Obrazek

Crosman Copperhead 4,5mm

ODPOWIEDZ

Czy mam kupować na początek Crosman Copperhead 4,5mm?

Czas głosowania minął 12 mar 2015, 18:00

Tak
2
20%
Nie
8
80%
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: wiatq »

Trochę drogi mod tej wiatrówki. W cenie 800 pln kupisz HW30 albo używane hw50 a to już 2 klasy wyżej niż copperhead. Pudełkowy copper to okolice 300 pln a ja coppery po przeglądzie i poprawkach albo wymianie bebeszków sprzedaję po 400-450 pln albo w okolicach... większe prawie cena sklepowa x3 to wydaje mi się za dużo jak za ten model wiatrówki.

Co do lunety - obawiam się że DOE może nie wytrzymać na crosmanie copperhedzie. Ale szkło ma 2 lata gwarancji więc jak padnie możesz wymieniać.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: Mamutowicz »

A ja i tak jak mantrę będę powtarzał - jak nie ma porządnego spustu to zapomnij o celnym strzelaniu - i dlatego w/g mnie "rudzielec" przegrywa z harnasiem.. ;)
Osobiście dopłaciłbym tą "trochę" do gołego Hatsana90, samemu w/g pomocy z forum zrobił przegląd zerowy i strzelał, a w międzyczasie ewentualnie zbierał na tuning.. :)
A lupka - jak kolega powyżej wspomniał - ma gwarancję więc można wziąć pod uwagę.. choć minimum to DOC - ale to też moim zdaniem.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
AeM
Posty: 14
Rejestracja: 02 lip 2017, 10:07
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: AeM »

Dopiero wchodzę w klimat wiatrówek wcześniej strzelałem z palnej ale koszta masakra :zdziwko: Na początku jednak spróbuję przygodę z Copperhead-em :) Oczywiście dzięki za sugestie. Kupię karabinek na superwiatrówki. A właśnie miał ktoś do czynienia z tym sprzedawcą? Chce kupić po tuningu + nowa prowadnica i ślizg tłoka :) A powiedzcie po dzwoniłem pytać się o konserwację i powiedział mi, że wystarczy kupić tylko smar do zewnętrznej konserwacji bo środek będzie już przez niego zabezpieczony. Czy powinienem tak poczynić czy jednak też szykować się na konserwację wewnętrzną bo wyczytałem że takową robi się co pół roku dopiero. Pozdrawiam
Crosman Copperhead 900 :kijemgo:
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: Bosanowa »

Sprzedawca jest absolutnie sprawdzony i solidny, bez obaw.
___________________________________
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: merkant »

Potwierdzam, z czystym sumieniem polecam Eresa i jego Superwiatrówki.
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
AeM
Posty: 14
Rejestracja: 02 lip 2017, 10:07
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: AeM »

No to super :) A co do konserwacji to faktycznie co pół roku wystarczy (strzelanie średni 1-2 razy w tygodniu max po 100 strzałów)? A czy w ogóle tu na forum jest gdzieś trochę teorii o tym jak rozebrać, smarować, konserwować itd. tego Crosmana? Podejrzewam, że w mojej okolicy to marnie będzie żeby ktoś coś w praktyce poradził :/
Crosman Copperhead 900 :kijemgo:
janusz22551

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: janusz22551 »

viewtopic.php?f=106&t=38 Tu znajdziesz wszystko o smarowaniu i konserwacji. Jeśli będziesz mieć problem z rozbiórką "cropka", to pytaj kol. kamazka. On wie chyba wszystko o tym sprzęcie :)
Awatar użytkownika
merkant
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2017, 20:55

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: merkant »

Tja.... Nie wiadomo czy istnieje kobieta, którą rozebrał tyle razy co swego Copperka.....
HW40, Crossman Copperhead, Crossman Inferno (na sprzedaż)
Awatar użytkownika
AeM
Posty: 14
Rejestracja: 02 lip 2017, 10:07
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: AeM »

janusz22551 → opis bardzo fajny będzie na przyszłość przydatny :) na pewno, a do kolegi kamazka to już PW poszła. Super dzięki towarzysze :) Będę się jeszcze pewnie nie raz pytał o różne tematy :)
Crosman Copperhead 900 :kijemgo:
Awatar użytkownika
Bosanowa
Moreratorzy globalni
Moreratorzy globalni
Posty: 372
Rejestracja: 15 kwie 2017, 8:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: Bosanowa »

laOs pisze: 09 gru 2017, 1:12 Naprawdę bardzo fajny sprzęt jeżeli chodzi o początkujących - wiem że bardziej doświadczeni mogą patrzeć z pogardą na taki sprzęt, ale bądźmy szczerzy - na co komu coś
Kolego tutaj nikt nikogo nie wyśmiewa, a tym bardziej nie pogardza. Pomyliłeś fora. Chcesz sie zareklamować zwyczajnie napisz w innym wątku do tego przeznaczonym. Chwali Ci sie, że monitorujesz ceny wiatrówek. Chwała Ci za to. Pozwól jednak, że każdy zrobi to we własnym zakresie, bo zufanych sprzedawców jest zdecydowanie więcej. Gdybyś jednak chciał zostać z nami zmień swój podpis. Nie jest zgodny z regulaminem z którym sie zapoznałeś zakladając tutaj konto.
___________________________________
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: kamazek »

No Tomek, aleś pojechał po "koledze", normalnie, aż mnie ciary przeszły ;) !
Jak zostaniesz modem na tawernie (a czuję, że cię to czeka :gwizd: ) to skończy się moje beztroskie hasanie po forum :lol:

A pisząc poważnie, to ten cały ranking to pic na wodę, ewidentna reklama znanego sklepu na M.
Do tego napisany bez wiedzy o tym o czym się pisze, z błędami merytorycznymi, które mogą tylko zaszkodzić w wyborze pierwszej wiatrówki np. 1077 to PCA czy nie ma różnicy w celności miedzy wiatrówką za 300 czy 3000 zł 8)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
MeerelD
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2018, 12:56

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: MeerelD »

Mam pytanie co do wymiany prowadnicy metalowej na dokupioną prowadnicę z ertalitu. Metalową rurkę w oryginalnej prowadnicy należy wybić z tej metalowej końcówki, gdzie wchodzi bolec? U mnie strasznie ciasno to siedzi i zacząłem się zastanawiać czy to nie jest monolitowa część. Nie mogę już znaleźć zdjęć na forach z wymiany tego elementu, wszystkie powygasały. Proszę o odpowiedź :)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: kamazek »

Dokładnie tak trzeba zrobić, trzeba wybić rurkę, fakt, może ciasno siedzieć :)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
MeerelD
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2018, 12:56

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: MeerelD »

Dzięki :)
andrzej__
Posty: 176
Rejestracja: 26 lip 2020, 11:46

Re: Crosman Copperhead 4,5mm

Post autor: andrzej__ »

... a ja mimo iż nie proszony ale tak całkiem z własnej woli, wtrącę swoje 3 lub jak kto woli 5 groszy.... odnośnie spustu w copperku, czy quest czy wontage... jedno liho, to można dopiescic złom do perfekcji takowej, iż na pierdnięcie komara tak zwane, będzie chodził. Odpowiednie szlify, wymiana drutów sprezynujacych itp, itc... Wybebeszenie całości wnętrzności z korpusu, odpowiednia obróbka skrawaniem, pilowaniem, szlifowaniem i polerka, daje nam komplet produktów wtórnych do złożenia po uprzednim przesmarowaniu, całkiem niezłej dmuchawki,pod warunkiem że fabryczny egzemplarz trzyma w jednej osi "lufa+korpus".
Pisze o tym gdyż dorwałem takowego chinola za 100zl...ale,ale wysiłek i cierpliwość daje efekty.
Sprezyna która była w bebechach, to jakaś porażka 23cm długości z drutem 2.8mm. Wywaliłem z tłoka to coś co przypomina mini prowadnice jak i "piramidkę" wsuniętą na prowadnicę tą przy korku. Wcisnąłem springa od gamonia 440 i wyszło że nap. wstępne mialen na 1,5cm.Bravo!
Smarowanko, pecik, składanko i strzelanko... 17.7J
Dobrze dobrze kilkadziesiąt puknięć i będzie limit. A raczej w limicie.
Lunetka taka se.... bo Bsa WRS 4x32 na dwuczęściowym monterku no name. Dwustronna taśma klejąca w miejscach docisku skopa dzięki czemu cała energia po strzale nie bije w lupkę. Porzędne dokrecenie do osady i nic nie jeździ. Lupa trzymie zero. Zero dieselka. Strzał szybki i rzadnych brzdęków. Na śrucie Gamo Magnum Energy 0.49g z 75m za każdym razem w puchę po złocistym..... No i właśnie nikt mi nie powie ze to coś to tylko coś bo z Chin g... o prawda bo są niemieckie wysokie półki robione przez małe chińskie łapki a kosztują krocie. Chinol za 399 zeta w milit..... itd jest alternatywa na wielkobogackie wymysły, a slavia to przeżytek i hw 50 też bo żaden z nich przed ucywilizowaniem nie ma szans z crosmanem copperhead po tuningu.
Kolega kamazek chyba wie o czym mowa. amen
Kilka sztuk długich i dwie krótkie.
ODPOWIEDZ