelać śrut w śrut, żeby było to miarodajne. Jest to raczej niemożliwe, tym bardziej z karabinu tłokowego.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ