Obrazek

Crosman 1337 opinie. Mile widziana recenzja

ODPOWIEDZ
MistrzPatelni
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2016, 15:52

Crosman 1337 opinie. Mile widziana recenzja

Post autor: MistrzPatelni »

Czołem. Rozglądając się za pistoletami wpadł mi w oko Crosman 1337. Jest to pistolet którego szukałem, gdyz staram się szerokim łukiem omijać CO2 :) Proszę więc o opinię oraz informację, czy Crosman jest wykonany z metalu. Pozdrawiam
Hatsan 55 PP 3-9X40
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kamazek »

Internet wypełniony jest informacjami na temat C1377 !
Chociażby tutaj
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... 2f1dc84add
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
zaskoor
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 600
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zaskoor »

odradzam C1377, miałem, owszem celny, owszem bez kosztowy... ale.. zęby był celny to musisz znaleźć kogoś kyo Ci go będzie pompował:)
Było C11, P900, Vantage, C1377, Hydraulik. QB78 Mamutkowy
Jest c1077 , PSsssst , p17 , kuperek , ABS z ASG
Awatar użytkownika
Mariusz 1984
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2012, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mariusz 1984 »

Proponuję Ci poszukać używanego hw40 albo marksmana lub S9. Przerabiałem temat 1377. Część pistoletu jest zrobiona z metalu ale chcąc b.celnie strzelać to masz do wymiany: lufa, zamek na metalowy, ósemka na metalową lepiej spasowaną, przyżądy celownicze a na koniec dobrze się zastanów czy kilkukrotne pompowanie przed każdym strzałem nie będzie irytujące. Fakt, że na jego temat jest masa postów dotyczących przeróbek i możliwość rozbudowania o chociażby kolbę może zachęcać ale ja osobiście się wypisałem z tego "interesu".
(H25 supercharger i HW90k) "Dębowe"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4619
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Mam "pompkowca" - Sharpa Innovę. Używam go w garażu do testowania figurek.
W sumie fajna ( a dla mnie bardzo przydatna) sprawa z tym pompowaniem to że mogę sobie regulować prędkość od 160 do 250 m/s .. ale niestety jest to bardzo upierdliwe.
Gdybym miał iść z tym karabinkiem popykać do puszek czy czegoś to starczyło by mi wziąć może ze 20 śrutów. Na więcej brakło by mi siły i cierpliwości.
I tak jak Mariusz 1984, polecam HW40/ Lidera S9
Mam Lidera S9 i polecę każdemu.
Otwierasz, ładujesz śrut, zamykasz, strzelasz.
Otwierasz, ładujesz śrut, zamykasz, strzelasz.
I tak do końca puszki.
W S9/HW40 żeby strzelić 10x musisz pompnąć 10x .. w Crossmanie 1337 żeby strzelić 10x musisz pompnąć.. 100 razy.. :zdziwko:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Dziki Mops
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2017, 0:02

Re: Crosman 1337 opinie. Mile widziana recenzja

Post autor: Dziki Mops »

Muszę się nie zgodzić z opinią przedmówcy.
Przede wszystkim, energię porównywalną z Gamo PR45 czy z HW40 pistolet osiąga po gdzieś 4 ruchach pompką.

Tak więc, skoro porównujemy jedno do drugiego, to na 10 strzałów z HW40, z Crosmana trzeba pompować 40 razy, a jak ktoś chce mieć lekką przewagę w prędkości początkowej (jakieś 125m/s w porównaniu do okolic 118), to pompuje łącznie 50. A że to nie wymaga szczególnej siły, to i różnica już tak bardzo na niekorzyść Crosmana nie wypada no i kobiety radzą sobie z tym pistoletem bardzo dobrze.


Sam pewnie bym kupił Lidera zamiast Crosmana, problem w tym, że Lidera S9 (ani żadnego innego klonu Trabanta) znaleźć nie mogłem, a z przesyłką z USA (bo tam tych klonów mają sporo) to się średnio opłaca, więc ostatecznie z konkurencją dostępną na rynku polskim Crosman wygrał mocą (bo jednak fajnie jest sobie strzelić w drewniany cel wielkości dużego chłopa z 60m i wyraźnie usłyszeć trafienie i nie musieć przy tym celować w kosmos) i ceną.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2017, 23:50 przez Dziki Mops, łącznie zmieniany 1 raz.
janusz22551

Re: Crosman 1337 opinie. Mile widziana recenzja

Post autor: janusz22551 »

:hm: Ale skoro masz już wyrobioną własną opinię, to po co to pytanie?
ODPOWIEDZ