Obrazek

Tłumik w h95?

Kyslaw
Posty: 32
Rejestracja: 24 gru 2011, 14:50

Post autor: Kyslaw »

Stedke pisze:Celność na tarczy nie wiem,ale z 50m puszka po złotym nie ma szans.Pozycja stojąca,w tym także strzelała bardzo drobna dziewczyna więc tragedii w ciążeniu nie ma
Potwierdzam :) , mimo iż zamontowali mi stalowy tłumik i to dość ciężki (około 0.25 kg) nie ciąży ku przodowi.

Już jest wiatróweczka, postaram się zrobić teraz jakieś fotki jeśli jest ktoś zainteresowany, bo chyba tu o hatsanie fotek było bez liku. :D
crosman 2240
styku
Posty: 18
Rejestracja: 12 lis 2010, 8:36
Lokalizacja: Malbork

Post autor: styku »

dobra fotka nigdy nie jest zła :D :D dawaj dawaj bom ciekawy :hm:
H95 SAS. QT. by ALCHEMIK
Kyslaw
Posty: 32
Rejestracja: 24 gru 2011, 14:50

Post autor: Kyslaw »

Już wkrótce jeszcze jak tylko sobie lupkę dokupię jakąś :)
crosman 2240
oskard
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2011, 7:33
Lokalizacja: Bialsko Podlaskie

Post autor: oskard »

Witaj Kyslaw ja jestem też zainteresowany założeniem tłumika , ponieważ mieszkam z zabudowaniu jednorodzinnym ścisłym i dla niektórych sąsiadów przeszkadza strzały do mojej tarczy garażowej .
Ile cię to kosztowało i czy wysyłałeś cały karabinek do Cekusa .
wstaw te fotek :)
oskard
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Hej!
Oskard, W sprężynie tłumik Ci nic nie da.
Mam Harnasia 55 z obciętą lufą i tłumikiem (wszystko Alchemik) i jak był głośny przed, - tak jest głośny teraz. W sumie to hałasuje system i kulochwyt.
Hogan mówił że po obcięciu lufy wzrasta głośność, i dla tego tłumik jest wskazany.
Pierwszy raz wiatrówki wczoraj w rękach nie miał, więc wie co mówi. Ja jednak nie strzelałem z obciętego i nie ztłumnikowanego Harnasia, więc nie wiem. Jak chcesz wyciszyć Harnasia, to kup sobie któryś z modeli BT65 np.... ;-)
Jedyna różnica po obcince lufy i założeniu tłumika, to lepsze skupienie.
Nie jestem sexpertem zaznaczam. Zwykły armator na 13 metrów na razie strzelający, ale już widzę różnicę.
No, chłopaki z doświadczeniem mają to za normę, ale ja się cieszę jak mi peletki czasem do tej samej dziurki wpadają... ;-)
No, Dominik w ogóle dobrą robotę zrobił...
Uszczelkę zmienił, Port ładowania poprawił, obcinka+korona+tłumik... Muszę polecić, bo kawał dobrej roboty zrobił.
Pioter.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Mamutowicz pisze:Oskard, W sprężynie tłumik Ci nic nie da.
Strzelający różnicy nie słyszy, ale osoba stojąca kilka metrów od strzelającego już tak :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

Mamutowicz pisze:Hej!
Oskard, W sprężynie tłumik Ci nic nie da.
Mam Harnasia 55 z obciętą lufą i tłumikiem (wszystko Alchemik) i jak był głośny przed, - tak jest głośny teraz. W sumie to hałasuje system i kulochwyt.
Hogan mówił że po obcięciu lufy wzrasta głośność, i dla tego tłumik jest wskazany.
Pierwszy raz wiatrówki wczoraj w rękach nie miał, więc wie co mówi. Ja jednak nie strzelałem z obciętego i nie ztłumnikowanego Harnasia, więc nie wiem. Jak chcesz wyciszyć Harnasia, to kup sobie któryś z modeli BT65 np.... ;-)
Jedyna różnica po obcince lufy i założeniu tłumika, to lepsze skupienie.
Nie jestem sexpertem zaznaczam. Zwykły armator na 13 metrów na razie strzelający, ale już widzę różnicę.
No, chłopaki z doświadczeniem mają to za normę, ale ja się cieszę jak mi peletki czasem do tej samej dziurki wpadają... ;-)
No, Dominik w ogóle dobrą robotę zrobił...
Uszczelkę zmienił, Port ładowania poprawił, obcinka+korona+tłumik... Muszę polecić, bo kawał dobrej roboty zrobił.
Pioter.
panie kolego a na ile masz uciętą lufę licząc od portu ładowania(początek kostki) ??? wrzuc jakies foto jak mozesz
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Kyslaw
Posty: 32
Rejestracja: 24 gru 2011, 14:50

Post autor: Kyslaw »

oskard pisze:Witaj Kyslaw ja jestem też zainteresowany założeniem tłumika , ponieważ mieszkam z zabudowaniu jednorodzinnym ścisłym i dla niektórych sąsiadów przeszkadza strzały do mojej tarczy garażowej .
Ile cię to kosztowało i czy wysyłałeś cały karabinek do Cekusa .
wstaw te fotek :)
Postaram się niebawem muszę aparacik sprowadzić bo tu nie mam, a telefonem będą niewyraźne raczej.
crosman 2240
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

crash85 pisze:
panie kolego a na ile masz uciętą lufę licząc od portu ładowania(początek kostki) ??? wrzuc jakies foto jak mozesz
Dominik obciął na 28 cm. Ciężko zmierzyć, bo mam założony tłumik, ale pytałem się Go na ile obetnie jak się dogadywaliśmy przed wysyłką.
Tu jedna fotka, jutro zrobię lepsiejsze.
Obrazek

Oskard, zapomniałem .. Nie musisz całego karabinka wysyłać, starczy lufa z kostką. ;-)
Co do ceny, to za karabinek zapłaciłem w Cekaus'ie 520 ( Alchemik inside) a obcinkę, koronę i tłumik (plus poprawę portu ładowania i wymianę uszczelki ) Alchemik zrobił mi za 140 pln. W sumie 660 pln, więc nie jest to tragedia ;-)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2012, 3:25 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 2 razy.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

co do tłumika to mogę i ja swoje 3 grosze dodać.... Mimo że to nie Harry tylko TX200HC..
Robiliśmy z kumplem na jesieni taki test....
Poszliśmy do lasku i sprawdzaliśmy głośność dźwięku z i bez tłumika.
Bez tłumika w odległości ok 40m (w droga miedzy krzakami) było słychać wyraźny strzał...
Z zamontowanym tłumikiem po strzale w moja stronę ( śrut przeleciał 2-3 m ode mnie- zamierzony zabieg) odległość również 40m - nie słyszałem strzału tylko świst śrutu.
System czy tak czy siak hałasuje i strzelcowi nie robi to roboty,a le na ten przykład sąsiedzi już nie narzekają ;p (wada- jest ciężki 170g i wydłuża o 220 mm cały zestaw)
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Kyslaw
Posty: 32
Rejestracja: 24 gru 2011, 14:50

Post autor: Kyslaw »

oskard pisze:Witaj Kyslaw ja jestem też zainteresowany założeniem tłumika , ponieważ mieszkam z zabudowaniu jednorodzinnym ścisłym i dla niektórych sąsiadów przeszkadza strzały do mojej tarczy garażowej .
Ile cię to kosztowało i czy wysyłałeś cały karabinek do Cekusa .
wstaw te fotek :)
tak wysyłałem karabinek do cekaus. Całość czyli alechmizacja + tłumik + koron lufy wyniosła mnie około 900 zł czyli dość sporo ale używek nie chciałem bo za tą kwotę żadnego cuda bym nie dostał o odpowiedniej "mocy" nie tylko do strzelania do tarczy ale i rozbijania butelek na dystansie 100 m
crosman 2240
oskard
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2011, 7:33
Lokalizacja: Bialsko Podlaskie

Post autor: oskard »

Nie wątpliwie sporo , jak na taką imprezę ale skoro jesteś zadowolony to spoko, ja jeszcze na jesieni tamtego roku dzwoniłem do Cekusa z tą sprawą , to po rozmowie ze sprzedawcą usłyszałem takie ceny, ucinka lufy z koroną 5 dych , adapter na lufę 5 dych i za tłumik w zależności od widzimisię 15 dych , no jeszcze dochodzą koszty przesyłki , całość morze się zamknąć w 30 dychach jak dla mnie to sporo.
Do rozpoczęcia sezonu jeszcze mam trochę czasu , by się zastanowić nad całym zamierzeniem.
A tak na marginesie Piotrek co poprawiono w twojej wiatrówce w porcie ładowania?
:)
oskard
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

oskard pisze: A tak na marginesie Piotrek co poprawiono w twojej wiatrówce w porcie ładowania?
:)
Alchemik dorobił "fazkę", tak że peletki teraz bardzo "grzecznie" wchodzą i sadowią się w gniazdku ;-) No i wymienił uszczelkę na nową... Ale za bardzo się nie znam, po prostu to co zauważyłem ;-)
Co do ceny, to za wszystko Dominik wziął 140 PLN. Plus wysyłka. Nie jest źle.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

oskard pisze:Nie wątpliwie sporo , jak na taką imprezę ale skoro jesteś zadowolony to spoko, ja jeszcze na jesieni tamtego roku dzwoniłem do Cekusa z tą sprawą , to po rozmowie ze sprzedawcą usłyszałem takie ceny, ucinka lufy z koroną 5 dych , adapter na lufę 5 dych i za tłumik w zależności od widzimisię 15 dych , no jeszcze dochodzą koszty przesyłki , całość morze się zamknąć w 30 dychach jak dla mnie to sporo.
Do rozpoczęcia sezonu jeszcze mam trochę czasu , by się zastanowić nad całym zamierzeniem.
A tak na marginesie Piotrek co poprawiono w twojej wiatrówce w porcie ładowania?
:)
Nie w zależności od widzimisie, tylko pytałeś o stolicę Maroka.
ODPOWIEDZ