Obrazek

Daystate Mk3

Artur Hazuka
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2014, 16:06
Lokalizacja: Ustroń / Racibórz

Post autor: Artur Hazuka »

Witam.
Może nie ten dział, ale dotyczy karabinka. Prosiłbym o info gdzie można zakupić magazynek do MK3
Jeżeli swoim postem zaburzyłem rytm to można go usunąć.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Magazynek szukaj na beżowym forum. Czasem zdarzają się sprzedaże Daystate z magazynkiem i można wyhaczyć jako "akcesoria". Choć to raczej rzadkość.

Możesz też sprowadzić nowy z BAR: http://www.airgunbuyer.com/Showproducts ... 20Magazine
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
marcinnoos1111
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2012, 9:20

Post autor: marcinnoos1111 »

Na Allegro jest jeden.
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

Witam. Chciałbym dowiedzieć się od właściciela MK3 jak próbę czasu przeszedł ten karabinek.
Mam możliwość zakupu MK3 z 2005 roku i dobrze by było wiedzieć czy taki sprzęt nie będzie się psuł bo zależy mi na tym żeby karabinek strzelał a nie jeździł po serwisach.
Jakieś usterki przez te kilka lat użytkowania, czy dalej jest celny itp.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Ja też mam karabin z 2005r. Kupiłem go jako dwulatka.

Miałem 1 awarię. Spalił się mosfet na płycie głównej. Wymiana u kolegi Cypisa (elektronika) kosztowała mnie coś 20zł - wystarczyło przelutować.
Przy okazji zmieniłem też mikrostyk w spuście - koszt ok 3zł.

Warto wiedzieć, że w elektrycznych karabinach trzeba wymieniać akumulatory co 2-3 lata (koszt w batimex.pl to niespełna 100zł z przesyłką) i wlutować.
Podejrzewam, że Twój Mk3 będzie miał elektronikę typu "C" i tam aku się wlutowuje.
Polecam przy okazji wlutować na stałe kable zasilające (u mnie żółte) bezpośrednio do płyty głównej.

Karabin strzela niezmiennie bardzo, bardzo celnie.
Ja swojego gejstejta ;) nie oddam za nic. Jest to najlepsza moja inwestycja w strzelectwie wiatrówkowym, jest dokładnie taki jaki chciałem, żeby był.

Pzdr.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

Dzięki za odpowiedź.
Miałeś okazje strzelać z HW-100 by porównać oba? Mk3 będzie w stanie strzelać tak samo celnie?
Co do baterii to chłopak wymieniał je na początku 2014, a są wlutowywane jak myślałeś.
Fotka płytki egzemplarza nad którym się zastanawiam Mk3
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Będzie strzelał tak samo celnie - albo i lepiej..... ;) Inna sprawa, to magazynek - tu HW jest milsze w obsłudze ładowania śrutu. Natomiast osada Daytato bije "wiosło" HW na głowę....
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

Ja wiem czy ta osada taka piękna, oto ona Mk3.
Mi się podoba taka albo ta.
Najbardziej mi się nie podoba, że tan mag wystaje tak wysoko nad system...
Jeśli będzie strzelał jak HW-100 to super. Macie jakieś wykresy prędkość a ciśnienie?
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Ja z kolei polecę Ci HW-100 jestem świeżym posiadaczem i naprawdę polecam. Strzelanie Miodzio - osada jak dla mnie lewusa idealna (T) Świetnie wyważony, praktycznie zerowy odrzut - mam dwa magazynki - rewelacja - problem w tym że trzeba dużo częściej i więcej kupować śrutu :) (uroki magazynków)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Miałem okazję strzelać z HW100. Jest równie celny, ale zdecydowanie mniej składny.
raptowny pisze:Ja wiem czy ta osada taka piękna, oto ona Mk3.
Mam taką samą - to najrzadziej spotykana osada Mk3 z oznaczeniem "FT" i jest wygodniejsza, szczególe w chwycie od młodszego modelu FTR, czyli tej:
raptowny pisze:Mi się podoba , taka
FT nie jest pięknością, ale jest bardzo składna i wyważona. Gubi wagę przy złożeniu się do strzału.

Ostatnia to custom.
raptowny pisze:Najbardziej mi się nie podoba, że tan mag wystaje tak wysoko nad system...
Jeśli będzie strzelał jak HW-100 to super. Macie jakieś wykresy prędkość a ciśnienie?
Magazynek w niczym nie przeszkadza, no chyba, że masz dziwne upodobania do niskich montaży, no to będzie przeszkadzał. Regulowaną osadą możesz sobie zrekompensować dowolną wysokość montażu.
Z mojego doświadczenia wychodzi 1 bar na strzał. Przy 80bar i niżej zaczyna fiksować w pionie.

Mk3 i inne elektryki mają jedną niezaprzeczalną przewagę nad większością wiatrówek PCP, a #mianowicie (przyp. Wiesław Wszywka ;P) jest nią ultra szybki cykl strzału i doskonały spust.

Z imadła obie wiatrówki będą miały podobne skupienie, ale "w polu", stawiam na elektryka.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Wierzbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

raptowny pisze:...Ja wiem czy ta osada taka piękna....Mi się podoba....

Cóż....skoro masz TYLKO takie problemy - to znaczy, że nie masz prawie wcale..... :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

Cortez pisze:Cóż....skoro masz TYLKO takie problemy - to znaczy, że nie masz prawie wcale..... :PP
Źle mnie zrozumiałeś :) Najważniejsza jest dla mnie celność, bezawaryjność, powtarzalność.
Osadę przecież w razie potrzeby można zmienić i powinna pasować od nowszych modeli (chyba) :D Lub podesłać do jakiegoś artysty-performansa oryginalną w celu odmłodzenia :lol:

Średni montaż wystarczy jeśli będę chciał posadzić na tym DOT'a 4-16x42 (takiego mam)?
No i jakiej firmy ten montaż bo 200 zeta mi się nie uśmiech płacić za BLK. Mam niski dwuczęściowy Hawke (na pewno będzie za niski) i jednoczęściowy delty (nie nada się z oczywistych powodów).
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Skoro masz niski to daj ogłoszenie ze wymienisz na średni i po kłopocie.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Do małego DOT-a tylko wysoki przy magazynku. Nie ma większego znaczenia jaki - byle osiowy. Ja używam średniego SM, ale magazynek sobie leży w szufladzie od 5 lat... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

raptowny pisze:No i jakiej firmy ten montaż bo 200 zeta mi się nie uśmiech płacić za BLK.
Kupujesz karabin za ciężkie tysiaki i 2 stówki za montaż to dużo? Hmmm... :hm:
Szyna montażowa Daystate jest dedykowana pod montaże BKL właśnie. Choć polecam stalowy montaż Burris Signature z mikroskosem (wysoki).
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ