Obrazek

Anschutz Super Air 2001 a 2002

Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

A myślałeś ze taki karabinek będzie tani. Myślę o kosztach całkowitych.
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
tomekglodek
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: tomekglodek »

Nie myślałem oczywiście że będzie tani. Produkują jeszcze hammerli 450? (wydaje mi się że nie). Ile może taki ważyć??

[ Dodano: Wto 11 Wrz, 2007 06:47 ]
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... &plindex=0

Czy KAŻDE hammerli 450 można "podpompować" do większej energi, czy potrzebne są na to jjakieś przeróbki?
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Pewnie tak, a jak przeróbka to pewnie w 10 minut. Zgodnie z hasłem: Polak potrafi...
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
tomekglodek
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: tomekglodek »

Czy z przeziernika da się celnie strzelać w spinerki na np. 20 metrów i więcej?
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Strzelanie z przeziernika do innych celów niż tarcza jest trochę kłopotliwe ponieważ:

- celowanie przeziernikiem działa na zasadzie symetrycznego ustawiania okręgów (wizjera, muszki i czarngo pola tarczy). Ludzkie oko bardzo dobrze wychwytuje niesymetryczność i dzięki temu można celnie strzelać. Celowanie do innych celów jest dużo bardziej kłopotliwe. W przypadku lunety widzimy zawsze wyraźny punkt (przecięcie lini krzyża) w który poleci śrut. W przypadku przeziernika midzimy tylko okrągłe pole i cel pośrodku - trudno zatem celnie wycelować.

- poza tym przeziernik bardzo ogranicza transmisję światła. Możnaby to porównać do celowania bardzo kiepską lunetą, przez którą w gorszych warunkach oświetleniowych widać tylko mleko. W przypadku tarczy na szczęście nie jest tak źle bo mamy na niej wyraźną, ostrą granicę czarnego pola z białym ale w przypadku innych celów może być kłopot.

Ja osobiście z mojego Haenela strzelam do innch celów jak tarcze tylko dla rozwałki (gdy nie chodzi mi o celność).
ODPOWIEDZ