Obrazek

Dekompresja

ODPOWIEDZ
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Dekompresja

Post autor: jamba »

Witajcie,po 3 dniach od naładowania 200 bar ,dzisiaj patrze a tam 110 ;( :zdziwko: zwiewa mi wiatr i to w tempie zastraszającym.Może, któryś z was kolegów miał taki problem .Karabinek ma 5 miesięcy i wystrzelał 1500 sztuk ,oringi przesmarowane po generalnym rozkładanku karabinka.Gdzie może uciekac ?
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

A czym smarowane były te oringi ? no i jeśli sam poradzisz sobie z rozbiórką , to chyba nie ma problemu zeby powymieniać uszczelki ? ?
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Rozkładałem już Flakona,oringi przesmarowałem silikonem w sprayu i wszystko było ok ,do piątku,zaczęło uciekać .No cóż muszę chyba ,wymienić wszystkie ,bo nie wiem ,który może przepuszczać :nie:
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Ho ! sylikonem w szpraju - zawierającym rozpuszczalnik ropopochodny .

teraz to pozostaje wymienić wszystkie oringi .

pozdrawiam
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Oleje silikonowe nie są po to, żeby rozpuszczały uszczelki, a przedłużały ich żywotność. Podlinkuj Wojtku czego używałeś.
Sam mam takie coś http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... 9c06bd1d41
i na 100% niema tam rozpuszczalnika.

Pierw skontroluj ten na zaworze.
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

DZizys, ale mnie mastraszyliśćie ;( oringi przetarłem delikanie BALISTOLEM w sprayu ,zawsze po strzelaniu -a ostatnie 3 dni to to było strzelanie co dziennie po ok 350 sztuk-przecieram wszystko Balistolem na szmatce bawełnianej.Może Balistol nie nadaje się do przetarcia oringów.Jeśli miałbym wymienić gumki,to prosze o podpowiedz jakie i ile?We Wrocku kupie każde oringi .Pozdrawiam Wojtas
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

A może oringi były jakieś "trefne"
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Misiak Tadeusz
Posty: 157
Rejestracja: 22 lut 2009, 13:28
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Misiak Tadeusz »

Sprawdź zawsze uszczelki po konserwacji, czy nie został najmniejszy nawet włosek ze szmatki- jaka by nie była- najmniejsze zanieczyszczenie na uszczelce powoduje ucieczkę ciśnienia. Miałem taki przypadek w swojej CZ-ce.
QB-79
Nie strzelać do kurek wodnych.
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Dzięki Wam bardzo za porady :D Muszę rozebrać ten złom i wszystko wyczyscić i przekonserwować jeszcze raz .Wymiana gumek załatwi sprawe -myśle a jak nie to wyśle do Igora :D .Pozdrawiam serdecznie.

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 2009 18:43 ]
Witam ponownie,będąć na urlopie i nie we Wrocławiu ,nie dysponuje suwmiarką .Czy któryś z szanownych kolegów ,nie zna wymiarów oringów ,które mieszczą sie w tym karabinku!!! :hm: Nie chce zamówić w ciemno a w sklepie nie zawsze mają pojęcie o wymiarach.Z góry dziękuję i pozdrawiam
Wojtek
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
ODPOWIEDZ