Obrazek

Uwaga kupuję QB 78 ;)

zbynio
Posty: 49
Rejestracja: 24 kwie 2015, 19:24
Lokalizacja: Skoczów

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: zbynio »

krystianzach pisze: 21 maja 2017, 17:24 Kolega wiarus vel fantomusa z allegro ma bardzo niepochlebne opinie. Gość robi ludzi w balona.
Poważnie to ta sama osoba? Serwis Wiatus to fantomusa i basterfuul?
CPM Atlanta
IZH 46
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: Mamutowicz »

Jakoś nie sądzę żeby Miki robił cokolwiek przez allegro.. Mogę sie mylić, ale o ile miałem z nim kontakt i zamawiałem części do mojej QB to jednak wszystko było super tiper i przede wszystkim nie przez portale aukcyjne tylko kontakt bezpośredni.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: krystianzach »

Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
karambolis8
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2017, 7:27
Lokalizacja: Siechnice/Wrocław

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: karambolis8 »

Uh, nie wiedziałem że to ten sam człowiek. Zamówiłem u niego na allegro wydłużoną rączkę zamka i zestaw uszczelek. Tego to chyba nie można spierdzielić, co? ;)
QB 78
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: Mamutowicz »

Przykro mi to czytać.. ja ze swojej strony nie miałem takich złych doświadczeń - W każdym razie tuning jaki opisał na swojej stronie ma sens i działa a nie jest trudny do wykonania samemu więc można potraktować to jako "instrukcję obsługi" ..
Szkoda że Miki się do tego nie odniósł.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
karambolis8
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2017, 7:27
Lokalizacja: Siechnice/Wrocław

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: karambolis8 »

Hej.

Byłem dzisiaj postrzelać na trochę dłuższe jak na mnie posiedzenie (2h). Wykończyłem resztkę Crosman Pointed i miałem już reklamować wiatrówkę, kupować nową lunetę i przerzucić się na szachy. Po prostu strzelała gdzie chciała. Następnie wyciągnąłem Exact 4.51... Zupełnie nowa jakość i teraz widzę, że jedyne nad czym muszę popracować, to technika, a sprzęt na pewno nie jest przeszkodą na moim etapie. Generalnie na Crosmanie na 25m trafienia mieściły się na całej tarczy, a Exacty mieszczą się w czarnym polu. Miałem nawet jedną tarczkę, gdzie 9 kolejnych strzałów zmieściłem w 5-ciozłotówce. Exacty wchodzą w lufę dosyć ciasno, z wyraźnym oporem, a Crosman bardzo luźno, w zasadzie bez wyczuwalnego oporu. Exacty mają też znacznie większą prędkość początkową i dużo mniejszy opad. Nie mierzyłem, to po prostu widać.

Oczywiście planuję jeszcze trochę nad wiaterkiem popracować. Mam już umówionego tunera, który zrobi mi nową koronę (enginepol), zostało parę chińskich ostrych krawędzi i zadziorów do przeszlifowania itp.

Zauważyłem też że na raz przebija mi się tylko jedna kapsułka CO2, a jak ciśnienie zupełnie spadnie, to wtedy dopiero przebija się druga. Ktoś może wie jak temu zaradzić?

Parę fotek z dzisiaj

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam,
Adam
QB 78
karambolis8
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2017, 7:27
Lokalizacja: Siechnice/Wrocław

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: karambolis8 »

Hej.

Byłem dzisiaj potestować śrut z testera JSB i tak to wyszło. Jakoś bardzo mocno się nie skupiałem, bo strasznie komary gryzły, ale porównanie jest. Do każdej tarczy oddałem 10 strzałów. Już wiem co zamawiać :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miałem też trochę różnych Crossmanów ale siały po całej tarczy, więc nie ma czym się chwalić.

PS.
karambolis8 pisze: 27 maja 2017, 15:18Zauważyłem też że na raz przebija mi się tylko jedna kapsułka CO2, a jak ciśnienie zupełnie spadnie, to wtedy dopiero przebija się druga. Ktoś może wie jak temu zaradzić?
Za słabo dokręcałem korek... :)

Pzdr
Adam
QB 78
Awatar użytkownika
WojciechM
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:23

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: WojciechM »

Również jestem posiadaczem QB 78 w wersji deluxe zakupionej od szanownego (niech go piekło pochłonie) fantom usa. Po długiej drodze reklamacyjnej i doprowadzeniu do zdatności niechlujnie tuningowanego karabinka przez w/w pana sprzęt daje wiele radości ze strzelania. Z odległości do 30 m nie ma problemu aby odstrzelić szyjkę od szklanej butelki oraz przestrzeliwuje ściankę cegły dziurawki również z tej odległości. Znakomita powtarzalność strzałów (aż jestem zdziwiony jak na sprzęt za te pieniądze robi wrażenie).
największym minusem jest mała ilość skutecznych strzałów z jednego kartusza, bo max ile udało mi się wystrzelić w równym skupieniu to 33, potem już sieje.

Gdybyś miał jakieś pytania pisz :)
karambolis8
Posty: 36
Rejestracja: 12 maja 2017, 7:27
Lokalizacja: Siechnice/Wrocław

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: karambolis8 »

Jakie przeróbki zastosowałeś, że masz tyko 33 strzały z kartusza? U mnie jest ok 50 po rozwierceniu bocznego otworu w popychaczu śrutu i wymianie uszczelki gazowej na teflonową o większej średnicy wewnętrznej. Jednak to ciągle daje trochę małą prędkość wylotową i na 50m opad jest dosyć spory. Dalej planuję rozwiercić wnętrze popychacza (nie wiem ile to pomoże) oraz skrócenie o 1mm zbijaka zaworu i wstawienie do niego mocniejszej sprężyny. Po ok 50 strzałach natomiast nie zaczyna mi siać, tylko kolejne strzały lokują się trochę niżej, ale w orientacji horyzontalnej skupienie jest dobre.

Natomiast co do Fantom USA. Kupiłem od niego nową rączkę zamka - jest lepsza niż fabryczna. Do tego komplet uszczelek z tuningową sprężyną zbijaka - do tego zestawu też nie da się przyczepić.
QB 78
Awatar użytkownika
Gudyn
Posty: 363
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:57
Lokalizacja: Strzelce Kraj.

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: Gudyn »

Może drobne części, uszczelki robi dobre, ale sam już składa badziewnie i partaczy przeróbki :D
Somewhere in the Zone hunting for bloodsuckers...
Powiedziałem "wejdź", nie stój tam.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: Mamutowicz »

Tak z mojej perspektywy byłego posiadacza QB 78..
Sprzedaj ten szajs, dołóż -parę groszy i kup Hatsana 55 ->95 ..
1. prędkość śrutu zależy od ciśnienie co2 a ta od temperatury otoczenia i częstotliwości strzelania..
2. jakość wykonania pozostawia takie wątpliwości że strach tym strzelać powyżej 40m bo śrut albo nie doleci, albo wróci jak bumerang.. ( warto strzelać z krzaków.. )
3. KAŻDA sprężyna ( poza Liderami i Norconiami) będzie celniejsza i mocniejsza od tego..

Słowem.. jak jesteś masochistą to super, na ogródek masz sprzęt jak znalazł.. pod warunkiem że to mały ogródek..
A poza tym to weź się zastanów. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: Qbuś »

Mamutowicz pisze: 20 cze 2017, 11:55 Tak z mojej perspektywy byłego posiadacza QB 78..
Teraz "młody Zaskoor" z niego strzela, dla dziecka jest O.K. 8) . A to oznacza, że często ląduje u mnie "na serwisie" :? .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
WojciechM
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:23

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: WojciechM »

ja nie narzekam, może nie strzelam codziennie, ale od czasu usunięcia nieszczelności nic się nie dzieje ze sprzętem. Ważne aby po każdym strzelaniu czyścić lufę (a ja używam preparatu Brunox - oraz szmatki bawełnianej i grubej sztywnej żyłki do przepychania szmaty przez lufę.

Co do ilości strzałów to strzelałem przy niskiej temperaturze poniżej 10 stopni a może nawet było z 5 stopni Od tamtego czasu miałem parę miesięcy przerwy i tydzień temu przestrzeliłem karabinek, ale tylko z 10 wystrzałów. W weekend sprawdzę jak będzie się zachowywał przy temp powyżej 20 stopni.

Jeśli chodzi o przeróbki to wymienione zostały wszystkie oringi (nie mogłem znaleźć tych najtwardszych ok 95 shorów więc założyłem najtwardsze jakie były w mojej okolicy ale i tak o niebo lepsze niż te które były wcześniej.
Rozwiercony popychacz, więc jest podawane więcej gazu, wypolerowane wszystkie elementy suwne, sprężyny i miejsca gdzie znajdują się oringi. Wywalony filc pod sprężyną zaworu w kartuszu oraz wymieniony oring w tymże zaworze, ponieważ stary (miękki) przepuszczał powietrze i dało się słyszeć ulatniający sie gaz. Wypolerowany kartusz, przesmarowane elementy ruchome (chyba smarem molibdenowym teraz nie pamiętam) praz oringi (smar silikonowy).

Karambolis dobrze zauważyłeś aby strzelać z JSB Exact. używaj ciężkiego śrutu to będziesz miał dobre skupienie.
Acha ja mam kaliber 5.5mm więc może dlatego tylko ok 35 skutecznych strzałów oddaję. Amunicja JSB Exact diabolo 5.5 mm, 15.83 gr czyli na nasze 1.03 grama waga śrutu. Próbowałem strzelać z innego typu i lżejszych ale rozpłakałem się jak zobaczyłem jak to na tarczy wygląda.

QB 78 jest dobrym wstępem do PCP o którym myślę, ale jeszcze muszę uzbierać trochę grosza, bo nie chcę kupić bubla.
Awatar użytkownika
WojciechM
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:23

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: WojciechM »

Jeszcze jedno. Karambolis, zdejmij Bipoda z lufy oraz ósemkę mocującą lufę do kartusza, lufa ma "pływać". Trzyma się wystarczająco dobrze na śrubie przy komorze nabojowej.
QB może nie jest profesjonalnym sprzętem, ale siłę swoją posiada więc prawa fizyki działają :)

Tutaj trochę lektury https://pl.wikipedia.org/wiki/Lufa_samono%C5%9Bna

Ja nie używam podpórek staram się uczyć strzelania z wolnej ręki ewentualnie z podporu w "przykucu". Jest więcej frajdy jak masz powtarzalność za pośrednictwem własnych umiejętności. Bo najprościej wsadzić "szczelbę" w imadło i wtedy strzelać xD
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Uwaga kupuję QB 78 ;)

Post autor: Mamutowicz »

Na pierwszym pikniku w Górze moja młoda strzelała z tego QB co we Wrocku teraz jest i był taki problem że jak się co2 nagrzało to ciśnienie tak poszło do góry że zbijak nie mógł otworzyć zaworka i QBetka przestała strzelać.. :/
Tak że - uważajcie na upały i jak prędkość spadnie to dobrze wystudzić karabinek zamiast próbować na siłę odkręcać korek.. :)

PS.
Wojtek ma rację - zdejmij ten bipod z lufy bo będzie Ci "zero" wędrować po świecie jak koziołek matołek.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
ODPOWIEDZ