Obrazek

Jak wyjąć tę część gdzie jest bezpiecznik w H125 ?

Awatar użytkownika
Lukasz5555
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:36

Jak wyjąć tę część gdzie jest bezpiecznik w H125 ?

Post autor: Lukasz5555 »

Witam i pozdrawiam wszystkich.
Mam problem z wyjęciem tej części gdzie zamontowany jest bezpiecznik a gdzie są 3 wejścia na metalowe kołki żeby dojść do prowadnicy, sprężyny i uszczelki. Wymontowałem praktycznie wszystko co trzeba i nadal tam siedzi sprężyna a ta plastikowa tylnia część ani drgnie. Spust wyjąłem, bezpiecznik też, kołki wyjęte, ta metalowa część na płaski śrubokręt odkręcona.
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Możliwe, że musisz włożyć jakiś pręt przez otwór, w którym był zamontowany moduł spustowy, po czym w ten pręt uderzyć młotkiem. Włożyć pręt od strony sprężyny tak, żeby popchnąć korek zamykający cylinder. Dobrze by było, aby ten pręt, czy co tam sobie wymyślisz, był nieostry i najlepiej stuknąć przez coś miękkiego (mała szmatka itp) - aby zminimalizować uszkodzenia.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Tylko pamiętaj - MUSISZ trzymać jednocześnie ten korek.
Nie wiadomo jakie masz napięcie wstępne i mógłby Ci szkód w domu narobić.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
tkrex
Posty: 62
Rejestracja: 18 cze 2011, 21:44
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: tkrex »

Pokaż jakąś fotkę na czym stanąłeś.
HD 200W + Accushot 4-16x44swat
Awatar użytkownika
Lukasz5555
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:36

Post autor: Lukasz5555 »

Pukam i stukam i nie chce wyjść. Nie wiem jak zamieścić fotkę.
Wczoraj zapomniałem dodać, że próbowałem jeszcze naciągnąć sprężynę przez złamanie lufy aby wyszło na zewnątrz ale bez rezultatów.
rifleman

Post autor: rifleman »

Na 100% nic już nie blokuje tego korka?
Awatar użytkownika
Lukasz5555
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:36

Post autor: Lukasz5555 »

Chętnie bym zamieścił zdjęcie dla lepszego rozeznania ale nie wiem jak.
Moim zdaniem nic już nie blokuje.
rifleman

Post autor: rifleman »

Jak wklejać fotki: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5752
Dziwne, bo przy napięciu sprężyny powinno wyskoczyć wszystko. :hm:
Spróbuj rozruszać może na boki. Nawet możesz lekko stuknąć młoteczkiem.
Awatar użytkownika
Lukasz5555
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:36

Post autor: Lukasz5555 »

Dzięki Łukasz za link.
Oto zdjęcie, mam nadzieję, że coś to da:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42c ... a0fe5.html
Obrazek

Przepraszam za bardzo słabą jakość zdjęcia.
rifleman

Post autor: rifleman »

Obudowy spustu nie da się zdjąć? Wygląda na przyspawaną.
Z tego co pamiętam, to trzeba ją oddzielić od cylindra. :maruda:

EDZIA/
Co ja piszę. :glupek: Korek powinien wyjść bez zdjęcia spustu.
Awatar użytkownika
tkrex
Posty: 62
Rejestracja: 18 cze 2011, 21:44
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: tkrex »

Korek musi już wyjść. Nic więcej go nie trzyma. System jest w tym miejscu lekko owalny. Nie jest idealnie okrągły. Nie pamiętam tylko czy w pionie czy w poziomie. Ale stawiam na pion. Pomoże jeśli ściśniesz ( przez szmatkę ) lekko w imadle i spróbujesz korek wybić.
HD 200W + Accushot 4-16x44swat
Awatar użytkownika
Lukasz5555
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:36

Post autor: Lukasz5555 »

Dzięki wszystkim za pomoc, spóbuję z tym powalczyć jakoś, mi już brak koncepcji jak to wyciągnąć z cylindra.
sylvio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 50
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:11
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: sylvio »

slipknoter pisze:Możliwe, że musisz włożyć jakiś pręt przez otwór, w którym był zamontowany moduł spustowy, po czym w ten pręt uderzyć młotkiem. Włożyć pręt od strony sprężyny tak, żeby popchnąć korek zamykający cylinder. Dobrze by było, aby ten pręt, czy co tam sobie wymyślisz, był nieostry i najlepiej stuknąć przez coś miękkiego (mała szmatka itp) - aby zminimalizować uszkodzenia.

Całkiem niedawno poradziłem sobie z dokładnie takim samym problemem w taki sposób ja cytowany kolega radzi. Korek siedział ciasno i musiałem solidnie walić młotkiem, wyszedł bez szwanku.
Diana 34 Optisan cobra 3-9x42
Awatar użytkownika
Lukasz5555
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:36

Post autor: Lukasz5555 »

sylvio, A czego dokładnie użyłeś ? Młotek, śrubokręt i szmatka czy jak ? Jakim sposobem to rozwiązałeś dokładnie ?
Ja próbowałem pukać tym młotkiem z gumową powłoką w śrubokręt, niestety szmatka się dziurawiła jak i inne materiały czym uszkadzały tę plastikową część w Hatsanie.

Dobra, dałem radę, użyłem młotka z gumową powłoką, dużego klucz imbusowego i kawałek ręcznika pociętego. Korek siedział tam na prawdę mocno i trzeba było się na prawdę na stukać, by go wyciągnąć, mam nadzieję, żę przy składaniu będzie lżej....oby.
sebaGD
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2011, 14:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: sebaGD »

Ja do wybijania korka użyłem patyka bambusowego. Dokładnie była to pałeczka do jedzenia (taka do sushi czy chińszczyzny) - akurat to znalazłem w szufladzie. Mnie też nie chciało wyjść za pierwszym razem, a bambus niczego nie pokaleczył bo jest bardzo miękki. Zaparłem o brzeg stołu, w pionie tymi blachami do których jest mocowany spust, wsadziłem patyk pod kątem przez szczelinę i pukałem młotkiem, aż korek wylazł. Końcówkę już ręką się dało żeby nie wystrzeliła sprężyna. Na zdjęciu widać suwak od bezpiecznika - żeby zaprzeć całość o stół musiałbyś go zdjąć (chyba że masz inny spust niż u mnie).

Z tego bambusa też wystrugałem sobie wybijaki do bolców, żeby ich nie pokaleczyć.
ODPOWIEDZ