Obrazek

Poprawiłem spust w Crosmanie Copperhead

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Poprawiłem spust w Crosmanie Copperhead

Post autor: kamazek »

W moim Crosmanie Copperheadzie poprawiałem wcześniej już mechanizm spustowy, wiadomo fabrycznie nieciekawy.
Usunąłem jedną sprężynkę, drugą osłabiłem dla mniejszego oporu, spolerowałem elementy odpowiadające za zwolnienie sprężyny.
Wymieniłem śrubkę regulacji drogi spustu na dłuższą.
Praca spustu zrobiła się naprawdę dobra, kilku doświadczonych strzelających kolegów z Wrocławia było pod wrażeniem.
Usunięcie jednej sprężyny spowodowało jednak luz na języku spustowym a plastikowa kostka w która wkręca się śrubkę regulacji jest za luźna i słabo trzyma.

Dzisiaj rozkręciłem cały mechanizm spustowy i zacząłem szukać co bu tu zmienić.
W necie znalazłem opisy zastosowania dodatkowej tulejki, która likwiduje luz po usuniętej sprężynce i pozwala na pominięcie regulacji śrubką.
Tulejkę zrobiłem z mosiężnej nakrętki M5, opiłowanej przy pomocy wiertarki(jako mini-tokarki) i pilniczków diamentowych.

Obrazek
Obrazek


Grubość ścianek to ok.0,9 mm, zbyt grube powodują nie zapinanie się sprężyny, wszystko metodą stopniowych prób.
Dodatkowo stwierdziłem konieczność podpiłowania dwóch wycięć w jednym z elementów, na zdjęciu leży na obudowie, w tym miejscu, gdzie jest zamontowany.

Obrazek
Obrazek
Podpiłowałem o ok. 1 mm, stopniowo,po kilku próbnych strzałach stwierdziłem, że dla mnie jest to optymalna praca spustu.
Cykl strzału jest naprawdę miękki i krótki.
Dodatkowo dołożyłem podkładki po obu stronach języka spustowego, likwidując luz boczny.
Zajęło mi to prawie cały dzień, robiłem wszystko stopniowo, aby nie przedobrzyć, kilka razy musiałem demontować i montować cały system.

Nie wiem jaka jest powtarzalność w produkcji tych zespołów spustowych, ale u mnie bez dodatkowych podpiłowań na jednym z elementów efekt nie byłby taki dobry
Zdjęcia przedstawiają tylko pewne etapy, wszystkie zmieniane elementy dodatkowo jeszcze na koniec spolerowałem.
Najdłużej trwało wykonanie tulejki z nakrętki,ok.2 piwa, czteropak na całość :)
Przepraszam, jeśli powtarzam jakieś sprawdzone pomysły, cieszę się, jeżeli mogłem pomóc.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

nie przepraszaj tylko ulepszaj dalej i wklejaj foty. Na pewno są tacy którym się to przyda ;)
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

:up:
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Dobra robota :D ;)
Awatar użytkownika
Eres
Posty: 57
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:49
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Eres »

Tulejka rzeczywiście skraca drogę spustu i to jest ok.,ale podpiłowanie zapadki spowodowało, że wróciłeś do punktu wyjścia.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kamazek »

Eres pisze:Tulejka rzeczywiście skraca drogę spustu i to jest ok.,ale podpiłowanie zapadki spowodowało, że wróciłeś do punktu wyjścia.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Szanownym Kolegą !
Tulejka zlikwidowała luz na spuście po usunięciu jednej sprężynki.
Jednocześnie skróciła zbyt bardzo drogę spustu, strzał następował za szybko, po lekkim naciśnięciu spustu, na tzw.pierdnięcie komara.
Podpiłowanie obu wgłębień na zapadce, o max. 1 milimetr, pozwoliło o kilka, dosłownie, milimetrów wydłużyć drogę języka spustowego i moment strzału jest dla mnie wyczuwalny.
Qbuś i diacon-fox strzelali z mojego coperka po poprawkach, mogą to potwierdzić.
Pozdrawiam :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6429
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Potwierdzam :up:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kamazek »

Qbuś pisze:Potwierdzam :up:
Czy to prawda,że Twoje "potwierdzam" kosztuje 1/2 l ? :/
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6429
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Obrazek
:lol: :lol: :lol:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Eres
Posty: 57
Rejestracja: 04 lip 2011, 18:49
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Eres »

Masz prawo się ze mną nie zgadzać, ale po co robić tak grubą tulejkę, a potem piłować ?
Od początku trzeba zrobić odpowiednią średnicę. Zresztą temat opisywany na forach wielokrotnie.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3159
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kamazek »

Eres pisze:Masz prawo się ze mną nie zgadzać, ale po co robić tak grubą tulejkę, a potem piłować ?
Od początku trzeba zrobić odpowiednią średnicę. Zresztą temat opisywany na forach wielokrotnie.
Zdecydowanie łatwiej dla mnie było podpiłować wgłębienia w zapadce, niż toczyć cieńszą tulejkę, nie mam tokarki.
Nie jestem takim specem od tuningu jak ty, mam tylko jaką taką umiejętność posługiwania się narzędziami - wychowałem się na poradnikach Adama Słodowego :)
Na YT są też filmiki na ten temat, mój pomysł po prostu bazuje na nich :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ