Obrazek

Beeman QB 78 S do strzelania w terenie.

ODPOWIEDZ
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Beeman QB 78 S do strzelania w terenie.

Post autor: Jacek245 »

Dobry wieczór.
Przymierzam się do zakupienia Beemana QB 78 s z przeznaczeniem do strzelania w terenie (jak się zrobi cieplej) do celów typu spinnerki rożnego rodzaju.Wątpliwości mam w kwestii celności tego karabinka przy takich terenowych strzelaniach ze względu na pewną jednak zmienność temperatury nawet w ciepłe dni(napęd CO2).Czy karabinek ten osiąga dobre skupienia na dystansie 25-30 m?Czy może ten sprzęt nadaje się jedynie do strzelania w hali?Nie zamierzam go przerabiać na PCP,ma być odskocznią od Hatsana 90.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Beeman QB 78 S do strzelania w terenie.

Post autor: Mamutowicz »

Jak sam napisałeś - CO2 ma swoje ograniczenia których nie przeskoczysz.
Moim zdaniem QBeta będzie miała podobną celność jak twój Hatsan. Może ciut lepszą, choć chyba niewiele.
Przede wszystkim, na pewno będziesz musiał zmienić osadę na ciut większą, bo oryginalna jest zbyt nieskładna, mała i lekka.
Do tego napęd - zbyt moim zdaniem kapryśny.
Da się z tego w miarę celnie strzelać, ale raczej nie będzie substytutem PCP..
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Jacek245
Posty: 115
Rejestracja: 21 cze 2019, 14:57

Re: Beeman QB 78 S do strzelania w terenie.

Post autor: Jacek245 »

Dzięki za odpowiedź. Z Hatsana 90 jestem generalnie zadowolony tylko jednak przy strzelaniu z pozycji lezącej nie jest wygodny.Stąd pomysł zakupu QB 78.,metoda ładowania przez zamek jest bardzo kusząca. O PCP nie myślę ,jednak za duży koszt porządnego sprzętu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: Beeman QB 78 S do strzelania w terenie.

Post autor: szczupak »

To może pomyśl o PCP. Taki /używany po poprawkach więc często lepszy jak nowy/ Artemis PR900W możesz kupić w cenie nowej QB78. Pompka 220 zł i masz nową zabawkę. Nie ogranicza cię pogoda/temperatura a celność to na 50m w 5 zł powinieneś się zmieścić. Jeśli nie to albo musisz poćwiczyć strzelanie albo dać specowi do przeglądu.
ODPOWIEDZ