Obrazek

QB78 Repeater

Apeek
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2020, 10:18

QB78 Repeater

Post autor: Apeek »

Witam wszystkich !

Już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wiatrówką głównie do spędzania wolnego czasu na polu strzelając sobie w puszki.
Po przeczytaniu wielu forów i recenzji zdecydowałem się na QB ale tutaj powstało pytanie, którą wersję. I tak jak do QB78 Deluxe jest milion opinii poradników itd tak o tej:
https://hardairmagazine.com/news/new-be ... -repeater/
https://www.pyramydair.com/product-all- ... Rifle/4850
Nie ma prawie nic na polskich forach.
Czy ktoś takie coś ma ? Poleca bardziej od zwykłej QB 78 Deluxe ? Jak się sprawdza magazynek ? Sam przeładowuje śrut po zaciągnięciu zamka ? Można dokupić więcej magazynków ? Jak osiągi w porównaniu do QB78D ? Czy jest równie prosta w modyfikacjach co QB78D ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: QB78 Repeater

Post autor: Koval »

Pierwsza sprawa to marka Beeman, nie sądzę aby karabinek był gorszy jakościowo od pierwowzoru QB, a skłaniam się do stwierdzenia, że będzie lepszy.
Co prawda ten Deluxe o którym piszesz to także Beeman, ale konstrukcja wciąż ta sama.
Na samych zdjęciach już widać, że starali się wyeliminować ogólny feler QB 78 to tzw. blok, którym w QB był kawałek rurki, tu w Beeman można już mówić o prawdziwym bloku.
Z tym , że dobrze się zastanów nad ceną, za prawie 700 zł to dużo za karabinek CO2, dokładając 150 zł masz już nie zbyt rewelacyjny sprzęt PCP DIANA Stormrider lub Artemis PR900, ale to i tak będzie lepszy sprzęt. Jest kwestia jeszcze osprzętu, ale teraz są dostępne tanie pompki PCP, a naboje CO2 też znów tak tanio nie wychodzą. W przypadku przeróbki na tankowanie CO2 z butli, w porównaniu koszt takiej pompki, nawet z osuszaczem, nie będzie znacznie wyższy.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Apeek
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2020, 10:18

Re: QB78 Repeater

Post autor: Apeek »

Że tak powiem, jeszcze więcej wątpliwości i dylematów niż wcześniej. I co dzień mam ten sam problem "tylko 150 zł więcej i o ile lepszą wiatrówkę będę miał" i tak z ~300 zł które chciałem przeznaczyć dziś oglądam te po ~1100 zł.
Ale fakt może lepiej taką diane stormrider. Czy osuszacz w pompce jest bardzo istotny?
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: QB78 Repeater

Post autor: Koval »

Tak, odwadnianie to bardzo ważna sprawa, jeśli chcesz, aby karabinek służył długo i bezawaryjnie nie oszczędzaj na osuszaniu. Do tych tanich chińskich pompek aliexpress też są osuszacze, tak że nie musi być to tylko taka droższa pompka.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: QB78 Repeater

Post autor: szczupak »

Nie oszukujmy się, że osuszacz wielkości filtra do papierosa osuszy powietrze. Zawór strzałowy jest zwykle zrobiony z takich materiałów, że wilgoci za bardzo się nie boi. Kartusz stalowy a i owszem ale dobra oksyda i konserwacja /olej silikonowy bo przy innym może być bum!/ odetnie dostęp rudej/
To tyle w temacie osuszacza a jeżeli zastanawiasz się nad wiatrówką głównie do spędzania wolnego czasu na polu strzelając sobie w puszki kup QB78 DELUX. Nowe są już po 375 zł. Magazynek dokupisz za 115 zł, Jakaś lupka Vogler 3x9-40 około 100 zł i już drżyjcie puszki. Naboje są już po 1 zł szt i jak za bardzo nie będziesz modził w kierunku szmocy to wkładając dwie sztuki będziesz miał 60 stabilnych strzałów .
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: QB78 Repeater

Post autor: Koval »

Nie chce mi się wchodzić w polemikę , ale napęd co2 i stabilność strzałów to rzeczy nie idące ze sobą w parze. O ile co2 nadaje się do strzelania halowego na krótkie dystanse, to nie nadaje się w teren przy zmiennych warunkach pogodowych i na pewno nie na dalekie dystanse. To najmniej stabilny napęd ze wszystkich, przy każdym strzelaniu trzeba najpierw przeprowadzać zerowanie, w trakcie strzelania wciąż trzeba uważać na schładzanie lub nagrzewanie się systemu. Po paru takich strzelaniach odechce Ci się, dlatego większość rozsądnie idzie w PCP, albo w sprężynowe.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
szczupak
Posty: 42
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:05

Re: QB78 Repeater

Post autor: szczupak »

To że PCP jest lepsze od CO2 to nie trzaba nikogo przekonywać ale jeżeli kolega nadal myśli o tym co napisał: "zastanawiam się nad wiatrówką głównie do spędzania wolnego czasu na polu strzelając sobie w puszki." to QB będzie najlepszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB78 Repeater

Post autor: Qbuś »

:hm: Na polu, w słońcu CO2 nie będzie dobre :nie: . (ponad dekadę temu to przechodziliśmy) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB78 Repeater

Post autor: kamazek »

"Na polu" to może być nasze "na dworze" :hm:
Więc niekoniecznie jak na pustyni :P
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: QB78 Repeater

Post autor: Koval »

kamazek pisze: 27 kwie 2020, 17:31 "Na polu" to może być nasze "na dworze" :hm:
Prowokator :D .
Może Kuba ma korzenie w małopolsce lub podkarpaciu, u nas jest "na polu" :D .

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: QB78 Repeater

Post autor: Mamutowicz »

U mnie też wychodzimy na pole. Na dworze mieszkała szlachta, a my byli ze wsi.
A wracając do meritum - jeśli to ma być do działkowego puszkobicia - to brak super stabilności strzałów nie jest jakimś wielkim problemem.
Ale, jak koledzy słusznie zauważyli - w ciepłe dni co2 może stanowić problem.
Na pierwszych zawodach w Górze QB78 z którego strzelała moja córa po prostu przestał strzelać..
Karabinek tak się nagrzał, że wzrosło ciśnienie i zbijak nie był w stanie otworzyć zaworu.
Na szczęście pojawił się Prezes Rycho z jakimiś cusiami i spuścił qbusiowi gaz z rułki.
Klaudia dokończyła tor dzięki uprzejmości Sylvika. :)

Ten repeter nawet fajny, ale ma też kilka minusów.
1. To będzie słabe.. O ile dobrze pamiętam, to qb78 nie zbliżał się nawet do 17J .. Bliżej mu było do 10.. :D
2. Napęd. - do strzelania "od czasu do czasu" szkoda inwestować w PCP bo pompka jest w uj nieporęczna ( jak już nadmuchasz kartusz to nie będziesz miał siły strzelać) a butla się w uj nie opłaca do strzelania -raz - na- czas-. CO2 trochę wygodniejsze, ale też problematyczne. Jak ci się skończą kapsułki czy będzie za gorąco - to po strzelaniu.
3. Celność. Do puszkobica się nadaje, ale już do kapslobicia mniej, że o zapałkach nie wspomnę. A że jak to mówią - apetyt rośnie w miarę jedzenia - po jakimś czasie może będziesz się zastanawiać nad czymś celniejszym.

Jeśli ci to nie przeszkadza - zwłaszcza problemy z temperaturą - to moim zdaniem, do puszek na działce ci to starczy w zupełności.
Do tego dokupiłbym jakiegoś fajnego pistolca z blow backiem na bbsy czy gpk i radocha przy grillu murowana. (zwłaszcza z pistolca, ale gaz w tedy idzie paczkami.. :) )
Ewentualnie możesz pomyśleć nad zwykłą sprężyną, jak Koval pisał. W podobnej cenie kupisz już jakąś przyzwoitą wiatrówkę i jedno co będzie cię interesowało to śrut..
Zapakujesz dwie paczki do kieszeni i masz zabawę na cały dzień, bez stresu że za ciepło czy że kapsułki się kończą..

Ale jak pisałem wyżej - to od ciebie zależy czego tak naprawdę chcesz, a jeśli okaże się że ten repeter nie spełni oczekiwań - zawsze możesz go popchnąć za połowę ceny. I tak dużo nie stracisz, a przynajmniej nie będziesz żałować że nie spróbowałeś :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
masa
-#zasłużony2020-21s2
-#zasłużony2020-21s2
Posty: 389
Rejestracja: 26 sty 2015, 18:22
Lokalizacja: Mielec

Re: QB78 Repeater

Post autor: masa »


Prowokator :D .
Może Kuba ma korzenie w małopolsce lub podkarpaciu, u nas jest "na polu" :D .
U nas też !!!! :up:
I jest nas takich więcej :D
A koledzy to się chyba bawią u jakiegoś Ludwika, albo innego Henryka :hm:
TX200 HC + Element Helix
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: QB78 Repeater

Post autor: Mamutowicz »

Ludwikiem, to ja garki zmywam.. :D
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
wojteketjow
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 381
Rejestracja: 16 cze 2018, 19:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB78 Repeater

Post autor: wojteketjow »

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym CO2 w upale?

Od wielu lat strzelam z winchestera lever action na CO2 i jak dotąd ani razu nie odmówił mi posłuszeństwa,
nawet w okrutnie upalne dni.

Chyba, że to wyjątek potwierdzający regułę, bo z innymi karabinkami na CO2 nie miałem do czynienia :hm:
Pro Sport, HW30S i spora gromadka w klimacie westernu
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: QB78 Repeater

Post autor: kamazek »

Pole czy dwór ... jeden ch.j :)
Czy wcinasz pyry czy ziemniaki abo kartofle, to i tak na wylocie wyjdzie z tego swojske gów.o :P

Wojtek, ale Ty strzelasz z co2 zazwyczaj w klimatyzowanym LaOsie, wiec ten problem ciebie nie dotyczy :hihi:

Puszkobicie z wiatrówek szybko się nudzi, bo nawet z b2-b3 to nie problem trafić w tak duży cel na działce czy pod domem.
Fajniej jest odstrzeliwowywać zapałkę na trzy razy, jak jeden nasz Kolega :lol: , nawet z 10 m.

A do puszek do faktycznie najfajniejsze som pistole na gpk z b-b :king:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
ODPOWIEDZ