Obrazek

Air Arms s400c stabilność prędkości

ODPOWIEDZ
radoslaw787
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2010, 19:14
Lokalizacja: Mirzec

Air Arms s400c stabilność prędkości

Post autor: radoslaw787 »

Witam. Po zakupie Air Arms s400c zrobiłem test na chronografie i wyszlo coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=SDoA0A6H_HM

Ktoś orientuje się, czy jest to orginał czy może sprzęt był przerabiany?
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Nie znam się w temacie kompresorów, ale rozbierzność około 10m/s to chyba sporo ;/
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Wiele zależy od śrutu... Jeżeli nie był ważony to wyniki będą różne. Doszedłem do pierwszych 20 strzałów i nie było rażących odchyłek.
Skoro już tyle poświęciłeś to kup wagę przed kolejnym testem ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
radoslaw787
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2010, 19:14
Lokalizacja: Mirzec

Post autor: radoslaw787 »

Śrut nie był "czarowany", tylko szybko poddany ocenie wzrokowej w trakcie testu.
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Dobrze Jaro mówi, kup wagę i sprawdź to na własnym karabinku. Na bliskich odległościach możesz nie zauważyć różnicy. Ale 50 metrów i więcej te setne części grama robią sporą różnicę. Sam miałem okazję przekonać się o tym na ostatnich zawodach 66Y. Wcześniej strzelałem Exactem 4,51 i wyniki były mało zadowalające (strasznie ostatnimi czasy popsuł się ten śrut), przed samymi zawodami zdecydowałem się na strzelanie z RWS'a 4,51 (w całym opakowaniu brak było śrutów ze znacznym odskokiem wagowym, niemal ideał). Opłaciło się. Wynik był o 15 pkt wyższy niż mój najlepszy wcześniej uzyskany na Exacie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Czarek, zakupię se chyba ten śrut ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Ciekawe :hm:

Chodzi o RWS Super Field?
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Trochę już różnych karabinków pomierzyłem i moim zdaniem masz wszystko OK.
Do tego co napisał Jarek o selekcjonowaniu śrutu do takiego testu dodam jeszcze, że robisz zbyt małe przerwy między strzałam i przy dużej częstotliwości zawsze będzie mniej stabilny. A górkę to mają wszystkie karabiny bez regulatora choć te ostatnie też tą górkę miewają tylko mocniej spłaszczoną, górka 10 m/s to jest wartość zupełnie prawidłowa dla S400.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Zet pisze:Ciekawe :hm:

Chodzi o RWS Super Field?
Tak. Dokładnie taki. Choć nie w każdej lufie czuje się dobrze.
Obrazek
Obrazek Obrazek
radoslaw787
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2010, 19:14
Lokalizacja: Mirzec

Post autor: radoslaw787 »

Nie chodzi mi o stabilność miedzy poszczególnymi strzałami, tylko o kształt całej charakterystyki. Te 74 strzały +/- 2m/s, wydają się być bardzo dobre w porównaniu do standardu. Wiem że dużo osób posiada taki model i stąd moje pytanie. Może jeszcze jest gdzieś jakaś rezerwa i można coś poprawić? Może ktoś miał jeszcze lepszą stabilność w zakresie ciśnienia od 190 barów?
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Ja bym nie ruszał to dobry karabin i nie ma co w nim grzebać i psuć czegoś co dobrze działa, wątpię aby dało się więcej z niego wyciągnąć.
Zastanawiam się czy on nie ma wsadzonego regulatora bo wynik jest bardzo przyzwoity. Jeżeli jednak nie ma rega to znaczy, że ktoś bardzo umiejętnie z dużym wyczuciem zestroił system. Nie poprawiany S400 nie daje takich dobrych wyników.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
radoslaw787
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2010, 19:14
Lokalizacja: Mirzec

Post autor: radoslaw787 »

Regulatora nie posiada i przy takiej charakterystyce to według mnie dobra wiadomość. Jak kiedyś przyjdzie zrobić przegląd, przy okazji zerknie się co i jak.
ODPOWIEDZ