Obrazek

Łucznik 1970, historia i ciekawostki historyczne.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lightmun
Posty: 499
Rejestracja: 16 lut 2009, 2:26
Lokalizacja: Syców/Wrocław

Łucznik 1970, historia i ciekawostki historyczne.

Post autor: lightmun »

Zapraszam wszystkich posiadaczy i sympatyków tego sprzęta do wpisywania historii, anegdot oraz ciekawostek na jego temat.
Falcon Priaire 25 Cs

www.mosin.pl
jedenhuk.cba.pl
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

U nas na LOKu mają tego kilka sztuk :D

Przedwczoraj nawet sobie pyknąłem ;) Demon celności toto nie jest :lol: Ale fajna konstrukcja.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Mam Ci i ja. Polska myśl techniczna "wzorowana" :lol: na Niemieckim (NRD-owskim?) pistolecie Walther LP-53. W stosunku do oryginału niektóre elementy zmieniono poprawiono zaczep lufy na masywniejszy z tego co pamiętam.
Specyficzny podrzut w górę tego pistoletu związany z kontrowersyjnym umieszczeniem sprężyny w rękojeści w pozycji pionowej czyni go trudnym do opanowania.
Porównanie obu pistoletów.
http://www.network54.com/Forum/393389/t ... 3B+details.....
http://www.co2air.de/wbb2/thread.php?threadid=2072

Ja swojego traktuję czysto sentymentalnie. Moja pierwsza wiatrówka :)
Oksyda klasa tyle lat a wygląda super.

Ciekawostką jest że James Bond w jednym z filmów używał pierwowzoru przerobionego na amunicję ostrą (czy jakoś tak)

Żeby było śmieszniej Niemcy też mogli zżynać
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=30785
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
lightmun
Posty: 499
Rejestracja: 16 lut 2009, 2:26
Lokalizacja: Syców/Wrocław

Post autor: lightmun »

Tomku, demon nie, ale aspirant jak najbardziej, tylko oswoić trzeba.

Pawle dzięki za świetną lekturę:)

Słyszałem kiedyś, że szkolono na wz. 1970 polskich żołnierzy, ale nie jestem pewien...
Falcon Priaire 25 Cs

www.mosin.pl
jedenhuk.cba.pl
OrkaN
Posty: 31
Rejestracja: 29 maja 2009, 11:48

Post autor: OrkaN »

Ja z mojego łucznika na 6 - 8 metrów powtarzalnie wycinam w tarczy niewielki otwór. Zdarzają się odskoki ale wynikają z moich błędów w celowaniu i ściąganiu spustu.

Kiedyś go rozebrałem, uszczelkę tłoka wymoczyłem w jakimś oleju, zrobiłem szlif (polerkę) taki kosmetyczny wnętrza cylindra i samego tłoka. Mechanizm spustowy również wygładzony i przesmarowany. Pistolet używam od około 1993roku jako pierwszy i jedyny właściciel.

Strzał jest raczej przyjemny, krótki, za szeroka muszka troszkę utrudnia precyzyjne celowanie, ale po wstrzelaniu się, nie sprawia to problemu. Nie warto zwiększać napięcia wstępnego sprężyny bo kop rośnie - siła również - ale to nie o to w nim chodzi.

Giwerka naprawdę godna polecenia i to na każdym etapie wtajemniczenia strzeleckiego.
HAENEL 304, HATSAN 55, pistolet ŁUCZNIK, HW 40 (made in China).
Wojtek1967
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:41
Lokalizacja: Okolice- Kalisza

Post autor: Wojtek1967 »

Ja czytałem gdzieś, że wz.1970 był na wyposażeniu polskich oficerów i ci którzy nie zaliczali strzelań musieli szlifować swoje umiejętności, właśnie strzelając z niego :lol:
Również, go posiadam i w długie zimowe wieczory strzelam w piwnicy ;)
Hatsan 90 stg PP 3-12x42AO
Łucznik Kl. 187
Hatsan 95 Sas QT
Łucznik wz,1970
zlotysfor
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2011, 12:02

Post autor: zlotysfor »

Świetny sprzęt, jak najbardziej do opanowania. Mój, rocznik 1977(rówieśnik), co ciekawe przylecial do mnie ze Stanów od przyjaciela. Jakieś 3 lata temu z kosztami wysylki za 2 sztuki zaplacilem 300 PLN. Jeden później sprzedalem. Wymienilem uszczelkę, skrócilem sprężynę spustu i na 15 metrów z podpórki robi bardzo ladny wynik. Niewiele więcej niż średnica 5 zl. Na 10 m z wolnej ręki też się da. Jak zrobię testy i fotki tarcz do wrzucę. Pomimo 34 lat oksyda trzyma się świetnie. Nie zamienilbym go na żaden wspólczesny pistolet tej klasy.
Harnaś 90 .22 + Leapers 3-9X32, Łucznik wz. 70
ODPOWIEDZ