Obrazek

Który śrut wybrać?

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Drown pisze:
Dany108 pisze:W całej swojej "karierze strzelca rekreacyjnego" (ze dwa roki temu dostałem od żony w prezencie hts-a) miałem 2 puchy JSB i śruciny były ok. nie różniły się wyglądem ani celnością, klasa sama w sobie ale w tej beczce miodu jest i łyżka dziegciu. Cena (wiem, za jakość się płaci), trochę za dużo na bicie puszek i wszelkiego rodzaju celów wymyślonych własnym sumptem.
Fakt że do tarczy jest najlepszy ale tak nieczęsto w nie strzelam że 2 puchy wystarcza a po za tym wolę H&Nt Baracuda :lol: :lol: :lol:
Rzeczywiście, na puchy to szkoda tym bardziej kupując go w sklepie (bez żadnych dojść do taniego JSB)

Exact ma strasznie dużo brudu, kielichy nie są już te same ... ale o tym już każdy wie, księgi są już o tym napisane.
Małośmieszny sarkazm nie wnoszący nic do dyskusji.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

:) Umnie bardzo dobrze lata to,podobno to nasz tomitexhttp://www.artbron.pl/index.php?a=opis&k=133&kt=&id=900
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
magnum44
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:54

Post autor: magnum44 »

norman_69 pisze::) Umnie bardzo dobrze lata to,podobno to nasz tomitexhttp://www.artbron.pl/index.php?a=opis&k=133&kt=&id=900
ostatnio kupiłem tomitexa zaokrąglonego moletowaniego i powiem że nie lata to najgorzej ale jest jeden szczegół który sprawił że już go nie kupie a mianowicie opiłki w kielichach rzadko który kielich jest pusty,zawsze siedzi w nim jakiś syf.Myslałem że dobre bo polskie,niestety się zawiodłem.
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

magnum44 pisze:ostatnio kupiłem tomitexa zaokrąglonego moletowaniego i powiem że nie lata to najgorzej ale jest jeden szczegół który sprawił że już go nie kupie a mianowicie opiłki w kielichach rzadko który kielich jest pusty,zawsze siedzi w nim jakiś syf.Myslałem że dobre bo polskie,niestety się zawiodłem.
Różnica pomiędzy szpicem a okrągłym jest znacząca na korzyść szpic. Testowane na harrym i slavi na odległości ok 30m
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
norman_69
Posty: 118
Rejestracja: 07 kwie 2009, 17:35
Lokalizacja: okolice K-Kożla

Post autor: norman_69 »

Ten którego używam to szpic i żadnych opiłków ani syfu w nim nie ma .Diabolo PERFECT,żółte opakowanie do kupienia za 17 zeta w art broń,dla mnie to bdb śrut,w przeciwieństwie do crosmana pointet-ten nie daje rady :/
IŻ 61 POINT PRECISION 3/9X40 AO
Hatsan 55 QT,,ULTRA'' W ROZSYPCE- PROJEKT SWD DRAGUNOW :hm:
IZ 53 M
Awatar użytkownika
peres25
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2010, 10:34

Post autor: peres25 »

u mnie też crosman pointed na 30m sieje muszę wupróbować JSB Exact
Hatsan 95 STG SAS 4,5mm PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
mariusz ozyrys
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2010, 23:22
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: mariusz ozyrys »

Witam a u mnie Crosman p.lata ciut lepiej niż Słowacki KTK. A na duzych odległościach ponad 40 m to Słowacki ma już duży opad a do tego co powiedzmy ok. 10 śrut jest pod kalibrowy i ten to wo gule kiepsko. Ponadto z tego co zauważyłem to Crosman na 50 m przebija na wylot zawsze puszke po kukurydzy natomiast KTK to tylko wlot w puszce i to też nie zawsze bo rykoszetuje, wiec jakiś słabszy jest...
Harnaś 90 STG QT 4.5mm + Alchemik +PP 3x12 42 AO
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Nie strzelałem z KTK, ale Crosman Pointed sprawował się rewelacyjnie w BSA Ultra.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
szatyn
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2010, 18:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: szatyn »

W mojej s400 KTK spisuje się bardzo dobrze do rekreacyjnego strzelania, gdyż co kilka śrucin zdarza się taka która ma dziwny odskok nawet o 5 cm.
Swego czasu zarzuciłem tarczki z takiego strzelania
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 6daeb1b8aa
Ale nie okłamujmy się cena tego śrutu to 1/3 exacta więc nie ma tak źle :)
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

szatyn pisze:W mojej s400 KTK spisuje się bardzo dobrze do rekreacyjnego strzelania, gdyż co kilka śrucin zdarza się taka która ma dziwny odskok nawet o 5 cm.
Swego czasu zarzuciłem tarczki z takiego strzelania
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 6daeb1b8aa
Ale nie okłamujmy się cena tego śrutu to 1/3 exacta więc nie ma tak źle :)
Z jakiego dystansu jest prezentowana tarcza?
Co oznacza KTK Select? Selekcja wagowa czy że tak napisze " optyczna"?
Awatar użytkownika
szatyn
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2010, 18:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: szatyn »

test 25 m
Pozycja podparta, S400.
Serie po 10
Ktk selekt to śrut selekcjonowany na "oko"
Pozostałe dwa to prosto z paczki.
Dla porównania obok wynik z exacta.
ODPOWIEDZ