Obrazek

Optyka na Hatsana

bartek16
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2017, 8:09

Optyka na Hatsana

Post autor: bartek16 »

witam posiadam hatsana 125 ucywilizowanego ma ok 21J i szukam jakiej dobrej lunety tutaj jedni podaja vomz drudzy leapers i doc ale sam nie wiem co mam wybrac mozecie jakos tak bardziej cos doradzic z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: Mamutowicz »

Ja nie mam pojęcia. Leapers... MOŻE wytrzymać, ale.. niekoniecznie musi.
W sumie bierz cokolwiek z gwarancją. jak sie rozleci to oddasz i poszukasz czegoś innego.
Używki to loteria z mniejszą szansą na sukces niż w lottolotku.
:)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Zagorek
Posty: 583
Rejestracja: 22 gru 2016, 20:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: Zagorek »

Ucywilizowany to by miał 16J. 21 zabije większość taniej optyki a nawet każdą.
Walther LGU + Vortex diamondback HP= profesorski zestaw (strzelec uczeń)
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: kamazek »

Tu by się musiał szpecjalista od FACów wypowiedzieć,a nie takie limitowe cieniasy ;)
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 64
Rejestracja: 04 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Zalesie

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: Januszpelle »

Skoro kupiłeś Hatsana 125, a nie inny dobry karabinek, to jestem pewien, że nie dasz za lunetę 3 tys. złotych, która ewentualnie mogła by podołać, ale nie koniecznie.
Dlatego jedynie muszka i szczerbinka są w stanie wytrzymać wstrząsy tam występujące.
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)
rokasa58
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 764
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:09
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: rokasa58 »

bartek16 pisze: 26 sty 2020, 13:44 witam posiadam hatsana 125 ucywilizowanego ma ok 21J i szukam jakiej dobrej lunety tutaj jedni podaja vomz drudzy leapers i doc ale sam nie wiem co mam wybrac mozecie jakos tak bardziej cos doradzic z gory dziekuje
Leapers lub DOC + ten montaż-u mnie przeszedł pomyślnie testy na gasramie+ucinka dwóch zwoi sprężyny i będzie pan zadowolony :D
Obrazek
bartek16
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2017, 8:09

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: bartek16 »

Miałem point precision kupiony w zielonym sklepie ale długo nie wytrzymała wysłałem ja na gwarancję i odesłali mi taką padaczkę że nawet nie moge jej w ogóle ustawić mimo regulowania krzyż w ogóle się nie rusza dlatego mam nadzieję że tutaj fachowcy coś mi doradzą 😉
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 64
Rejestracja: 04 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Zalesie

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: Januszpelle »

Wybacz, ale z tym tematem bujasz się już dwa lata, zainwestowałeś majątek i za chwilę zrujnujesz rodzinę, a poprawy i tak nie będzie.
Mieszkasz obok ludzi, którzy za darmo powiedzieli by ci, co powinieneś kupić / zrobić, ale wybrałeś swoją drogę - inwestowania i sprawdzania. http://orzel.org.pl/forum/index.php
Teraz musisz sobie po prostu ustawiać większe cele, nie kapselki tylko wiaderka. Na 40m jest szansa, że w taczkę trafisz, w beczkę 200l prawie na pewno.

To jest tarcza strzelana z H125 z odległości ok. 12m
Obrazek


To jest tarcza strzelana z innego karabinka z odległości 25m
Obrazek

Dla porównania cenowego:
Twoje wydatki = ?
Niedawno = AA TX200 MK3 sprzedany za 1300zł
Wspomniany H125 - 1200zł i wylądował w sumie w ognisku.
To zestawienie cenowe jest tylko podpowiedzią, którą drogę sobie wybierzemy by być zadowolonym.
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)
bartek16
Posty: 11
Rejestracja: 29 cze 2017, 8:09

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: bartek16 »

fakt masz racje bo ciężko jest ja opanować już strzelam jakiś czas i nie jest co bym chciał uzyskać wcześniej miałem najzwyklejsza lider44 i było trochę łatwiej ale wiadomo człowiek się uczy na błędach a co byś proponował zamiast h125??
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 64
Rejestracja: 04 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Zalesie

Re: Optyka na Hatsana

Post autor: Januszpelle »

bartek16 pisze: 28 sty 2020, 18:46 .... człowiek się uczy na błędach a co byś proponował zamiast h125??

Przede wszystkim zapomnieć o dużej mocy, które zabijają celność, lupy i całą zabawę!

1) Dam przykład i zagadkę z walki bokserskiej. Który z zawodników wygra walkę? Ten, który zadał jeden silny cios, ale nie powalił przeciwnika, czy ten który 35 razy klepną w policzek drugiego?

2) Mam pistolet Zoraki, który po 1 pompce ma 3 J, po 2 pompkach ma 5 J, a po 3 pompkach ma 7 J.
Mimo, że mam takie możliwości strzelam tylko pompując jeden raz, bo jest w tedy najcelniejszy i trafiam w kapsle z 15m.

3) Karabinki z 7 - 10 J są pioruńsko celne i nie zabijają lunet.
Propozycje:
Anschutz
Diana
HW 50
HW 77
HW 97
Itp.
4) Najważniejsze i od tego zacznij. Skontaktuj się, a dostaniesz wszelkie porady: http://orzel.org.pl/forum/index.php
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)
ODPOWIEDZ