Obrazek

Crosman 1377 tuning

ODPOWIEDZ
ml-84
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2020, 12:42

Crosman 1377 tuning

Post autor: ml-84 »

Witam, jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem crosmana 1377, dużo czytałem o modyfikacjach i pierwsza jaka dokonałem było zmiękczenie spustu. Ale chciałbym też zmienić zamek na stalowy i poprawić przyrządy celownicze. I tutaj pytanie do użytkowników forum. Czy jest ktoś kto zajmuje się dorabianiem metalowych zamków do tego pistoletu i innymi modyfikacjami, wiem że na beżowym ktoś się tym zajmował, niestety na ten moment mam problem z rejestracją na tamtym forum.
Ewentualnie może ma ktoś rysunek techniczny takiego zamka, może udało by mi się gdzieś zlecić wykonanie.
Corel
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:25
Lokalizacja: Wrocław / Sobótka

Re: Crosman 1377 tuning

Post autor: Corel »

Witam,
stalowy zamek do Crosmana 1377 (oraz 1322 i 2240 w kal. 5,5 mm) produkuje sam Crosman.
Są w sklepach aktualne oferty takiego zamka w obu kalibrach w kwocie 220 PLN.
Faktycznie dobrze jest zakupić i wymienić zamek, poprawia to praktycznie każdy aspekt korzystania z 1377.
Przede wszystkim otrzymujemy szynę 11 mm na zamku.

Oprócz drogiej szczerbinki Williamsa oraz równie drogiej szczerbinki Crosman LPA Mim, nic mi nie wiadomo o aftermarketowych przyrządach otwartych do Crosmana. Zresztą muszka pozostaje fabryczna.

Owocnym tuningiem jest też wystruganie porządnych okładek chwytu pistoletowego oraz łoża ramienia pompki.
Praca dłuższa i prosta, jednak przynosi największy efekt. Można nieźle odjechać!

Spotkałem się z informacją, że powinno się po strzelaniu pozostawiać Crosmana z Jedną napompowaną porcją powietrza w zasobniku. Pomaga to w utrzymaniu optymalnego kształtu dociśniętej uszczelki tłoka i zaworu.
Ja tak czynię.

Na koniec wspomnę, że to mała, prosta, ale bardzo wytrzymała konstrukcja. Mój egzemplarz swoje przeżywał, ma już 5 lat i działa identycznie jak na początku. Zaznaczam, że nic nie smaruję w systemie i dopiero od roku pozostawiam ciśnienie w zasobniku.
W paździerzu 2020 sprawdzałem prędkość, wyniki dla wglądu poniżej:
1x - 61,7 58,0 58,7
2x - 88,6 89,4 90,0
3x - 106,6 106,8 107,9
4x - 121,7 119,7 120,3

Pozdrawiam!
ml-84
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2020, 12:42

Re: Crosman 1377 tuning

Post autor: ml-84 »

Dzięki za te informacje
Co do zamka to wiem że jest aktualnie w sprzedaży, myślałem że może taniej jest dorobic taki.
Co do okładzin i gripu pompki to mam w planach dorabiać drewniane.
Szczerbinkę próbowałem przełożyć od Hatsana 90 bo widziałem że ktoś tak robił, ale wtedy trzyma się ona tylko na jednej śrubie i zastanawiam się na ile była by stabilna, nie przełożyłem bo trzeba spiłować kawałem plastiku na zamku.
Zastanawiam się jeszcze nad przedłużeniem dźwigni pompki żeby lżej się pompowało do 10 razy.
ODPOWIEDZ