Obrazek

wiatrówka-long distance-1700zł-świeżak

Arczer
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2015, 16:57

wiatrówka-long distance-1700zł-świeżak

Post autor: Arczer »

ok, to może od początku: TAK napaliłem się na ten karabinek Gamo Black Fusion IGT Mach 1 i ogólnie od dłuższego czasu na strzelectwo. Dotychczas była to broń krótka.Jednak dzięki Wam powoli schodzę na ziemie i nie wyrzucę pieniędzy w błoto. Jestem nowy na forum i nie chce siać chaosu, więc mam nadzieję, że pomożecie mi załatwić całą kwestie w tym jednym temacie. A chodzi o pomoc w wyborze karabinku,optyki i mocowania w budżecie do 1700 zł.

żeby trochę rozjaśnić kwestie czego szukam, napisze czym kierowałem się podczas pierwszego wyboru:

1. cel w odległości 50m+++ (nie pogardziłbym zasięgiem 100 metrów+++, im dalej tym lepiej)
2. brak zewnętrznego źródła energii typu PCP, PCA, CO2 itp.
3. zespół sprężyny gazowej zamiast tradycyjnej sprężynówki, głównie dlatego gdyż byłem przekonany, że system IGT czy IGT MACH 1 redukują w dużej mierze odrzut i wibracje a to de facto ułatwi mi wybór optyki, również inne zalety wchodziły w grę jak powtarzalność mocy strzału czy dłuższa żywotność
4. celność
5. moc/energia - może być powyżej 17J - wybrany GAMO to 24J-34J w zależności od śrutu
6. wygląd/stylistyka odpowiadająca wybranemu modelowi GAMO (do drewna jeszcze nie dojrzałem :) )
7. lekko pracujący spust
8. tłumik - im ciszej tym lepiej dla mnie

I wg mnie Gamo Black Fusion IGT Mach 1 wszystkie te 8 punktów spełniał, przynajmniej na papierze. Jego odpowiednik sprężynowy Gamo Fusion jak i sama firma Gamo na amerykańskich stronach typu pyramydair też miały dobre opinie.
Niestety gdzie nie zapytam na forach w tym temacie już tak kolorowo nie jest dlatego wierze, że pomożecie mi znaleźć sprzęt który spełnia choć część z wymienionych punktów. Dzięki!

P.S.
tak jestem świadomy obowiązku rejestracji, pierwsze kroki w tej sprawie już poczyniłem, strzelać też mam gdzie, jestem otwarty na ściąganie sprzętu z poza kraju
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Masz zamiar kupić FACa żeby strzelać na licencjonowanej strzelnicy do tarczy na ok 200m.. i masz na wszystko raptem 1700 pln.. :hm:

W każdym razie przenoszę do działu FAC - tu jest odpowiednie miejsce..


Anyway.. c0ws can fly.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
MI-6
Posty: 122
Rejestracja: 15 paź 2012, 7:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MI-6 »

Ostatnio zmieniony 18 mar 2015, 14:44 przez MI-6, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97KT + Burris Timberline 4.5-14x32
FWB LP100
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Pyta wszędzie.. to dobrze :)
Tawerna nie ma wyłączności na wiedzę.. 8)
Na Beżowym też mądrzy ludzie siedzą.. a często i tam i tu.. na raz.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
MI-6
Posty: 122
Rejestracja: 15 paź 2012, 7:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MI-6 »

System Gamo IGT to gas-strut. Ciśnienie w "sprężynie gazowej" jest takie, jak im się dmuchnie. Możliwości regulacji brak.
Gas-ramy i gas-struty mają pozornie mniejszego kopniaka. Dla lunet są dużo bardziej zabójcze. Strzelec tego nie odczuwa, natomiast siły działające na lunetę są dużo większe niż w zwykłej sprężynówce... Więc polecałbym pancerną optykę.

A nie myślałeś o limitowej wiatrówce?
W tej cenie możesz mieć HW97 z optyką (używane), które zapewne będzie sporo celniejsze od tego Gamo i odejdzie Ci problem strzelania tylko na licencjonowanych strzelnicach...
A na dystanse 50+ spokojnie sobie rekreacyjnie postrzelasz...

Jak zależy Ci na destrukcji to polecam kaliber 5.5mm :)
P.S. Jak lubisz polimery, to ta HW jest również dostępna w plastiku.
HW97KT + Burris Timberline 4.5-14x32
FWB LP100
Awatar użytkownika
bambus0134
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 160
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:56

Post autor: bambus0134 »

MI-6 pisze: Jak zależy Ci na destrukcji to polecam kaliber 5.5mm :)
P.S. Jak lubisz polimery, to ta HW jest również dostępna w plastiku.

Tak kaliber 5,5 zdecydowanie ma lepsze preferencje do destrukcji , a tu masz taką ofertę
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=13637
Mossberg 223r+ Vortex Viper pst
Lee enfield .303
KBK AK-GN wz. 60
CZ 75 sp-1 i coś w .45 ACP
45-90 cp
Arczer
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2015, 16:57

Post autor: Arczer »

ok ochłonąłem, poczytałem, przemyślałem i zdecydowałem:

chce pozostać w limicie :) (przynajmniej na razie)

tak jak pisaliście, zabawa w FACA przy 24-31J z całą prawną otoczką nie ma sensu,

będę mierzył w przyszłości w BT65 RB-ELITE, ale to dopiero jak budżet pozwoli,

na razie jednak prosiłbym o wsparcie w wyborze czegoś do 17J

zmodyfikuje jednak trochę preferencje:

1. zmniejszmy budżet do 1100-1300zł max z optyką
2. cel w odległości 70-100m max, chciałbym aby śrut doleciał, trafił i miał jeszcze na tyle mocy by przebić np jabłko,
3. wykluczam wszystkie IGT Vortexy i inne gas ramy skoro tak drastycznie wpływają na optykę, zostaje sprężyna
4. celność dobra lecz przy 100m nie wymagam skupienia w średnicy 2 zł, byle to wspomniane jabłko dorwać ;)
5. moc/energia do 17J - ale tak naprawdę tyle by wystarczyło na spełnienie powyższych punktów
6. wygląd - no i tutaj niestety będę się upierał przy polimerze - styl taktyczny, do drewna dalej nie dojrzałem
7. spust bez zmian lekko pracujący/przewidywalny - miałem kiedyś SKIFA 3000, palce można było połamać
8. tłumik - mimo, że to tylko stylistyka, fajnie gdyby był
9. ciężar karabinu bez znaczenia, głównie pozycja leżąca
10. nie mam problemu z kupnem używki, lecz w przypadku nówki chciałbym, żeby nadawał się do strzelania po wyjęciu z pudła

teraz co do samego wyboru... tak wiem, że wszyscy polecacie całą serie HW od 35 do 98 z tym że to wszystko drewno, a ja jak bardzo bym się nie zmuszał to nie mogę się do niego przekonać, nawet HW 97 Black Line mimo, że jest blisko stylistyki jakiej szukam to mi się nie podoba :(

co poniektórzy polecają BSA Lightning XL Tactical lub Slavia 634, w najgorszym wypadku skusiłbym się na Slavia 634 Colour i może BSA ale tutaj nie jestem pewny co do mocy, tabelki pokazują różnie więc nie wiem czy wystarczy by spełnić pkt 2,4 i 5

ale tak naprawdę, z tego wszystkiego najbardziej odpowiadają mi Hatsany skoro GAMO totalnie mi odradziliście:

MOD 125 SNIPER
MOD 125 SPORT LW
MOD 135 QE SNIPER
MOD 85 SNIPER
MOD 87 QE
TORPEDO 150

czytałem opinie o nich, jedni piszą, że to z natury FAC-i i duszą się w limicie, drudzy że po pewnych modyfikacjach spisują się bardzo dobrze... mimo to dalej nie jestem w 100% pewny wyboru któregoś z nich :(

prosiłbym o jakąś konkluzje mojej przydługawej wypowiedzi
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Arczer.. jabłko na 100 m dla karabinka sprężynowego to duże wyzwanie.. Strzelałem z TXa na 100m i miałem problem trafić w puszke po farbie.. no ale ja to jakimś super strzelcem nie jestem.. :hm:
Jednak to TX 200 HC po tuningu.. a niestety Hatsan czy Gamo nie mają (moim zdaniem) szans zbliżyć się do takiego wyniku..
Wspomniane jabłko to dla tych karabinków osiągalny cel na 50m..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Gincoo
Posty: 233
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gincoo »

Z Hatsana 90 po wszystkich tuningach i moim autorskim utaktycznianiu jestem na 80 metrów w stanie trafić butelkę 2l .. to tak w kwestii wielkości celu mniej więcej. Na 50 ftrafiam nakrętki jak mam dobry dzień a cel wielkości paczki papierosów to żadne wyzwanie. To mając zero na 25 m. Da się celniej strzelić na większy dystans ale tak jak koledzy mówili - to się wbrew pozorom szybko nudzi. Więcej frajdy daje trafianie zapałek na 25 metrów.
Obrazek
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Strasznie się uparłeś na ten tactical. Ale Twoja wola, Ty płacisz nie ja :nie:
Dwie propozycje;
Pierwsza to PCP.

Obrazek
Hatsan AT44-10X in .22
Fitted with Nikko 3-9x50 Mount Master scope, silencer, sling and tactical pistol grip stock. Includes 2 x 10 shot magazines

Cena po kursie 1700 pln razem z optyka. Jedynie musiałbyś sobie zorganizować sprowadzenie tego sprzętu do Polski z UK.

Druga to sprężyna.

Obrazek
Crosman MTR77NP
Cena po kursie 1100 pln i koszta sprowadzenia do Polski.
Bardziej już chyba taktycznego wyglądu się nie da zrobić. Obydwie pozycje z drugiej reki, czyli używki. Osiągi tych sprzętów podpowie Ci wujek Google. Wystarczy wpisać nazwy.
Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam
ps. Proponuje Ci, żebyś jednak jeszcze raz ochłonął, przemyślał i zrewidował Swoje zapotrzebowanie. Bo niechybnie pchasz sie w koszta ktorych nie odzyskasz, gdy nagle Cie olśni i się okaże ze tactical to nie jest najważniejsza cecha wiatrówki.
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

Chyba tiktakal. Dla Twoich kryteriów rozejrzalbym się za czymś z nowej serii Hatsana QE. Mają tłumiki w standardzie. Jednak tylko modele dwucyfrowe, powyżej 100 to już szykowane pod fAC i w limicie z taką komorą i ciężkim tlokiem nie będzie pracować poprawnie. Wspomniany 87QE zrobił na mnie dobre wrażenie, miałem okazję ostatnio obejrzeć serię QE u dystrybutora.
Arczer
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2015, 16:57

Post autor: Arczer »

ok, dzięki za wszystkie uwagi,

to jeszcze takie pytanie, co myślicie o tej Dianie 31 panther professional:

http://tufotki.pl/oE9f3

jest po tuningu, luneta Bushnell Trophy 4-12x40 AO na montażu jednoczęściowym b square.

1200 zł

?
Awatar użytkownika
MetalSlug
Posty: 224
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:30

Post autor: MetalSlug »

Konkretnie o modelu to niewiele, ale Diany są po prostu bardzo fajnymi i dobrze wykonanymi wiatrówkami. Pytanie o realną moc, prędkość wylotowa śrutu (dane producenta) : 175m/s (290 m/s ze sprężyną "eksportową), tylko nie wiadomo na jakim śrucie sprawdzali. Tutaj trochę przeczytasz Dianie 31.

Choć wolę drewno, to podoba mi się ta sztuka ze zdjęcia. Elegancka prostota, bez przeładowania niepotrzebnymi spojlerami.
Obrazek
Arczer
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2015, 16:57

Post autor: Arczer »

dzięki wszystkim za pomoc w wyborze, ostatecznie zdecydowałem się na Diane
ODPOWIEDZ